Propast Dunav osiguranja

gagilili

Početnik
Poruka
9
...u petak citam izjavu Ministra Dinkica (u Politici) da ce drzava zadrizati 51% akcija Dunav osiguranja(po ugledu na neke okolne zemlje),,a akcije koje ce biti ponuđene (44%)nece biti na trzistu do 2011 god., a da potpredsednik "Alijanca" Klaus Junker odustao od sastanka zbog svetske ekonomske krize itd...pa se pitam a sta su cekali do sada...ako je Dinkic tako vrstan ekonomista sto nije predvideo desavanja...a sad nece da prodaju je nema ko da kupi a ako i hoce da kupi to je po sramotnoj ceni jer...zao mi je Dunav osiguranja (radio sam tamo lepih pet godina) ali džaba mojim kolegama sav trud kada imamo ekonomiste kakve imamo... motiv zaposlenih u Dunavu je da dođe strani gazda koji ce bar rukovodecem kadru dati odgovarajuce plate obzirom da upravljaju tako velikom firmom...izgleda da od tih plata nece biti nista...pa ce biti kao i do sada, postavi svog coveka za direktora sektora nabavke pa sve puta dva...kradi na svemu,a ko nije u poziciji da uzme vise, i rolna toalet papira je vajdica...gazdu to ne boli,a i nema vremena da se bavi analizom,jer gazda je drzava...nece to biti prva firma koju je ta ista drzava svojim "upravljanjem i brigom za nju" dovela do bankrota,ali se iskreno nadam da ce biti poslednja...
 
Na zalost nemam taj clanak, a na sajtu politike, u arhivi, ne uspevam da pronadjem.
Propast osiguravajucih drustava znaci nestajanje penzijskog fonda.
Zbog vaznosti teme molio bih te da okacis link, ili clanak na koji se pozivas.
Pozdrav.
 

Back
Top