Zlocini ATEISTA !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DragonR

Primećen član
Poruka
683
Postoje dve vrste ateizma:

1. Slab ateizam - implicitni ili negativni ateizam, stanje neverovanja u božanstva

2. Čvrst ateizam - eksplicitni ili pozitivni ateizam, stanje verovanja da božanstva ne postoje
[sa druge teme, definicija iz wikija :) ]

"...stanje verovanja..."

ocigledno je da postoje mnogi nazovi ateisti, koji su u mnogo cemu veci verski fanatici od vecine 'pravih vernika' (samo letimican podgled na neke komentare na ovom podforumu dovoljno govori :thumbdown: ).

zato kad vec postoji tema o zlocinima u ime boga, red je da se otvori i tema o zlocinima ateistickih fanatika, poput Pola Pota, Lenjina, Staljina, mozda i Adolfa Hitlera.

da li su zlocini pomenutih monstruma (i mnogih drugih) manje, vise, ili cak iskljucivo inspirisani ateistickim shvatanjima? u kolikoj meri pocetni 'racionalan i naucni' pristup religiji moze da se pretvori u potpunu suprotnost: u pomraceno stanje svesti kojim dominira opsesivna mrznja, u ovom slucaju prema bogu (tj. onima koji u boga veruju)?
 
[sa druge teme, definicija iz wikija :) ]

"...stanje verovanja..."

ocigledno je da postoje mnogi nazovi ateisti, koji su u mnogo cemu veci verski fanatici od vecine 'pravih vernika' (samo letimican podgled na neke komentare na ovom podforumu dovoljno govori :thumbdown: ).

zato kad vec postoji tema o zlocinima u ime boga, red je da se otvori i tema o zlocinima ateistickih fanatika, poput Pola Pota, Lenjina, Staljina, mozda i Adolfa Hitlera.

da li su zlocini pomenutih monstruma (i mnogih drugih) manje, vise, ili cak iskljucivo inspirisani ateistickim shvatanjima? u kolikoj meri pocetni 'racionalan i naucni' pristup religiji moze da se pretvori u potpunu suprotnost: u pomraceno stanje svesti kojim dominira opsesivna mrznja, u ovom slucaju prema bogu (i onima koji u boga veruju)?

Hm Hitler je bio mistik - nije bio ateista

A ova tem je provokacija i vredjanje
 
Hm Hitler je bio mistik - nije bio ateista

A ova tem je provokacija i vredjanje
hm, interesantno razmisljanje (a moram da primetim, makar me banovali - i izuzetno glupo i nepismeno ):
npr. tema o zlocinima u ime boga nije provokacija, kao ni mnoge druge na ovom podforumu, a ova iz nekog samo tebi vidljivog razloga jeste?

zao mi je ako si se negde prepoznao, ali to ipak nije moj problem ;)


tema je savrseno opravdana, ako gresim - dokazite, ako nemate sta da kazete - i ne morate.
ako moderatorima smeta - nek je zakljucaju, da ne remetimo idilu ateistickog jednoumlja
:)

sto se nekakvih "uvreda" tice: mislis da je reci za Pola Pota da je ateista, uvreda za ateiste (ili mozda- za Pola Pota :D )
 
Poslednja izmena:
I malo si se zaneo

Zlocini u ime boga su itekako cinjeni.

zlocini u ime ateizma nikad nisu cinjeni.

Uci malo istorije - veze Staljin i Hitler nemaju sa ateizmom a Pol Pot nema veze ni sa mozgom
 
hm, interesantno razmisljanje (a moram da primetim, makar me banovali - i izuzetno glupo, a i nepismeno ):
tema o zlocinima u ime boga nije uvreda i provokacija, kao ni mnoge druge na ovom podforumu, a ova iz nekog samo tebi vidljivog razloga jeste?

zao mi je ako si se negde prepoznao, ali to ipak nije moj problem ;)


tema je savrseno opravdana, ako gresim -dokazite, ako nemate sta da kazete i ne morate.
ako moderatorima smeta -nek je zakljucaju, da ne remetimo idilu ateistickog jednoumlja
:)

Ajde mi dokazi kakve veze ima nacizam sa ateizmom?
Nacisti su itekako bili vernici - verovali su da su Jevreji ubili Hrista

Samo pokazujes neznanje :rotf:
 
I malo si se zaneo

Zlocini u ime boga su itekako cinjeni.

zlocini u ime ateizma nikad nisu cinjeni.

Uci malo istorije - veze Staljin i Hitler nemaju sa ateizmom a Pol Pot nema veze ni sa mozgom
ti si se nazalost MNOGO zaneo....i nepovratno pao u ambise besmislica :)

a bogme tebi treba mnogo istorije (i ne samo istorije nego i pravopisa).

Staljin nema veze sa ateizmom (lenjina si slucajno izbacio)?
Pol Pot nema veze sa mozgom???????
prosto fantastican "istorijski" odgovor koji baca novo svetlo na citavu epohu !
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

nazalost jacob, ne samo Pol, nego i tvoji postovi nemaju veze sa mozgom (tuzna cinjenica) - zato kad napises nesto iole smisleno, o temi ili van nje - ti probaj ponovo (mada cemo se nacekati do tada :) )
 
Ajde mi dokazi kakve veze ima nacizam sa ateizmom?
Nacisti su itekako bili vernici - verovali su da su Jevreji ubili Hrista

Samo pokazujes neznanje :rotf:
samo pokazujes da te pogadjaju cinjenice, jer si se toliko izgubio da nisi u stanju da primetis sitnu ogradu koju sam napravio sto se tice Hitlera, upravo zato sto sam znao da ce neki .... koji jedva da je cuo za WWII da se pravi pametan (i da ispadne glup)

nacisti su bili sve samo NE HRISCANI: tacno da su ponekad upotrebljavali crkvu u razne svrhe, ali nacisticka ideologija je sustinski apsolutno antihriscanska (sad treba da citiram Mein Kapmf, sta li? mozda, kad budem imao vremana na bacanje - a verovatno ni tada :D)

je l treba da dokazujem i da Pol Pot i Staljin nisu bili ateisti ili si se uhvatio samo za Hitlera?

mislim reci da su nacisti hriscani, ili sta si vec pokusao (a ne znas ni ti sam) je bas mnogo glupo.....
 
Poslednja izmena:
I malo si se zaneo

Zlocini u ime boga su itekako cinjeni.

zlocini u ime ateizma nikad nisu cinjeni.

Uci malo istorije - veze Staljin i Hitler nemaju sa ateizmom a Pol Pot nema veze ni sa mozgom
Злочини у име атеизма никад нису чињени? Потпуно нетачно.
Па милиони људи (нарочито православних свештеника и верника) су убијени у Русији од бољшевика - атеста (на које зеверске начине су убијали другом ћу приликом), а такође и у Србији, Црној Гори, итд. комунисти-атеисти су и за време Другог светског рата и после рата стрељали (без суда, или на монтираним суђењима) стотине хиљада људи. По својој агресивности и злочинима у име атеизма (у име вере да Бог не постоји) атеисти нису ништа блажи били од римокалтоличке инквизиције, крсташких ратова и муслиманских Џихад-ратника-освајача. Па затим, атеисти у француској револуцији су такође побили много верника (стрељањем, гиљотином, вешањем, итд.), итд.
 
Злочини у име атеизма никад нису чињени? Потпуно нетачно.
Па милиони људи (нарочито православних свештеника и верника) су убијени у Русији од бољшевика - атеста (на које зеверске начине су убијали другом ћу приликом), а такође и у Србији, Црној Гори, итд. комунисти-атеисти су и за време Другог светског рата и после рата стрељали (без суда, или на монтираним суђењима) стотине хиљада људи. По својој агресивности и злочинима у име атеизма (у име вере да Бог не постоји) атеисти нису ништа блажи били од римокалтоличке инквизиције, крсташких ратова и муслиманских Џихад-ратника-освајача. Па затим, атеисти у француској револуцији су такође побили много верника (стрељањем, гиљотином, вешањем, итд.), итд.

I to rece Vlada kome je Drakula hriscanski junak :dash:

I koji zivi pod "Pravoslavlje ili smrt" sloganu :rotf:
 
samo pokazujes da te pogadjaju cinjenice, jer si se toliko izgubio da nisi u stanju da primetis sitnu ogradu koju sam napravio za Hitlera, uporavo zato sto sam znao da ce neki .... koji jedva da je cuo za Hitlera da se pravi pametan (a ispadne glup)

nacisti su bili sve samo NE HRISCANI: tacno da su ponekad upotrebljavali crkvu u razne svrhe, ali nacisticka ideologija je sustinski apsolutno antihriscanska (sad treba da citiram Mein Kapmf, sta li?)

je l treba da dokazujem i da Pol Pot i Staljin nisu bili ateisti ili si se uhvatio samo za Hitlera?

mislim reci da su nacisti hriscani, ili sta si vec pokusao (a ne znas ni ti sam) je bas mnogo glupo.....

Bez licnih uvreda, a sto se teme tice :think::think::think:
ajde da vidimo kako ce da se razvija...
 
I to rece Vlada kome je Drakula hriscanski junak :dash:

I koji zivi pod "Pravoslavlje ili smrt" sloganu :rotf:
Јакобе, пет пута сам у овом пдф већ објашњавао тај слоган, не мисли се на туђу већ на сопствену смрт. Тај слоган је духовни, он је исповедање вере које значи да је само у православљу (истинитој Христовој вери) истина и живот вечни у рају а ван православља да нас чека вечна духовна смрт у паклу, после овоземаљске смрти. Дакле, један верски мирољубиви слоган је то. Пет пута сам објашњавао до сад.

И за румунског грофа Влада Тепеша (по коме је један енглески писац измислио вампира Дракулу) који је био хришћанин и бранио себе и свој народ од Турака сам ти већ објашњавао.
 
Poslednja izmena:
...mislim reci da su nacisti hriscani, ili sta si vec pokusao (a ne znas ni ti sam) je bas mnogo glupo.....

Na zajedničkom zadatku....
 

Prilozi

  • 46712.jpg
    46712.jpg
    41,9 KB · Pregleda: 34
par cetnickih kvislinga sigurno dokazuju nesto, moguce da je postavljacu jasno i sta....

kad smo kod slika, fotografija i slicnog dokaznog materijala, evo necega sto ima malo vise veze sa temom:
genocidlondonus5.jpg
 
Poslednja izmena:
pazi stvarno, sramota da svabe ne znaju kad je umro najveci borac protiv nemackog okupatora :)

I to što kažeš. :)
Ima tu i drugih sitnih greškica. Recimo, kada se saberu Rusi koje je pobio Staljin sa onima što ih je pobio Hitler i sa onima što su preživeli, ispada da su mnoge morali da uvezu da bi postigli kvotu.
A ja se eto sad pitam čime su ih platili, kad se zna da su jako osiromašili tokom rata. :neutral:
 
ti si se nazalost MNOGO zaneo....i nepovratno pao u ambise besmislica :)

a bogme tebi treba mnogo istorije (i ne samo istorije nego i pravopisa).

Staljin nema veze sa ateizmom (lenjina si slucajno izbacio)?
Pol Pot nema veze sa mozgom???????
prosto fantastican "istorijski" odgovor koji baca novo svetlo na citavu epohu !
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

nazalost jacob, ne samo Pol, nego i tvoji postovi nemaju veze sa mozgom (tuzna cinjenica) - zato kad napises nesto iole smisleno, o temi ili van nje - ti probaj ponovo (mada cemo se nacekati do tada :) )

ma oni su ti sveznajuće neznalice , bravo majstore nek si ih .... :super:
 
Razdoblja u tabeli nisu datumi rodjenja i smrti nego, periodi vladavine.

Recnik krstarice:
Nemački jezik -- Srpski jezik
zeitraum........period
zeitraum........u vremenu od
zeitraum........sezona
zeitraum........razdoblje
zeitraum........deo vremena
zeitraum........vremenski prostor
 
Razdoblja u tabeli nisu datumi rodjenja i smrti nego, periodi vladavine.

Recnik krstarice:
Nemački jezik -- Srpski jezik
zeitraum........period
zeitraum........u vremenu od
zeitraum........sezona
zeitraum........razdoblje
zeitraum........deo vremena
zeitraum........vremenski prostor

pa opet tito nije mogao da vlada do '87 a ni KPJ nije vladala samo do 87
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top