Tema,

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moderatori jesu tu da ocenjuju i procenjuju teme, ali ne i ljude koji ih otvaraju i ne bi trebali da terorišu individuu i sve njene teme zato što je to ona, baš ta osoba. A rade to.

I svakako su ljudi, ali sa jednom opservacijom se slažem, a vrlo često, ma u 100% slučajeva, neko samo ređe ume..... previđa se činjenica da su moderatori pre svega tu da moderiraju, a ne da kažnjavaju korisnike zato što su otvorili glupavu temu, niti da ih obasipaju sarkazmom pa potom brišu njihove komentare. Njihova primarna funkcije je baš taj dosadni posao..... moderacija tema, brisanje spama i sva ostala peezdarija koju bi najradije prepustili drugom, a sebi ostavili ono divno pravo, pravo da se qrče (uz, naravno, primedbu kako su "i oni samo ljudi") i banuju. Čast izuzecima, ali u najvećem broju slučajeva, taj deo oko moderacije se izbegava, pa se lepo banuje čovek koji se, eto, usudio malo da smara.


Tačno tako, ali kako je lepo biti vlast ili proglasiti sebe za vlast.
 
Tako dolazimo do dr Nitro-a koji je banovao moj nick kad još, zato što mu je sujeta bila povređena i zato što sam nije radio svoj posao nego sam ja trebala njega da opominjem da krši pravilnik.

Da, i dalje sam ozlojeđena zbog toga :lol: pa mi ovakve teme baš dođu mile. Samo šteta što se dotični moderator nikada ne odazove na ovakve komentare.
 
A da li bi meni neko objasnio koja je to fora sa duplim nikovima ili sa tim prenikovanjem:roll:
Ja bih to zabranila..Cemu to?Ne razumem...:confused:
Rado bi i oni to zabranili ali prosto nije moguće. Kako da ti zabrane da se prenikuješ? OK neko će te prepoznati ali ovde ima, da ne lupam koliko hiljada registrovanih...

Evo ja prva nikada nisam shvatala poentu kloniranja ali kad me neko banuje zato što sam mu citirala pravilnik, šta mi ostaje? Da ga se ja pridržavam? Tenkju no tenkju.

I da mi je znati koja je inteligencija dozvolila moderatorima da banuju :dash:
 
Nisam dugogodisnji forumas,ali da su glupe teme jesu.
Secam se ranije,pre 2,3 godine sam dolazila,samo sam citala,niasam ucestvovala,
bilo je mnogo zanimljivijih likova,ne secam se nick-ova
 
A da li bi meni neko objasnio koja je to fora sa duplim nikovima ili sa tim prenikovanjem:roll:
Ja bih to zabranila..Cemu to?Ne razumem...:confused:


Pa da, što to recimo ne osuđuju, već se kao nešto iščuđavaju kako su za razliku od njih, ljudi glupi, dosadni, onda naređivački, opomenu nekoga, ko je od njih za pet klasa kvalitetniji.
 
Rado bi i oni to zabranili ali prosto nije moguće. Kako da ti zabrane da se prenikuješ? OK neko će te prepoznati ali ovde ima, da ne lupam koliko hiljada registrovanih...

Evo ja prva nikada nisam shvatala poentu kloniranja ali kad me neko banuje zato što sam mu citirala pravilnik, šta mi ostaje? Da ga se ja pridržavam? Tenkju no tenkju.

I da mi je znati koja je inteligencija dozvolila moderatorima da banuju :dash:
A zar se ne vidi IP adresa?Pa prema tome..mislim ja sam tantus za te stvari ali ako neko ima dva nicka koja koristi istovremeno...to ne kapiram...
 
A zar se ne vidi IP adresa?Pa prema tome..mislim ja sam tantus za te stvari ali ako neko ima dva nicka koja koristi istovremeno...to ne kapiram...
Vidi se, ali ima dva problema. Prvi je nekoliko desetina hiljada korisnika..... (koliko neko treba da bude dokon da isproverava sve klonove???) Drugi je taj što ovde niko nema jedinstvenu IP adresu već recimo ja verovatno imam minimum stotinjak klonova za koje uopšte ne znam, jer su nam provajredi takvi, to je tako u ovim socijalno nedefinisanim zemljama poput naše :lol: što ima i svoje prednosti jer dinamička IP adresa zapravo u dobroj meri štiti onog ko je iza monitora..... drugim rečima, prilično je nemoguće pohvatati klonove za sada.
 
Nisam dugogodisnji forumas,ali da su glupe teme jesu.
Secam se ranije,pre 2,3 godine sam dolazila,samo sam citala,niasam ucestvovala,
bilo je mnogo zanimljivijih likova,ne secam se nick-ova

Slažem se, teme su dosadne, tebi, meni, mnoge degutantne.
Eto, tim nekim tamo ljudima su te teme interesantne, oni diskutuju, lepo im je, drugi se zgražavaju, ali tu nema komentara moderatorskih. Pa zna se šta je makar objektivno degutantno.
 
Što se čudite...pa samo na nekim pdf...postoje osobe sa nekoliko nikova...i nikom
ništa...pa neka ih ako je njima lepo...meni lično ne smetaju...možda uživaju da budu
malo ja malo ti.....ko bi ih znao šta im je tu zadovoljstvo.....a ni ne želim da lupam
glavu s'takvim stvarima.....svako neka se ponaša prema svojoj meri.....:think:
 
Moderator se, recimo, može porediti sa urednikom. Usmerava tok diskusije, aktivno učestvuje i cenzuriše samo onda kada od neke teme ima više štete nego koristi (ovde mislim na vređanje sagovornika). Prema svima je isti (što je ponekad vrlo teško, jer je moderator ljudsko biće, podložno subjektivnosti).

Treba da bude:
- ažuran i nepristrasan kad je potrebna njegova intervencija
- fin u ophođenju sa drugim korisnicima, čak i kada oni nisu fini prema njemu

Tako ja vidim ulogu moderatora.
 
Moderator se, recimo, može porediti sa urednikom. Usmerava tok diskusije, aktivno učestvuje i cenzuriše samo onda kada od neke teme ima više štete nego koristi (ovde mislim na vređanje sagovornika). Prema svima je isti (što je ponekad vrlo teško, jer je moderator ljudsko biće, podložno subjektivnosti).

Treba da bude:
- ažuran i nepristrasan kad je potrebna njegova intervencija
- fin u ophođenju sa drugim korisnicima, čak i kada oni nisu fini prema njemu

Tako ja vidim ulogu moderatora.


To je to, mogao bi neko od njih ovo da pročita i da se toga pridržava i da razmišlja tako. :klap:
 
"Ja se odjavljujem", koja je zaključana me navodi da otvorim novu temu
prvo nisam ukapirala sta hoces uvodnim postom da kazes... onda sam nasla tu zakljucanu i procitala... tamo lepo pise da je ovaj forum privatno vlasnistvo, tako da je bespredmetno pricati sta ti ili ja mislimo o kriterijumima za postavljanje moderatora...
na stranu sto mi reakcija te ribe sto se odjavila nista nije jasna... zakljucali su joj temu, kojih je u tom trenutku bilo 2 slicne do na iste, i ne mnogo pametne - kako dati ime ovom pdf i da li kukati nad kutkom ili se stopiti sa zenama... jeb.ote, veci razlog da se covek odjavi je kad nesto tako krene da mu bude jako bitno, nego kad mu pobrisu temu o tome...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top