Zločini u ime Boga

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Svedoci smo brojnih zločina počinjenih u ime Boga... nije bitno kog... nije bitna religija... već vera...
Vera u Boga...
Zbog iste vere a različite religije, a veoma često i iste religije... ljudi su činili razna zverstva... a sve u ime Boga...
Opravdanja nema... jer, put do pakla je popločan dobrim namerama...

Pa se ponekad zapitam... kakav bi ovaj svet bio da nema religije?
Bolji, lepši... ili gori... Ša vi mislite?
 
Svedoci smo brojnih zločina počinjenih u ime Boga... nije bitno kog... nije bitna religija... već vera...
Vera u Boga...
Zbog iste vere a različite religije, a veoma često i iste religije... ljudi su činili razna zverstva... a sve u ime Boga...
Opravdanja nema... jer, put do pakla je popločan dobrim namerama...

Pa se ponekad zapitam... kakav bi ovaj svet bio da nema religije?
Bolji, lepši... ili gori... Ša vi mislite?

Ај буди човек и лепо постави питање, немој да глумиш толеранцију, злочине су чинили мухамеданци и латини(званично њихова верска организација) док Православље никада није....можда јесу појединци који себе зову Православцима(ја нисам упознати, нити са једим случајем)....али ставити у исти кош Христа са овим паганима мухамеданским и латинима, је у прву руку смешно и увреда за Хришћане...

де животати, немој бити љаксе, него лепо реци тј постави питање како треба...
....
Зашто су латинска јеретичка папска "Црква" и мухамедови секташи чинили злочине над Хришћанима(Православним)?
 
Svedoci smo brojnih zločina počinjenih u ime Boga... nije bitno kog... nije bitna religija... već vera...
Vera u Boga...
Zbog iste vere a različite religije, a veoma često i iste religije... ljudi su činili razna zverstva... a sve u ime Boga...
Opravdanja nema... jer, put do pakla je popločan dobrim namerama...

Pa se ponekad zapitam... kakav bi ovaj svet bio da nema religije?
Bolji, lepši... ili gori... Ša vi mislite?

auuu gadna ti ova tema...
samo mislim da ce malo njih da se usudi pa da raspali sta stvarno misli jer bi mu sledovalo banovanje....:mrgreen:

pozdrav za hrabre...meni se ne menja nick:mrgreen:
 
Ај буди човек и лепо постави питање, немој да глумиш толеранцију, злочине су чинили мухамеданци и латини(званично њихова верска организација) док Православље никада није....можда јесу појединци који себе зову Православцима(ја нисам упознати, нити са једим случајем)....али ставити у исти кош Христа са овим паганима мухамеданским и латинима, је у прву руку смешно и увреда за Хришћане...

де животати, немој бити љаксе, него лепо реци тј постави питање како треба...
....
Зашто су латинска јеретичка папска "Црква" и мухамедови секташи чинили злочине над Хришћанима(Православним)?

Hm, ovako...
Mislio sam na sve zločine i nemoj da misliš da su pravoslavci bili imuni, to što ne poznaješ dovoljno dobro istoriju to je tvoj problem... i ne daje ti za pravo da vredjaš!
Pročitaj malo o Ruskom pokrštavanju Poljaka...

A za ovu uvredu... br. 1
 
koliko sam chitao i ukapirao,bar mi neko preobrazanje i ne ide \ ide li ide..,chovek samo moze da sudi sebi odnosno i tachnije da koriguje svoje greske i mane dok je na zemlji ,a za druge vazi svako za sbe kao u ostalima aspektima zivota
 
Ko misli da je Pravoslavlje naivno ko francuska sobarica nije cuo za


1 sudbinu Bogumila u Srbiji i Bugarskoj!

2. Sudbinu Monofizita u Vizantiji

3.Da je Krstase zvao Vizantijski Car i da su oni osvajali u njegovo ime
 
Svedoci smo brojnih zločina počinjenih u ime Boga... nije bitno kog... nije bitna religija... već vera...
Vera u Boga...
Zbog iste vere a različite religije, a veoma često i iste religije... ljudi su činili razna zverstva... a sve u ime Boga...
Opravdanja nema... jer, put do pakla je popločan dobrim namerama...

Pa se ponekad zapitam... kakav bi ovaj svet bio da nema religije?
Bolji, lepši... ili gori... Ša vi mislite?

Исти.
И без Бога људи су убијали у име ''слободе, братства и јендакости'', у име ''ослобођења пролетаријата'', у име ''одбране наших националних интереса'' негде на другом крају света, у име ''борбе за мир'', у име ''борбе за комунизам'', у име ''борбе против комунизма''......
Има тога у људској историји колико хоћеш!

...А све са добрим намерама....
 
Исти.
И без Бога људи су убијали у име ''слободе, братства и јендакости'', у име ''ослобођења пролетаријата'', у име ''одбране наших националних интереса'' негде на другом крају света, у име ''борбе за мир'', у име ''борбе за комунизам'', у име ''борбе против комунизма''......
Има тога у људској историји колико хоћеш!

...А све са добрим намерама....

De si koko?
Pa da, u pravu si potpuno... ali, da li je to isti okidač... ili to samo potvrdjuje ono što sam na početku rekao... životinjski nagon za opstankom...
 
Svedoci smo brojnih zločina počinjenih u ime Boga... nije bitno kog... nije bitna religija... već vera...
Vera u Boga...
Zbog iste vere a različite religije, a veoma često i iste religije... ljudi su činili razna zverstva... a sve u ime Boga...
Opravdanja nema... jer, put do pakla je popločan dobrim namerama...

Pa se ponekad zapitam... kakav bi ovaj svet bio da nema religije?
Bolji, lepši... ili gori... Ša vi mislite?

ne rade oni zlocine zato sto vjeruju u boga
vec su stvorili neku "visu silu" kojom ce moci da pravdaju svoju potrebu za zlocinima

svjet bi ostao isti,
samo sto bi za razliku od sada, svako prihvatao odgovornost za svoje postupke umjesto pozivanja na tamo nesto....
 
ne rade oni zlocine zato sto vjeruju u boga
vec su stvorili neku "visu silu" kojom ce moci da pravdaju svoju potrebu za zlocinima

svjet bi ostao isti,
samo sto bi za razliku od sada, svako prihvatao odgovornost za svoje postupke umjesto pozivanja na tamo nesto....

Gle, idealista. Zato i nema para da plati struju. :)

Ja tu veru vidim kao jataka. Nešto što je nevidljivo i moćno i uz tebe. Zapravo, ostatak matrice roditelja, negde u prvim uspomenama, koji će te odbraniti od krvoločnih pasa sa ulice i od dece iz komšiluka, otrti ti suze i dati da piješ mleko. I priviti na grudi dok ne prestaneš da jecaš.

E, kada bi se ovo uklonilo i ljudi naterali da odrastu u punom smislu reči "da prihvate odgovornost", većina zločina ostala bi samo preka misao koja sevne i izgubi se u cenzuri racionalnog.

I sad, kako ćeš ovo da postigneš, ako vidiš žirafu i kažeš "ovako nešto ne postoji". :neutral:
 
Gle, idealista. Zato i nema para da plati struju. :)

Ja tu veru vidim kao jataka. Nešto što je nevidljivo i moćno i uz tebe. Zapravo, ostatak matrice roditelja, negde u prvim uspomenama, koji će te odbraniti od krvoločnih pasa sa ulice i od dece iz komšiluka, otrti ti suze i dati da piješ mleko. I priviti na grudi dok ne prestaneš da jecaš.

E, kada bi se ovo uklonilo i ljudi naterali da odrastu u punom smislu reči "da prihvate odgovornost", većina zločina ostala bi samo preka misao koja sevne i izgubi se u cenzuri racionalnog.

I sad, kako ćeš ovo da postigneš, ako vidiš žirafu i kažeš "ovako nešto ne postoji". :neutral:

nikako zazi da te pitam a zanima me - ko je i gde rekao da ne veruje u zirafu? :hahaha:
 
ne rade oni zlocine zato sto vjeruju u boga
vec su stvorili neku "visu silu" kojom ce moci da pravdaju svoju potrebu za zlocinima

svjet bi ostao isti,
samo sto bi za razliku od sada, svako prihvatao odgovornost za svoje postupke umjesto pozivanja na tamo nesto....

Pa i sada ljudi moraju da snose posledice svojih dela ili nedela.Nece ih niko osloboditi zato sto nesto cine u ime Boga?
 
mozes da dokazes i da su drugi krivi i da si sve ti kriv:eek:

resenje je u konektovanju:roll: pojedinca sa bogom koga moras da upoznas

tek tada ti niko nije kriv i ti nikome:rtfm:

iz cega proizilazi da smo jos uvek telesni vise nego razumni:eek:

jer sukobljavanje moze da traje u nedogled:sad2:

sto je gubljenje vremena:thumbdown:

jer cje kat tad:rtfm: svest poceti da resava probleme,a ne da optuzuje druge

svasta:lol::lol::lol:
 
Gle, idealista. Zato i nema para da plati struju. :)

Ja tu veru vidim kao jataka. Nešto što je nevidljivo i moćno i uz tebe. Zapravo, ostatak matrice roditelja, negde u prvim uspomenama, koji će te odbraniti od krvoločnih pasa sa ulice i od dece iz komšiluka, otrti ti suze i dati da piješ mleko. I priviti na grudi dok ne prestaneš da jecaš.

E, kada bi se ovo uklonilo i ljudi naterali da odrastu u punom smislu reči "da prihvate odgovornost", većina zločina ostala bi samo preka misao koja sevne i izgubi se u cenzuri racionalnog.

I sad, kako ćeš ovo da postigneš, ako vidiš žirafu i kažeš "ovako nešto ne postoji". :neutral:

ah, pa nisam rekla da je moguce :p
niti bih htjela da su svi ljudi "odrasli", to je jako ruzna slika

uostalom,
nije samo religija shtaka, pravdanje postupaka, ponistavanje krivice, dolivanje ulja na vatru, prizivanje snage...
ima puno primjera,
neki ljudi ubijaju da osvete nekog do koga im je bilo stalo....toboz zbog njih ne zbog sebe
itd.
tu su i razni ideali, uvijek ubijanje u ime neceg....ne zato sto mi to hocemo

sad,
postoje savrsene zvijeri, kojima je njihovo stanje sasvim prirodno
oni se ne pravdaju
i uvijek su tu

Pa i sada ljudi moraju da snose posledice svojih dela ili nedela.Nece ih niko osloboditi zato sto nesto cine u ime Boga?

mislila sam u njihovoj glavi a ne u ime zakona
 
nikako zazi da te pitam a zanima me - ko je i gde rekao da ne veruje u zirafu? :hahaha:

vujadin. :)
A gde, moraću malo da kopam. Valjda na evolucija vs kreacija. Inače, lik je krajnje nepoverljiv. Sada se zabunio na temi o biblijskim stihovima da obrće bibliju kao Rubikovu kocku. Kažem mu ja da prvo ide stari zavet. Kaže mu i eremita. Kaže i onaj kako se zvaše, što je ljubitelj latina interracial ... komunizma, al ne vredi.
 

Back
Top