Izgubljeni u prevodu

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Gde su svi ti ljudi?Gde li su samo otišli?Zašto se od mene kriju?Gde li su nestali?

Budale ginu za ideale....Da li ste kada razmišljali o ovome...Da li bi voleli da postoji vreme gde je zastupljeno zajedništvo....Gde će svako gledati svoju korist, ali ne onako nisko i podlo bez potrebe....Gde su ljudi koji veruju u nešto?U šta vi verujete?Na koji način verujete.....?Ja lično verujem da budale ginu za ideale, ali da nama baš te budale fale...Ja sam budala....Koji je procenat ljudi koji se nisu izgubili između redova....tj. između interpretacija samih sebe i stereotipskih svrstavanja koja su sami prihvatili....?Gde su ljudi koji su ostali oni sami i koliko ih je teško upoznati...

Gde su svi ti ljudi?Gde li su samo otišli?Da li su svi popizdeli ili su jednostavno nestali?
 
Poslednja izmena:
To je Corbina pesma i posvecena je ljudima koji su ratovali za Slobu i CO!! Ni meni nije jasna poenta,lose je formulisan pocetak!! Mislis za svoj ideal da li bi zaginuo?? Verovatno bih,nebi dozvolio da predjem preko sebe i onoga sto jesam,pa makar umro zbog toga!!
 
Aha sada kapiram... Pa sta da se radi takvi smo ti mi Srbi zavidni i ljubomorni smo jedni na druge i ne slozni smo i sve dok je tako boljitka nece biti!! Inace mi se nalazimo u veoma gadnom vremenu,vremenu tranzicije i drustvo i ljudi su sjebani zbog ratova i stresova koje su preziveli u prethodnim godinama,sto se stereotipnosti tice,nisu svi ima nas "posebnih" koji odskacemo iz okoline i mase i nama je prilicno ajebano se snaci,najcesce smo ne shvaceni ljudi i prezreni od okoline ili nas samo ogovaraju,ali ne treba zameriti bicima nize inteligencije,samo treba umeti sa njima kao i sa zivotinjama!! Imamo svoje ideale i najcesce je glavna mrznja okoline usesredjena na to,okolina nas zeli ali ne kao posebne vec kao stereotipe bas kao oni i zato su ljudi vrlo usamljeni,vecina naucnika koji su stekli ugled su bili samci jer ih okolina nije shvatala,e slicnu sudbinu delimo i mi ima nas i sve nas je vise,ponekad razmisljam da je film Matriks istina,zato ja udaram na sve kontru i izlazim iz mase i ako treba umrecu za svoj ideal ali postati stereotip nikad!! Zivela sloboda,zivela smrt!!
 
Pa ja jesam budala, na svoj nacin, ali nesto posebno i ne ginem, samo standardno nerviranje...

A sto se tice tvojih ljudi :think: njihova moc je bas u tome sto ih ne mozes tek tako naci, posebno ako ih trazis, uvek ces ih zaobici. Ne kriju se oni namerno od tebe, vec ti je magla pred ocima pa i ti ih zbog nekih stereotipa ne prepoznajes. Sve zavisi sa koje strane sagledavas stvari.

Ja isto tako imam neke ideje u mojoj glavi ali nesto ne planiram da ih prosipam okolo - suvise su dragocene da bi neko tek tako gazio po njima, a praksa je oduvek prljava (naspram ciste misli). O zajednistvu mozes samo da sanjas - zato sto su ti, koje ti trazis, ipak samo ljudi, a apsolutno zajednistvo nije moguce medju takvima. Jer ljudi zele sve najbolje za sebe, a plase se da daju ono sto imaju.

A u kom smislu ti fale te "budale"?
 
Gde su svi ti ljudi?Gde li su samo otišli?Zašto se od mene kriju?Gde li su nestali?

Gde su ljudi koji veruju u nešto?Koji je procenat ljudi koji se nisu izgubili između redova....tj. između interpretacija samih sebe i stereotipskih svrstavanja koja su sami prihvatili....?Gde su ljudi koji su ostali oni sami i koliko ih je teško upoznati...

Gde su svi ti ljudi?Gde li su samo otišli?Da li su svi popizdeli ili su jednostavno nestali?

Ti ljudi su tu. Ali toliko su pobijeni da se vise ne javljaju, vec guraju dalje. Ali, ako pazljivije pogledas, provalices ih. Oni imaju nesto posebno.
 

Back
Top