Nosaci aviona

Paaaa......za pocetak mislim da bi se oko one table skupio trust mozgova ali im nebi glavna stvar raspravke bio nosac aviona vec to ko je danas redar i zasto nema krede???
Phah,nosac aviona,a gde bre da ga porinemo klaso???Ili,sta mislis ukotvimo ga(valjda se tako kaze?!) negde u Dunavskom rukavcu i dodje Sonja Savic(pokoj joj dusi) i ukrade ga ko Paji Cuturi(Pavle Vujisic,i njemu pokoj dusi):rotf::rotf:
 
Nego klaso,jel ti skupljas malo podatke,mislim kada si vec na nosacu(rekose mi da si se ukrcao pre 10-ak dana,mislim belezi ti sve sto je bitno pa kad nam se vratis,ce ga pravimo.......
 
NOSAČ AVIONA ADMIRAL KUZENJECOV​
Projekt 1143.5 Admiral Kuzenjecov danas je jedini nosač aviona u sastavu ruske flote. Brod je zvanično klasifikovan kao "teška avionoseća krstrarica" (TAKR). Predstavlja najveći ratni brod ikada građen u Evropi.Gradnja broda počela je 1. aprila 1982. godine u brodogradilištu u gradu Nikolajevu (danas u Ukrajini). Porinut je 6. decembra 1985. godine, opremanje je završeno 25. decembra 1990, a u operativnu upotrebu uveden je 20. januara 1991. godine. Nosač je nekoliko puta menjao ime - prvobitno je nosio ime Riga, 26.11.1982. preimenovan je u Leonid Brežnjev, 11.8.1987. dobio je naziv Tbilisi, da bi konačno 4.10.1990. godine dobio ime Admiral Flota Sovjetskovo Sajuza Kuznjecov.Brod je konstruisan na bazi nosača aviona sa vertikalnim poletanjem i sletanjem Baku (Projekt 1143.4, kasnije preimenovan u Admiral Goršakov). Trup je modifikovan i produžen, a "ostrvo" i pogonska grupa ostali su identični kao kod nosača klase Baku.Prvobitno je bilo predviđeno da Admiral Kuznjecov bude opremljen parnim katapultima za avione, međutim tokom projektovanja se od te ideje odustalo i na palubu je ugrađena "skijaška skakaonica" ("ski jump") koja olakšava poletanje aviona. Paluba je dugačka 304,5 m i široka 75 m, a ispod nje se nalazi prostran hangar za smeštaj letelica. U zavisnosti od zadatka brod može da ponese do 24 lovačka aviona Su-33 ili do 42 helikoptera tipa Ka-27 i Ka-29. Najčešće se nosi 12 aviona Su-33 i 24 helikoptera. Na nosaču se testirani i avioni MiG-29K i Su-25K, ali nisu uvedeni u operativnu upotrebu. Letelice se iz hangara do poletno-sletne palube transportuju uz pomoć dva lifta.Za pogon broda se koriste četiri parne turbine snage po 50.000 ks, čija snaga se prenosi na 4 propelera. Maksimalna brzina plovidbe je 29-32 čvora, ekonomska brzina 18 čvorova, a daljina plovidbe 8000 do 8500 nautičkih milja.Nosač aviona Admiral Kuznjecov raspolaže respektivnim naoružanjem za borbu protiv ciljeva na površini, pod morem i u vazduhu.U prednjem delu broda ugrađeno je 12 vertikalnih lansera za protivbrodske rakete P-700 Granit (NATO oznaka SS-N-19 Shipwreck) dometa oko 550 km. Rakete imaju konvencionalnu bojevu glavu mase 750 kg ili nuklearnu BG snage 500 kT.
Za uništavanje ciljeva u vazduhu koriste se rakete 9M330 Kinžal (SA-N-9 Gauntlet) dometa 12 km. U borbenom kompletu se nalaze ukupno 192 projektila Kinžal u 24 osmostruka vertikalna lansera. Ovaj kompleks je izuzetno efikasan u dejstvu protiv niskoletećih aviona, helikoptera i raketa, a predstavlja mornaričku varijantu kopnenog sistema PVO Tor (SA-15).
Za neposrednu protivraketnu odbranu broda koristi se 8 kombinovanih artiljerijsko-raketnih sistema 3M87 Kortik (CADS-N-1). Svaki sistem Kortik se sastoji od 8 lansera za rakete 9M311 (NATO oznaka SA-N-11 Grison, inače iste rakete koje se koriste na vozilu Tunguska) i dva šestocevna rotirajuća topa kalibra 30 mm.Kao dopuna kompleksu Kortik brod ima još 6 automatskih šestocevnih Gatling topova AK-630M istog kalibraZa protivpodmorničku borbu i odbranu od torpednih napada Admiral Kuznjecov je naoružan sa dva desetocevna bacača raketnih dubinskih bombi i protiv-torpednih mamaca RBU-12000 Udav-1Brod raspolaže velikim brojem različitih senzora za praćenje ciljeva na moru, pod morem i u vazdušnom prostoru.
U bivšem Sovjetskom Savezu građen je još jedan nosač aviona ove klase. Gradnja je počela 6. decembra 1985. godine, a brod je nosio ime Riga. Porinut je 25.11.1988, dve godine kasnije je dobio novo ime Varjag, ali je 1992. zbog raspada SSSR-a i nedostatka finansijskih sredstava gradnja obustavljena.Zbog hroničnog nedostatka sredstava ruska flota danas ima problema da u operativnom stanju održi svoj jedini nosač aviona Admiral Kuznjecov. Ipak ovaj brod i borbena grupa formirana oko njega predstavljaju ozbiljnu pretnju bilo kom potenicjalnom neprijatelju i obezbeđuju Rusiji mogućnost demonstracije vojne moći daleko od svojih obala.

pixel.gif

Admiral Kuznjecov

Admiral Kuznjecov

Admiral Kuznjecov

Admiral Kuznjecov
 
Sta, Admiral Kuznjecov, kao ne valja?!


Ne vidim razlog za ovakvo pitanje,...kao prvo, niko nije rekao da ne valja, a ako ti mislis da treba da navedes da valja, daj neke konkretne podatke (verovatno mu je osnovni kvalitet sto nosi duplo manje letilica od pravog nosaca, ako si na to mislio), da vidimo...onaj iznad njega se dokazao N puta...


BTW, sta je ono nahereno u vodi, levo od pramca gledano u pramac?
 
Samo sam cekao da pocne hladni rat izmedju NATO-vaca i rusofila:D
Kao prvo i jedino;Pa to je jedini i najbolji ruski nosac-logicno.
Dobar je Nimic lepo je i ono sto on nosi na sebi, ali rus ima dusu
Osim toga sta ce mu toliko letelica,sto ce reci kad Nimitcu otkaze cugstokovani blajbiger u reaktoru ode svih 90 letelica u poluraspad od jedno pola milenijuma.
 
Poslednja izmena:
kad Nimitcu otkaze cugstokovani blajbiger u reaktoru ode svih 90 letelica u poluraspad od jedno pola milenijuma.[/QUOTE]
Vreme poluraspada cugstokovanog blajbigera je 150.000 godina.........Delis dezinformacije!!!:rtfm:
 
Izvini ali meni izgleda da su u ovom zaokretu skliznuli svih 90 aviona:D

Iz tvog komentara se vidi, da si do sada brodove gledao samo na slikama.

Na svim brodovima, postoji nešto što se zove morski vez. Služi da bi se sav pokretni inventar na brodu učvrstio i da u slučaju teškog mora (nevremena) ne bi šetao po brodu.

Da su svih 90 aviona skliznuli, kao što ti kažeš, ovaj brod bi se bez problema prevrnuo.

Ajde, bavi se malo matematikom. kolika je težina jednog aviona, pa to puta 90 i sve na jednom boku, garantujem da bi se prevrnuo.

Inače takav bočni nagib za jedan brod te veličine i nije nešto posebno.

Što se tiče duše ruskih brodova, neka hvala, imao sam priliku da im vidim dušu. Radio sam na ruskom (RF 31) brodu prve 2 godine, i rado sam rusku dušu zamjenio za domaći komfor (RF 34). Za torpedne i raketne čamce se slobodno može reći da ih je konstruisao neko ko nema dušu, b/g na tim brodovima u toku ljeta je bila božja kazna.
 
kad Nimitcu otkaze cugstokovani blajbiger u reaktoru ode svih 90 letelica u poluraspad od jedno pola milenijuma.
Vreme poluraspada cugstokovanog blajbigera je 150.000 godina.........Delis dezinformacije!!!:rtfm:[/QUOTE]

Neisplati se čekati 150000 godina da se 90 avioan polu raspadne. Imaš li ti prijatelju nešto brže za njihovo potpuno raspadanje?
 
Ne vidim razlog za ovakvo pitanje,...kao prvo, niko nije rekao da ne valja, a ako ti mislis da treba da navedes da valja, daj neke konkretne podatke (verovatno mu je osnovni kvalitet sto nosi duplo manje letilica od pravog nosaca, ako si na to mislio), da vidimo...onaj iznad njega se dokazao N puta...


BTW, sta je ono nahereno u vodi, levo od pramca gledano u pramac?

Naravno da se Nimic dokazao kad je mnogo puta bio upotrebljavan za vreme rata!
A reci mi kad je to upotrebljavan Admiral Kuznjecov u ratu?!

A ono je neki camac ili tako nesto.
 
Iz tvog komentara se vidi, da si do sada brodove gledao samo na slikama.

Na svim brodovima, postoji nešto što se zove morski vez. Služi da bi se sav pokretni inventar na brodu učvrstio i da u slučaju teškog mora (nevremena) ne bi šetao po brodu.

Da su svih 90 aviona skliznuli, kao što ti kažeš, ovaj brod bi se bez problema prevrnuo.

Ajde, bavi se malo matematikom. kolika je težina jednog aviona, pa to puta 90 i sve na jednom boku, garantujem da bi se prevrnuo.

Inače takav bočni nagib za jedan brod te veličine i nije nešto posebno.

Što se tiče duše ruskih brodova, neka hvala, imao sam priliku da im vidim dušu. Radio sam na ruskom (RF 31) brodu prve 2 godine, i rado sam rusku dušu zamjenio za domaći komfor (RF 34). Za torpedne i raketne čamce se slobodno može reći da ih je konstruisao neko ko nema dušu, b/g na tim brodovima u toku ljeta je bila božja kazna.

Pardon nisam bio decidan,
mislio sam skliznuli u more
u tom slucaju tezina aviona ti nije bitna jer ce oni bucnuti u vodu pre nego nosac dostigne kritican nagib,a ti druze vrlo dobro znas kakav je balans broda,tj.da budem jasniji predpostavljam da ces se sloziti da bise ovaj camac vratio u normalu kada istovari sve ove zujalice sa palube:hahaha:
a koliko vidim konkretno na slici nije neka bura ili jugo da bi se koristio morski vez,nego predpostavljam da on to bezi od ruskog torpeda:rotf:
Pa nisam rekao da camci imaju dusu nego nosac.
Bogami zabrinuo si me opala ti je koncentracija
 
Vreme poluraspada cugstokovanog blajbigera je 150.000 godina.........Delis dezinformacije!!!:rtfm:[/quote]


Citas samo ono sto bi hteo da vidis,nisam pisao o raspadu blajbigera nego o poluraspadu aviona, a to nije 150000 godina nego dosta manje.:bye:
 
Pardon nisam bio decidan,
mislio sam skliznuli u more
u tom slucaju tezina aviona ti nije bitna jer ce oni bucnuti u vodu pre nego nosac dostigne kritican nagib,a ti druze vrlo dobro znas kakav je balans broda,tj.da budem jasniji predpostavljam da ces se sloziti da bise ovaj camac vratio u normalu kada istovari sve ove zujalice sa palube:hahaha:
a koliko vidim konkretno na slici nije neka bura ili jugo da bi se koristio morski vez,nego predpostavljam da on to bezi od ruskog torpeda:rotf:
Pa nisam rekao da camci imaju dusu nego nosac.
Bogami zabrinuo si me opala ti je koncentracija

Haben Sie kein Sorge, moja koncentracija je sasvim OK. na dotičnoj slici imaš okret pri punoj brzini, a tako nešto se neradi bez prethodne najave posadi i na mnogo manjim brodovima od ovog. Uostalom kako mu se nije otkotrljao onaj žuti andrak na palubi, nevidim dobro šta je, ali mi liči na neku dizalicu.
 
Haben Sie kein Sorge, moja koncentracija je sasvim OK. na dotičnoj slici imaš okret pri punoj brzini, a tako nešto se neradi bez prethodne najave posadi i na mnogo manjim brodovima od ovog. Uostalom kako mu se nije otkotrljao onaj žuti andrak na palubi, nevidim dobro šta je, ali mi liči na neku dizalicu.

Bogami popij ti jednu kafu i zapali cigaretu pa kad se razbistris setices se da se takvi andraci uvek osiguravaju da se ne bi slucajno pomerili pri nekom talasicu, i ostetili nesto na palubi......za razliku od aviona koji po nevremenu i nisu na palubi nego u utrobi nosaca,a i po nevremenu ne mogu ni poletati
Mislim ovo je nosac aviona a ne camac pa da ostavis pecaljke gde hoces:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Haben Sie kein Sorge, moja koncentracija je sasvim OK. na dotičnoj slici imaš okret pri punoj brzini, a tako nešto se neradi bez prethodne najave posadi i na mnogo manjim brodovima od ovog. Uostalom kako mu se nije otkotrljao onaj žuti andrak na palubi, nevidim dobro šta je, ali mi liči na neku dizalicu.

Ubootfahrer,da li je taj manevar na fotografiji uobicajan pre povratka u luku?
 
Poslednja izmena:

Back
Top