U Srbiji truju ljude, zar ne?

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
"Pola Srbije povremeno pije lošu vodu"
Autor: Beta, Tanjug | Foto:Ilustracija | 30.09.2008. - 09:18


Ministarka za Nacionalni investicioni plan Verica Kalanović izjavila je danas da polovina stanovništva u Srbiji povremeno pije vodu iz vodovoda koja nije sasvim ispravna.

"U Srbiji 50 odsto vode iz vodovoda nema sve adekvatne standarde za piće ili kuvanje", kazala je Kalanovićeva na Radioteleviziji Srbija.
Ona je ocenila da to može biti ozbiljan problem ako se hitno ne reaguje. "Voda je dobra u svim većim i srednjim gradovima, kao i u drugim mestima gde nema upozorenja da građani ne koriste vodu za piće iz vodovoda", navela je Kalanovićeva.
"U ovom trenutku u nekoliko gradova snabdevanje je iz cisterni zato što se pojavio amonijak ili je povećan procenat teških metala, što bi moglo da bude "ozbiljan nadolazeći problem ako se hitno ne reaguje", navela je ona.
Kalanovićeva, koja je nedavno boravila u Frankfurtu, podsetila je na veliki projekat nemačke razvojne banke u oblasti sanacije i obnove vodovoda, koji je najpre počeo u četiri velika grada u Srbiji 2001. godine - Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Kragujevcu, a onda proširen u osam gradova "srednje veličine" - Šapcu, Loznici, Kraljevu, Smederevu, Somboru, Vršcu, Pančevu i Sremskoj Mitrovici.
Prba faza tog projekta bila je donacija za sagledavanje situacije u vodovodima, rekla je ona, navodeći da je utvrđeno da je voda za piće dobra u ovih osam gradova, kao i u drugim velikim gradovima.
Ministarka je navela da se u vodovode godinama ili decenijama nije ulagalo i da u ovom trenutku mali broj gradova može da sopstvenim sredstvima podrži takve projekte, pa se ove godine iz NIP-a finansiraju čak 52 projekta vodosnabdevanja.
Prema njenim rečima, druga faza projekta podrazumeva proširenje sekundarne mreže, što znači da obuhvata veći broj korisnika i gradova.
"Nemačka banka je prihvatila da, uz 18 miliona evra donacija i 25 miliona evra kredita, podrži završetak projekata u ovih osam gradova", precizirala je Kalanovićeva i dodala da bi to značilo potpuno vodosnabdevanje ispravnom vodom u tim gradovima.
Ona je istakla da je prilikom posete Frankfurtu dogovoreno da u taj program bude uključeno još šest opština koje imaju više od 50.000 stanovnika.
Projekat treba da bude, kako je najavila, završen u naredne dve godine.
http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=58960

Josh da mi neko kaze da je ovo normalno...:eek:
 
eh da truju samo preko vode bilo bi super

oduvek mi je bio sumnjiv taj
munchmallow.jpg

nije ni chudo da se secerane prodaju za 1e
 
ja pijem tu vodu i nista mi ne fali................................i nista mi ne fali................................i nista mi ne fali................................i nista mi ne fali...............................i nista mi ne fali................................i nista mi ne fali.................................i nista mi ne fali...............................i nista mi ne fali.................................

:mrgreen:
 
Josh da mi neko kaze da je ovo normalno...:eek:

Šta se čudiš? Ja već dve godine uopšte ne pijem vodu iz vodovoda, već kupujem u prodavnici. Vodosnabdevanje nije božji dar, treba adekvatno održavati sisteme, zanavljati opremu, kontrolisati resurse. Još smo mi i dobri, kako radimo. U pitanju je ljudski faktor, zapravo, nemar. Još jedan dokaz kako se odnosimo prema stvarima od vitalnog značaja...
 

Back
Top