Drzavne besplatne akcije (akcije gradjana)...prevara

dekoder

Zainteresovan član
Poruka
196
Postovani drzavljani Srbije...

JAT nije na prodaju...to je nova informacija...nista od akcija...

Nema prodaje nema para a isto to ce se desiti i sa EPS om i sa onim jos necim...

Samo dobar marketinski trik pred izbore...a sad posto se politicka scena opet menja i posto nema potrebe za podmicivanjem gradjana ne smeta im ni da vuku takve "gubitase" na grbaci
 
Postovani drzavljani Srbije...

JAT nije na prodaju...to je nova informacija...nista od akcija...

Nema prodaje nema para a isto to ce se desiti i sa EPS om i sa onim jos necim...

Samo dobar marketinski trik pred izbore...a sad posto se politicka scena opet menja i posto nema potrebe za podmicivanjem gradjana ne smeta im ni da vuku takve "gubitase" na grbaci

A jesi li se ti prijavio za te akcije? Ako jesi, odmah piši pismo da ih ne želiš, jer je to prevara!!!
Pa da mi koji i pratimo dešavanja i imamo ispravna razmišljanja dobijemo više...
 
Postovani drzavljani Srbije...

JAT nije na prodaju...to je nova informacija...nista od akcija...

Nema prodaje nema para a isto to ce se desiti i sa EPS om i sa onim jos necim...

Samo dobar marketinski trik pred izbore...a sad posto se politicka scena opet menja i posto nema potrebe za podmicivanjem gradjana ne smeta im ni da vuku takve "gubitase" na grbaci

Hahahahahaa... Ma nemoj... Pa valjda su neshto do sada i prodali, bash me zanima kako ce za to da se izvuku? :think: Ne verujem, da tako lako mogu da zavrnu, ali dosta ljudi veruje da mogu i da hoce, ono... Nisam siguran...

Moramo dobiti akcije a koliko ce vredeti videcemo! By the way.. Fora je da imamo dividende "every year" a ne da prodamo prvom budali koja naleti,jel tako!?
 
A jesi li se ti prijavio za te akcije? Ako jesi, odmah piši pismo da ih ne želiš, jer je to prevara!!!
Pa da mi koji i pratimo dešavanja i imamo ispravna razmišljanja dobijemo više...

Vidi ovako sto se mene tice ja bih volela da bar dobijemo po 5000 e minimum da se i mi malo oparimo i stanemo na noge....ali...ne verujem da ce to bas tako ici...
Konkretno ja nemam jos uvek ni jedan pisani dokument tako da njima moze da "padne"sistem i da se "zagube" podaci...ali to je vec horor...
Nego onda kakvu dividendu ocekujete od preduzeca ciji ce godisnji bilans biti uvek "podesen"na nuli.
A posto konkretno ja nemam nikakav dokument na osnovu cega mogu da trazim...
EPS imaju vrlo"pristojne"da nekazem vrlo visoke plate i niz beneficija a opet je u preduzece u gubitku...Mislim da je to vrlo jasna situacija...:thumbdown:
 
Moramo dobiti akcije a koliko ce vredeti videcemo! By the way.. Fora je da imamo dividende "every year" a ne da prodamo prvom budali koja naleti,jel tako!?

Naravno da je fora da imamo dividende, ali problem je shto dividenda zavisi od poslovanja firme chije su akcije... Znachi odredjeni procenat godishnje zarade se rasporedjuje svake godine akcionarima... I sada, ako dobijemo svi akcije, malo njih ih proda, preduzeca ne beleze neki bum narochit... Ono, dividente ce nam biti smeshno male...
 
Naravno da je fora da imamo dividende, ali problem je shto dividenda zavisi od poslovanja firme chije su akcije... Znachi odredjeni procenat godishnje zarade se rasporedjuje svake godine akcionarima... I sada, ako dobijemo svi akcije, malo njih ih proda, preduzeca ne beleze neki bum narochit... Ono, dividente ce nam biti smeshno male...

A da oformimo Udruzenje(Fond) koji nece prodavati akcije vec upravljati JP u ime naroda!!?
 
Ja sam za novac...ne verujem bas nasim institucijama posebno onim koje treba da nas stite i da rade nama u korist...Ne mislim na doktore(doduse retko se i vidjamo 1 u 5 god) nego to samoupravljanje ...imalo je puno mana...bolje oni nama daju novac naprave anketu ili slicno i onda ulazes ili ne ...Nije losa ideja nego sto sam ja skepticna prema dugorocnim projektima u ovoj zemlji.:confused:
Bila je fora za preporod Srbije ulozis novac za par godina ti stigne isti + kamata i sta bi...
samo dobra ideja..:rtfm:
 
Ja sam za novac...ne verujem bas nasim institucijama posebno onim koje treba da nas stite i da rade nama u korist...Ne mislim na doktore(doduse retko se i vidjamo 1 u 5 god) nego to samoupravljanje ...imalo je puno mana...bolje oni nama daju novac naprave anketu ili slicno i onda ulazes ili ne ...Nije losa ideja nego sto sam ja skepticna prema dugorocnim projektima u ovoj zemlji.:confused:
Bila je fora za preporod Srbije ulozis novac za par godina ti stigne isti + kamata i sta bi...
samo dobra ideja..:rtfm:

Mislio sam na konkretno samorganizovanje nas koji smo upisali akcije i zajednicki nastup na trzistu, odnosno zatita kako kolektivnih tako i individualnih interesa.Fond/Uduzenje kao instrument istih!:rtfm:
 
Mislio sam na konkretno samorganizovanje nas koji smo upisali akcije i zajednicki nastup na trzistu, odnosno zatita kako kolektivnih tako i individualnih interesa.Fond/Uduzenje kao instrument istih!:rtfm:

Odlichna ideja... Ali je realizacija... Na samoj granici nemoguceg...

Sve je stvar volje. Ako bi imali odredjen medijski pristup mislim da to ne bi islo tako tesko!:ok:
 
Ma jok da us Japanci u pitanju O.k ali Srbi koji nemaju ni individualnu a ne kolektivnu odgovornost tesko.
Danas niko ne odgovara za svoje postupke a kamoli da cela nacija odgovara sama za sebe plus za druge.
A opet ja kao da sam znala u nekoj emisiji da nase akcije trenutno vrede 50e pa vi vidite a onda su se slozili gosti emisije da je to posledica krize u svetu...dobro opravdanje para vredi...a da nisu oni malo "brojali" pare pa nama ostade manje.
Inace bas mi je drago zbog ljudi koji su prodali akcije zelenasima za nekih 700- 800 e.Bas su im uvalili
 
ma kako su ih prodali kad nisu još ni upisane?
bila je priča da neki tobože kupuju akcije... ustvari, to su bili prevaranti koji su najpre tražili manipulativne troškove...
prevaranti kupuju besplatne akcije
akije se upisuju u centralni registar hov, prodaju putem berze, preko ovlašćenih posrednika - banaka i brokersko-dilerskih društava... sve ostalo su priče....
 
Poslednja izmena:
Ове акције могу вредети 1000 евра, после успешне приватизације, успешног пословања и неког времена на берзи. Свако ко је размишљао логички знао је да је немогуће одмах после продаје добити толике паре, поготово после продаје НИС-а. Ја сам уписао акције са надом да ће једног дана, када дођу боља времена, вредети.
 
Акције су хартије од вредности тј. вредносни папири, а њихов правни промет (па и купопродаја) је је уређен посебним законом. Акције се продају искључиво преко организованог тржишта тј. преко берзе. Једина дозвољена промена власништва акција ван берзе је наследство из оставинског поступка и поклон између сродника до 2. наследног реда. Свака друга власничка трансакција ван берзе је незаконита. Због тога се треба чувати од примамљивих понуда за трговање, откуп акција и слично.
 
Акције су хартије од вредности тј. вредносни папири, а њихов правни промет (па и купопродаја) је је уређен посебним законом. Акције се продају искључиво преко организованог тржишта тј. преко берзе. Једина дозвољена промена власништва акција ван берзе је наследство из оставинског поступка и поклон између сродника до 2. наследног реда. Свака друга власничка трансакција ван берзе је незаконита. Због тога се треба чувати од примамљивих понуда за трговање, откуп акција и слично.

Tacno!
 
Pozdrav prijatelji.

Da vam ispricham svoje iskustvo.

Pre par meseci i ja sam chuo priche da postoje neki ljudi koji otkupljuju "besplatne akcije".
Nadjem jednu zhenu tkz broker i dam joj svoje podatke (ime, prezime, uluca, matichni broj, broj telefona itd). Posle duzheg vremena zove me ta zhena i kazhe mi da moramo da se nadjemo da mi da neke papire koje moram da popunim i da mi objasni shta i kako. I to sam uradio.

E sad, po njenoj prichi akcije vrede 1000e. 200 jura uzima broker, znachi mojih je 800e. Zhena mi je dala dva papira. Jedan papire je pristupnica, znachi moram da se uchlanim u centar za unapredjenje srpsko - americhke saradnje (sekta), naravno mora da se plati i chlanarina koja iznosi 495 dinara ( to uplatjujem na zhiro rachun) i josh 200 dinara koje moram da stavim u kovertu i zajedno sa kopijom lichne karte i papirima koje sam dobio da odnesem toj zheni a ona tje da poshalje toj "organizaciji" u bg-u.

I tako.
 

Prilozi

  • imgfju.jpg
    imgfju.jpg
    26,9 KB · Pregleda: 43
  • img0001hox.jpg
    img0001hox.jpg
    31 KB · Pregleda: 27

Back
Top