Opstanak u Valjevu

ludi88

Obećava
Banovan
Poruka
84
Sada sam bio kuci za vikend i video sam grozne stvari,moj ortak od detinjstva,navukao se na dop,kaze da bez droge ili bilo kakvih opijata u Va ne moze da se zivi.Razmislio sam o svemu i pitam ostale forumase da li je to tacno,tj, hocu da vas pitam koliko ljudi u vasoj porodici,drustvu,skoli koristi opijate,tj. da li piju lekove za smirenje,alkohol,vutra,koka,heroin,dop,i sta bi trebalo preduzeti povodom toga???
Budite iskreni!!!!!
 
Uh zanimljivo pitanje.

Mislim da ti niko nece iskreno odgovoriti.

Ja volim akohol ali ostala sranja imao sam priliku hiljadu puta da uzmem ali naravno da nisam niti cu. U Valjevo ce ovo postati jos malo normalna stvar.Posto pre neko vece sedim sa nekom ekipom u gimnzaiskom i prilazi nam lik i pita nas kao e ljdu treba li vam speed,ekstazi,vutra? Mi se pogubili dal je moguce da nam lik opusteno tako pridje. I posle nekog vremena vidimo lika kako se roka u venu i gleda u nas i pita kao ljudi hoce li neko???? Pa dal' je do normalno????????
 
Poslednja izmena:
Strasno je to sta se desava. Svaki put kada dodjem u Valjevo, ostanem nema pred prizorom koji vidim. Ne mogu da kazem da toga nije bilo i ranije, dok sam bila u srednjoj, poznavala sam, verovatno kao i svi drugi poveci broj, uglavnom jankia ali i onih koji su bili navuceni na jace stvari, strasno je to kako mi to tada nije izgledalo toliko drasticno i iskreno mislila sam da ih ima mnogo manje i da ce se vremenom situacija poboljsati, ali tek sada kada ne zivim tu vidim koliko je jb...a droga uzela maha. Nemam reci, stvarno. :(
 
Imam par poznanika koji su probali lake droge,meni to ne treba u zivotu mada moram da priznam da sam vrlo znatizeljan i zanima me kako je biti uradjen,ali ipak necuda unisti zivot sebi i najblizima!! Legalizovao bih marihuanu i vutru i bacio u slobodnu prodaju (na trafikama) kao sto su uradili .....bi u Holandiji!! I vrlo su zadovoljni,broj narkomana se drasticno smanjio,jer to vise nije bilo qul i zabranjeno!!
 
samo pivo i spricer....
sve je stanje glave kad istripujes da nemozes bez necega nema ti spasa.
ni pivo nije lek ali makar je blaza gudro.
treba biti svoj i ne podleci uticaju "drugih"....razmisljati svojom glavom.

da smo zivi i zdravi svi
 
Imam par poznanika koji su probali lake droge,meni to ne treba u zivotu mada moram da priznam da sam vrlo znatizeljan i zanima me kako je biti uradjen,ali ipak necuda unisti zivot sebi i najblizima!! Legalizovao bih marihuanu i vutru i bacio u slobodnu prodaju (na trafikama) kao sto su uradili .....bi u Holandiji!! I vrlo su zadovoljni,broj narkomana se drasticno smanjio,jer to vise nije bilo qul i zabranjeno!!

To moram da ti kazem, jer kako mozes tako nesto da kazes da bi marihuanu trebalo legalizovati?! Znas i sam da ona prvenstveno utice na smanjivanje koncentracije, da prouzrokuje nesigurnost i naravno vodi ka jacim vrstama opijata. E sad sto su se Holandjani osigurali jer njehove kolonije rade za njih i ljudi se fino obezbedili tako da niko od njih ne mora da radi narednih 50 god, tako da oni ne znaju sta ce od besa?
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Overkill

Koliko ja znam a mislim da znam marihuana and vutra je jedno te isto...;)

@Lik_Archer

Tako je druze samo sport,zdrav zivot tako treba a ne aj sad da izbegnemo realnost a to cemo uz drogu to samo rade kukavice. Lepo pocnes da treniras neki sport i bude ti dobro,sigurno bolje nego sa drogom.
 
Vidim da je misljenje podeljeno,sto se marihuane tice,legalizovao bi je,ali legalizovao bi i prostituciju,jer prihodi od poreza prostitucije u bugarskoj iznosi milijardu dolara godisnje,licno nikada nisam probao ni cigaru,ceo zivot treniram,nikada mi nije padalo na pamet da se drogiram,doduse pijem,ali pivo i spricer,nije nesto,ali mora se....
 
Vidim da je misljenje podeljeno,sto se marihuane tice,legalizovao bi je,ali legalizovao bi i prostituciju,jer prihodi od poreza prostitucije u bugarskoj iznosi milijardu dolara godisnje,licno nikada nisam probao ni cigaru,ceo zivot treniram,nikada mi nije padalo na pamet da se drogiram,doduse pijem,ali pivo i spricer,nije nesto,ali mora se....

pa kakav si ti to sportista kad pijes...to nije dobro...nemoj to da radis :(
 
Nije da nesto sada ja pijem da preterujem,vec nekad povremono sa ortacima popijem,pivo sadrzi kompleks vitamina B,a spricer je dobar za krvne sudove i bubrege.Inace dugo se bavim sportom tako da tacno znam sta smem i koliko smem da unosim u sebe.Profesionalno se bavim jednim od najkrvavijih sportova danasnjice.
 
@Overkill

Koliko ja znam a mislim da znam marihuana and vutra je jedno te isto...;)

E *** ne razumem se ja u opijate mnogo!!;)
Vidim da je misljenje podeljeno,sto se marihuane tice,legalizovao bi je,ali legalizovao bi i prostituciju,jer prihodi od poreza prostitucije u bugarskoj iznosi milijardu dolara godisnje,licno nikada nisam probao ni cigaru,ceo zivot treniram,nikada mi nije padalo na pamet da se drogiram,doduse pijem,ali pivo i spricer,nije nesto,ali mora se....

Tako je,mada nama ne treba javna kuca tu je Ekonomska skola!!:p:hahaha: Salim se!!
 
Sa takvim komentarima nije ni cudo sto, kako kazete, opstanak visi o koncu u Valjevu. U prevodu na srpski - vratite se na temu...

Zar je stanje tako lose? Mislim da nam je u drugoj godini srednje dolazio psiholog na cas i bilo je reci o konzumiranu droga, izmedju ostalo. Svi su se zacudili koliko sam znala o tome, cak i specificne nazive, pa su me neki cak pitali da ne uzimam ja nesto... Evo jos jednom da odgovorim da i ovako imam bronhitis povremeno pa mi jos samo fale cigare ili droga. Da se bodem nisam mazohista, a da smrcem - imam problema sa sinusima, ne ide to tako, posle samo jos vise da me boli glava.

Poznajem dve osobe koje su duvale i dve osobe koje u bile na tezim drogama. Trenutno vise ne koriste nista od toga i iskreno mi je drago - ovi sto su bili na laksim sami su shvatili da im to unistava zivot, a ovi drugi su imali mnogo vise muke, pa su se oporavili tek posle rehabilitacije (mada sumnjam na jednu osobu da ce se vratiti starom putu). Mislim da je policija jednom u dvoristu nase skole uhapsila neke dilere - nisu kod nas naisli na plodno tlo.

Mozete li vi vase tvrdnje da potvrdite nekim statistickim podacima, mada znam da se uvek prica o manjem brou nego sto je zaista stanje?
 
Sada sam bio kuci za vikend i video sam grozne stvari,moj ortak od detinjstva,navukao se na dop,kaze da bez droge ili bilo kakvih opijata u Va ne moze da se zivi.Razmislio sam o svemu i pitam ostale forumase da li je to tacno,tj, hocu da vas pitam koliko ljudi u vasoj porodici,drustvu,skoli koristi opijate,tj. da li piju lekove za smirenje,alkohol,vutra,koka,heroin,dop,i sta bi trebalo preduzeti povodom toga???
Budite iskreni!!!!!

Iskreno da ti kazem,mislim da je Valjevo ZLATO ili josh bolje receno BOG BOGOVA za Lazarevac shto se tih stvari tice!Ovde je primecen onaj ko se ne drogira,a takvih je u Lazarevcu retko,mogu da se nabroje na prste,hvala bogu pa sam i ja medju njima!Znaci pocev od '92 god. pa na gore moze na prste da se nabroji ko se ne drogira nekom vrstom droge,cak ima mnogo aktivnih narkosa koji se i bodu!Mislim,ne znam shta da kazem sem...UZAS...i KATASTROFA !!!!!!! Mislim da u Valjevu i nema mnogo narkosa,budala,ludaka i ostalih kretena kao u pojedinim i cak manjim mestima po Srbiji...
Shto se mene licno tice,narkos hvala bogu nisam,ali moram priznati da sam probao samo travu par puta pre nekih 4-5 god. dok sam josh ishao u Bg u srednju...i od tada NIKAD VISE !!! A shto se alkohola tice,to nazalost konzumiram josh od 7. razreda osnovne shkole intezivno,mada sam imao i par duzih pauza par puta,ili sam ponekad samo smanjio!Najvishe pivo konzumiram,redje zestinu!Sad sam isto napravio pauzu,da ne bih postao klasican alkos...ako vec nisam i postao nazalost :( A ***. shta da se radi,mora covek negde da se isprazni malo kad padne u bedak :D! A shto se ostalih stvari tice,tableta,tezih droga i tome sl. to nisam nikad konzumirao Hvala Bogu niti cu...Ali se ipak bodem svaki dan,ali opet ponavljam ne zato shto se drogiram nego zato shto imam DIJABETES :) pa moram da uzimam insulin svaki dan!
O na kraju zakljucak je da neshto hitno treba preuzeti u borbi protiv narkomanije u Srbiji,jer ako se ovako nastavi sve ce da ode u Q_R_A_C...Koliko samo imam prijatelja i poznanika koji se drogiraju,shto ovde u Lazarevcu,shto u Bg-u,shto po celoj Srbiji...to je STRASNO
 
Poslednja izmena:
To samo govori koliko su ljudi psihicki neztabilni. Jer ako neko nesto zacrta u glavi da ne zeli to da proba ni po koju cenu, onda nema problema. Jel moze mene ili Iveta npr. da natera neko da probamo neq vrstu opijata ako mi to sami ne zelimo? Naravno da ne moze. Jedino da nas juri po ulici diler i da proba da nas `usprica`??!!

To je stravican porok, koji ce odneti vise zrtava nego sto ih je bilo u I i II Sv. ratu zajedno...

Ja se u potpunosti slazem sa Belim i mislim da nam je problem narkomanije veci nego Pitanje Kosova i EU, i ta bi trebao da se popne na vrh lestvice resavanja problema. . .

Znate za onaj manastir kod Novog Pazara koji uspesno leci narkomane? Bolji je od bilokoje rehabilitacione ustanove, a bolesnici nisu primorani da tu budu iako su najcesci oblici terapije batine. . .
 

Back
Top