Da li ste konfliktna osoba?

Da li ste konfliktna osoba?

  • Da. Bez obzira na situaciju, posledice i osobe.

  • Umem da procenim situaciju i da sprecim bespotrebnu raspravu.

  • Ne.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.242
Kaze se:" Drzi do sebe", "Ima stav", "Namcor", "Uvek u pravu", "Dosadnjakovic-ka" itd...

E sad, moje pitanje je u kojoj meri se sve to odnosi na vas? Da li uzivate u tome? Da li radite to da privucete paznju? Da li radite to da bi odbranili svoj stav? Da li namecete svoje misljenje po svaku cenu? Da li radite to samo sa bliskim ljudima? Da li konflikt pretvorite u salu?

Da krenem ja. Ne mislim da sam konfliktna osoba, ali se cesto desi da upadnem u takvu situaciju. Cak i sa nekim ljudima koje povrsno poznajem iako smatram da nema potrebe za bilo kakvom diskusijom sa njima.

Milsim da ima veze sa tim, da skoro uvek kazem bas ono sto mislim, i nemam nista protiv da cujem suprotstavljeni stav, ali argumentovan, ne agresivan. I cesto se zeznem, jer iznosim stavove osobama koje nemaju pojma o tome (a prave se da sve znaju, da se razumemo) i pokusavaju nasilno da me ubede da su u pravu.

Ne znam bas sta je razlog tome...ali cesto upadam u takve situacije, a nisam svadljiva po prirodi, niti agresivna...

Pa eto, kakva su vasa iskustva?
 
xexexxe

Pa treca je da ne upadas u konflikt nikada. Pitas, dobijes ono sto trazis ili ne dobijes, nema nadmudrivanja. Ili u diskusiji zauzimas neutralan stav ili pak stajes na stranu jaceg.

A druga je kad znas gde treba da stanes i na koji nacin, da ne bi doslo do svadje.
 
Ne znam. Na forumu valjda jesam. U RL se raspravljam samo i isključivo sa ljudima do kojih mi je stalo i u vezi stvari do kojih mi je stalo, ova dva idu u kompletu, znači ne jedno bez drugog. Sa ljudima koje površno poznajem ne raspravljam se, vrlo retko i izražavam neki stav koji bi mogao dovesti do konflikta jer ne znam sa kakvom osobom imam posla, tako isto ni sama ne volim da mi neko nameće neki rasistički trip a drugi put me vidi u životu, na primer.
 
Na forumu sigurno jesi!
Ja ti kazem, mada te volim sto smo zajedno drljale onog lika za "zena domacica" temu.

:)

Kako se iskljucis iz situacije kad ne zelis da slusas tudje misljenje?
To me interesuje. Ako nekog povrsno poznajes, a taj po svaku cenu zeli da ti objasni (dobronamerno, pristojno i duhovoto, dakako), da je u pravu. Provalila sam da distanca znaci da treba ignorisati takve pokusaje, ako je neadekvatno da ga od.*****. Ti ignorises, a taj to shvata kao prihvatanje, a ako se suprotstavis onda se upustas u bespredmetnu raspravu....sto mene zamara, neverovatno...
 
Nisam, ja sam pacifista. :D
Ne stajem na strane nikad, to mi se ne svidja (cak i kad mi je prijatelj u pitanju).

Kako?

I ja sam pacifista! Ali ponekad me neke stvari zanimaju, pa pitam pa dobijem milion nelogicnih odgovora, pa krene rasprava...

Kuku meni!

To mrzim iz dna duse. Ja samo hocu da cujem misljenje ili da dobijem, tacnu informaciju..a neko smislja u momentu da bi ispao pametan...

A ja imam srece pa oko mene sve pametnjakovici.

Prijatelji, shvataju koji su moji motivi i koji mi je poriv, pa im uglavnom ne smeta, jer ja nemam problem da priznam da sam pogresila, ali uglavnom sam kao sto rekoh u drustvu ljudi koji sve najbolje znaju, i recenice im uglavnom pocinju sa "Ne..." od cega dobijam nervni napad...
 
Не верујем да постоје људи који ама баш никад и никако не улазе у конфликте...него многи мисле како је то нешто негативно, па се труде да се представе у лепшем светлу.
Реч конфликт значи сукоб, а не свађу или вређање. Сукоби мишљења и ставова су управо оно што свет тера напред...ако бисмо се сви увек слагали и повлађивали једни другима ем би било страшно досадно, ем бисмо стагнирали и ми и цело људско друштво....

Значи, конфликт не мора да подразумева агресију ни свађу....мада понекад бива праћен и њима (најчешће код оних људи који се због недостатка аргумената осећају беспомоћно).
 
Poslednja izmena:
Na forumu sigurno jesi!
Ja ti kazem, mada te volim sto smo zajedno drljale onog lika za "zena domacica" temu.

:)

Kako se iskljucis iz situacije kad ne zelis da slusas tudje misljenje?
To me interesuje. Ako nekog povrsno poznajes, a taj po svaku cenu zeli da ti objasni (dobronamerno, pristojno i duhovoto, dakako), da je u pravu. Provalila sam da distanca znaci da treba ignorisati takve pokusaje, ako je neadekvatno da ga od.*****. Ti ignorises, a taj to shvata kao prihvatanje, a ako se suprotstavis onda se upustas u bespredmetnu raspravu....sto mene zamara, neverovatno...
Je l' ja ovo? :)

Pa slušam i ćutim, šta da radim. Ako baš insistira da priča o tome može jednom i može da razveze do sutra, ja neću ni odobravati ni osporavati, osim ako me pita, pošto ne mogu da lažem izvaliću neku od standardnih fraza ne bih li oterala priču u drugom smeru. Ali ako već sutra krene da smara sa istom pričom koja mi gnječi mozak verovatno ću se upustiti u raspravu ali ću maksimalno nastojati da je skratim, recimo "ja tvoj pristup stvarima uopšte ne razumem, valjda potičem iz nekog drugog univerzuma"... dok sam ovo pisala mislila sam na jednu konkretnu situaciju.
 
Na forumu sigurno jesi!
Ja ti kazem, mada te volim sto smo zajedno drljale onog lika za "zena domacica" temu.

:)

Kako se iskljucis iz situacije kad ne zelis da slusas tudje misljenje?
To me interesuje. Ako nekog povrsno poznajes, a taj po svaku cenu zeli da ti objasni (dobronamerno, pristojno i duhovoto, dakako), da je u pravu. Provalila sam da distanca znaci da treba ignorisati takve pokusaje, ako je neadekvatno da ga od.*****. Ti ignorises, a taj to shvata kao prihvatanje, a ako se suprotstavis onda se upustas u bespredmetnu raspravu....sto mene zamara, neverovatno...

Kad neko ne moze da ukapira moj stav, sta da mu radim. Primetila sam da neki ljudi nikad nece moci da prihvate odredjene stvari jer bi to znacilo da bi onda morali da menjaju uzasno puno toga u svom zivotu. I onda ih pustis - nisi im mama, psihijatar, prijatelj, nisi im nista. Kasce im se samo jednog dana a mozda ni tad.
I ogromno mi je olaksanje predstavljalo kad sam otkrila da ne moram da imam potvrdu svojih stavova od svakog coveka. Znaci, mogu da budem vanzemaljac i da se ne slazem sa 90% populacije, ali je.biga. Verovatno imam razlog sto je to tako a i ti drugi imaju sto su drugaciji. Postujmo razloge za svoja i tudja ludila. :D
Mama me redovno ubedjuje u razne stvari ali je vec provalila sta znaci "Dooobro, jeeeste, ma da,mhm, slaaazem se", specificnim tonom. :D I onda me otera u p.m. i prestane. :lol:
 
jes hellen, tvoja predstava konfliktnosti je chak lepa, samo shto u zivotu imamo konfliktne ljude koji su takvi zbog svojih pogreshnih ubedjenja ili jednostavno nemogucnosti da prihvate neke stvari normalno, a onda to nije nimalo prijatno... no da ne tupim o tome, shto se mene tiche mislim da imam osecaj za "meru", pa samim tim i da izbegnem suvishne konflikte, al tu i tamo mi konflikt bude jedina opcija da rashcistim neke stvari...
 
A ja se iznerviram...

To je problem...

Ne zato sto misle da nisam u pravu. Nego zato sto me ubedjuju da su oni u pravu...A ja nisam.
Ako kazem:" Nisam sigurna, to je samo moje misljenje...", to je katastrofalni okidac za to da su oni sigurni...a mene to nervira..posto vidim da nema pojma o tome o cemu prica...
:(
 
Не верујем да постоје људи који ама баш никад и никако не улазе у конфликте...него многи мисле како је то нешто негативно, па се труде да се представе у лепшем светлу.
Реч кофликт значи сукоб, а не свађу или вређање. Сукоби мишљења и ставова су управо оно што свет тера напред...ако бисмо се сви увек слагали и повлађивали једни другима ем би било страшно досадно, ем бисмо стагнирали и ми и цело људско друштво....

Значи, конфликт не мора да подразумева агресију ни свађу....мада понекад бива праћен и њима (најчешће код оних људи који се због недостатка аргумената осећају беспомоћно).

Vrlo cesto, rekla bih. SVi sve najbolje znaju. Pa tu i nema nekog konstruktivnog razgovora...:(
 
Не верујем да постоје људи који ама баш никад и никако не улазе у конфликте...него многи мисле како је то нешто негативно, па се труде да се представе у лепшем светлу.
Реч конфликт значи сукоб, а не свађу или вређање. Сукоби мишљења и ставова су управо оно што свет тера напред...ако бисмо се сви увек слагали и повлађивали једни другима ем би било страшно досадно, ем бисмо стагнирали и ми и цело људско друштво....

Значи, конфликт не мора да подразумева агресију ни свађу....мада понекад бива праћен и њима (најчешће код оних људи који се због недостатка аргумената осећају беспомоћно).

Претекнеш ме!
Постоје људи који често долазе у сукобе и намерно их изазивају.
Ја нисам та.
 
A ja se iznerviram...

To je problem...

Ne zato sto misle da nisam u pravu. Nego zato sto me ubedjuju da su oni u pravu...A ja nisam.
Ako kazem:" Nisam sigurna, to je samo moje misljenje...", to je katastrofalni okidac za to da su oni sigurni...a mene to nervira..posto vidim da nema pojma o tome o cemu prica...
:(

:roll:

DakleM ZvezdanKa,

Ako su u pitanju profesionalne stvari, ono cime se bavis, za sta si se skolovala i sl. tu valjda znas jesi li u pravu ili nisi, ali kako znam da si tek pocela, tesko je ubediti kolege sa 15 godina iskustva da nesto znas ili da znas bolje.

Ako su u pitanju licni stavovi, pa....takvi su kakvi jesu i naravno da je to tvoje misljenje, nije valjda misljenje Milke Canic.
Covek ako i nije u pravu, pod uslovom da svoje misljenje nije prosto usvojio od nekog drugog, nego do njega dosao razmiljanjem, ima pravo na njega.
Drugi mogu da probaju da ga ubede u suprotno, ali kao sto oni imaju pravo da veruju u svoj stav, imas i ti pravo da verujes u svoj.
A sta je ispravno, pokaze samo vreme i rezultati ili jos bolje, necija dela,
 
Kaze se:" Drzi do sebe", "Ima stav", "Namcor", "Uvek u pravu", "Dosadnjakovic-ka" itd...

E sad, moje pitanje je u kojoj meri se sve to odnosi na vas? Da li uzivate u tome? Da li radite to da privucete paznju? Da li radite to da bi odbranili svoj stav? Da li namecete svoje misljenje po svaku cenu? Da li radite to samo sa bliskim ljudima? Da li konflikt pretvorite u salu?

Da krenem ja. Ne mislim da sam konfliktna osoba, ali se cesto desi da upadnem u takvu situaciju. Cak i sa nekim ljudima koje povrsno poznajem iako smatram da nema potrebe za bilo kakvom diskusijom sa njima.

Milsim da ima veze sa tim, da skoro uvek kazem bas ono sto mislim, i nemam nista protiv da cujem suprotstavljeni stav, ali argumentovan, ne agresivan. I cesto se zeznem, jer iznosim stavove osobama koje nemaju pojma o tome (a prave se da sve znaju, da se razumemo) i pokusavaju nasilno da me ubede da su u pravu.

Ne znam bas sta je razlog tome...ali cesto upadam u takve situacije, a nisam svadljiva po prirodi, niti agresivna...

Pa eto, kakva su vasa iskustva?

aha
ne
aha
aha
ne
aha
 
Pa eto, kakva su vasa iskustva?
nije konfliktna osoba ona koja u konflikt udje, nego ona koja ne zna iz istog da izadje, niti da se u njemu snadje...
konflikte odrzavam samo do tacke dok ne objasnim svoj stav... i posmatram kakvi su ostali igraci u prici, sta pricaju, zasto pricaju bas to, sta misle i kako se ponasaju... nemam zabludu da nekoga mozes ubediti u svoj stav. ne raspravljam zbog toga.
 
ako biti konfliktan znaci izneti svoje misljenje i stati iza njega
onda da, jesam konfliktna
ljudi koji se sklanjaju i uvek klimaju glavom i kad se slazu i kad ne
imaju problema sa samopouzdanjem...
ali da sam namcor koji stalno nesto kontrira i kome nista nije po volji
i koji se slepo drzi svojega, iako smo nas desetoro upravo objasnili da nije u pravu
e to nisam...
 
Uvek se trudim da izbegnem konflikt,
ali ako to nikako ne može da se izbegne
i ako ne pomaže lepa reč i sva moguća
dobronamerna taktika...e onda već umem
da puknem....samo što je to retko prosto
zato što se klonim onih drugih konfliktnih
ljudi...e da li je to dobro ili nije.....stavovi
su različiti...a da se menjam pa malo je
kasno...........:think:
 
:roll:

DakleM ZvezdanKa,

Ako su u pitanju profesionalne stvari, ono cime se bavis, za sta si se skolovala i sl. tu valjda znas jesi li u pravu ili nisi, ali kako znam da si tek pocela, tesko je ubediti kolege sa 15 godina iskustva da nesto znas ili da znas bolje.

Ako su u pitanju licni stavovi, pa....takvi su kakvi jesu i naravno da je to tvoje misljenje, nije valjda misljenje Milke Canic.
Covek ako i nije u pravu, pod uslovom da svoje misljenje nije prosto usvojio od nekog drugog, nego do njega dosao razmiljanjem, ima pravo na njega.
Drugi mogu da probaju da ga ubede u suprotno, ali kao sto oni imaju pravo da veruju u svoj stav, imas i ti pravo da verujes u svoj.
A sta je ispravno, pokaze samo vreme i rezultati ili jos bolje, necija dela,


A ti ko star-mali mi objasnjavas stvari!

Hvala tata!

:mrgreen:

E da.
Nisu profesionalne, ali uglavnom sa ljudima koje srecem na poslu.
Svi su prepametni. Sto se profesionalnih stvari tice, nekad znam nekad ne znam, kad ne znam, pitam, a ako taj ne zna, a ja ga "izazivam da ispadne glup", onda zna sigurno bolje od mene, cak i ako je izmislio, sta cu, kad nepredujem u profesiji pa postavljam milion pitanja, i uglavnom su svi stariji od mene, makar par godina...hm...valjda nije fer da ja budem u istom kosu sa njima?! A mozda se svi trudimo da se istaknemo na svaki moguci nacin...
...malo zeznuto, ne raspravljam se sa ljudima koji imaju godine iskustva i znanje, i na taj nacin ispoljavaju autoritet i nikad nisam imala problem sa njima, cak naprotiv..:mrgreen:
Kad god je neko hteo da razmeni svoje misljenje, iskustvo, informacije sa mnom nije bilo problema..osim ako nisam zaljubljena..a tu temu drzim dalje od posla...:mrgreen:
 
Uvek se trudim da izbegnem konflikt,
ali ako to nikako ne može da se izbegne
i ako ne pomaže lepa reč i sva moguća
dobronamerna taktika...e onda već umem
da puknem....samo što je to retko prosto
zato što se klonim onih drugih konfliktnih
ljudi...e da li je to dobro ili nije.....stavovi
su različiti...a da se menjam pa malo je
kasno...........:think:

Znala sam!
Strpljiva, tolerantna, puna ljubavi i razumevanja!

Svaka cast. Volela bih i ja da sam takva!
;)
 

Back
Top