gg; kingston; virus;

Nešto

Domaćin
Banovan
Poruka
4.953
Kako da se oslobodim prokletinje?
Davno sam zapatila u računskom centru, donela na flešu i ostalo je istorija... čak sam i ovde pokušavala nešto međutim NOD ga kao nađe ali ne može mu ništa. Probala sam i ručno da ga obrišem, uvek se iznova pojavi. Sad je počeo da mi polako uništava OS >>

http://forum.krstarica.com/threads/184909 (od #5) najverovatnije je do virusa. Ne mogu ni da obrišem ništa sa desktopa i sl. jer to posmatra kao desni klik iako ima delete na tastaturi???

Inače, koliko god puta ga ja ugasila on je uvek tu:

prokletinja2rd9.jpg


A prva stvar koju je uradio, na desni klik kada ubacim fleš isto ovo što je sada na particijama hard diska:

prokletinjapa0.jpg


U suštini verovatno više ništa ne mogu da uradim jer je počeo da mi razbacuje fajlove na sve strane a razgoropadio se nakon defragmentacije, izgleda. Ipak bih volela da znam šta da radim ubuduće i, najpre, kako da očistim fleš!!!
 
@Nešto

Probaj i sa programom Dr.Web CureIt!® (vrlo moćan mali anti-virus i anti-spyware program), skini ga, pokreni (ne traži instalaciju) i skeniraj ceo kompjuter.

A što se čišćenja fleške tiče, pored opcije formatiranja, postoji i jedan programčić Flash Disinfector , pokreneš ga i kada se pojavi poruka sa obaveštenjem, potrebno je priključiti inficirane USB flash drive-ove (pri tome držati pritisnut taster Shift kako bi se izbegao ********), kliknuti na OK i sačekati da se proces završi.

Probaj, samo može da ti koristi! ;)
 
Poslednja izmena:
Hahaha ne verujem što je dobar, ne znam da li je on unormalio slova u kontekst meniju sa donje slike na hardu, ali na flešu svakako jeste i svaki put kad ga ponovo nakačim slova su opet istripovana i kad ga očistim normalna su :D :D :D neverovatno, sad ću i ovim drugim čudom da skeniram komp :)
 
Joj pomogao je onaj program što je ostavio Deki, verovatno nisam u potpunosti očistila kompjuter, ali nestali su svi tripovi, ne otvara mi se novi eksplorer kad kliknem dvaput na particiju, nema onih simbola na desni klik, obrisala sam Nero i sada mi onaj dll ne pravi problem, bar ne što se toga tiče, a gg više ne startuje sa sistemom otkad sam ga poništila u safe modu, mada i dalje stoji tamo, ja baš i ne znam kakvu sad funkciju ima... nego, imam drugi problem, brisala sam programe iz kontrol panela i obrisala drajver za zvučnu izgleda :lol:

Moguće je da je i AV obrisao, jer nisam proveravala radi li zvuk, u svakom slučaju posle restarta nije radio. E sad, stavim ja onaj disk od matične i nađe windows drajver tu i instalira čitav niz nekih drajvera, ali ostane..... ček
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7662493&postcount=9 evo ovde piše a ima i slika.

I ponovim ja postupak i sve, on kao instalira nešto ali ne vredi, opet se istripuje, očigledno imam drajver na disku ali iz nekog razloga neće da se instalira kako treba.

Pošto sam veliki ljubitelj restore-a :lol: da li bi mi to vratilo drajvere? I šta bi bilo sa virusima, taman sam ga koliko toliko očistila??? E Deki, saša, southwind... hvala :)
 

Back
Top