Tikovi kod dece

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nadobols

Početnik
Poruka
25
Moj sin ima 6 godina i svremena na vreme ima tikove. Oni mogu biti manji poput mrdanja ustima, nosem ili veca- pomeranje glave u nazad(kao pogled na navise) i sl. Traje par ili 10 dana i prestane.Trudimo se da to ignorisemo i tako prodje. Medjutim poslednjih pa mozda i mesec dana ima novi tik, kao neki otklon u stranu u zglubu kuka ( manje ili vise izrazen. Cak mi je i vaspitacica u vrticu skrenula paznju -" izgleda da ga boli noga, kao da sepa", ja sam joj preneo nase vidjenje i ona se slozila.
Znam da cesto postoji mogucnost pojave tikova zbog nekih psihickih problema ali ja mislim da smo mi jedna normalna-skladna porodica i da on nebi trebao da ima tih problema.I vidjenje vaspitacice je slicno -" vidi se da je on voljeno dete, veselo,drustveno , da nije on isuvise zasticen"!?
E to vec neznam pa valjda svaki normalan roditelj voli svoje dete.
Moram da napomenem da je moja supruga trudna- 7 mesec, da nema to neke veze?
Ima li ko znanja ili iskustva o ovome, jel i dalje da ignorisem ( sto mi je veoma tesko ) ili treba da nesto cinim?:think:
 
Ja sam imala slicnih iskustava neznam ni ja sta sve nije bilo i mi smo normalna porodica ali bilo je prvo treptanja pa smrkanja pa namestanja glave pa izvrtanje zgloba ruke i ramena ma vise se i nesecam cega nije bilo tako da sam ja ludela od svega toga i bezpotrebno je vikati jer to je jos gore moja devojcica ima 9 godina tako da sam sve to prosla pokusajte da ignorisete i to ce proci sad trenutno nema nikakvih tikova a bilo ih je puno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top