Divlje patke

Ja nisam išla u lov na divlje patke, ali sam prelepu divlju patku našla na ulici. Eto je u mom dvorištu i jako je lepa. Zaista, priroda, odnosno Bog, ume da napravi stvarno divno stvorenje, pa sam rešila da je gajim i čuvam kao dar prirode. Samo me plaše neke informacije vezane za ptičji grip, koje sam našla na nekim sajtovima. Navodno 2006. godine ova divna ptica je zarazila labudove. Moja je patka toliko lepa, vrtka i skoro pitoma, da razmišljamo, ja i moj muž, da joj napravimo bazenčić. A kada na nebu nađe patka neka ode...
Šta vi mislite o tome? Ima li osnova za sumnju da ovo divno stvorenje može da širi ptičji grip?
Zvala sam veterinare a oni tvrde da na ovom području nije bilo pojave ptičjeg gripa.
 
Kaato,
o kom podrucju pricate?
Da li je patka zdrava s obzirom da ste mogli da je uhvatite i zarobite??? Koliko je stara, muzjak ili zenka??? KOliko je dugo kod vas?

Svaka ptica moze da bude prenosnik neke bolesti, slucaj je tako hteo , moglo je da bude i obrnuto.

p.s. najbolje bi bilo da patku vratite u prirodu , gde joj je i mesto....
 
Ovih dana krecem u lov na guske i patke poshto sam do sad ishao lukom i strelom na srndaca. Uh al' sam se ispromashivaooo... Nema veze, imam josh dva meseca da popravim prosek. :lol: Bar sam iskren. Teshko je loviti strelom s obzirom na to da nisam jedan od onih koji bi gadjali po svaku cenu pa na kraju zivotinja crkava negde u shumi u najgorim mukama.

Ako bude neshto od patki i guski, postavicu slike.
 
Cestitke na iskrenosti...a i na odnosu prema divljaci.:D
sve to spada u staz.....:ok:

Kod nas je u nedelju poceo lov na fazana i zeca....
videcemo...kasnije malo, vegetacija je jos visoka, lisce jos na drvecu itd...

Dobar pogled svima....

p.s. moj ovogodisnji ulov srndaca je na avataru -:)
 
Poslednja izmena:
Ja nisam išla u lov na divlje patke, ali sam prelepu divlju patku našla na ulici. Eto je u mom dvorištu i jako je lepa. Zaista, priroda, odnosno Bog, ume da napravi stvarno divno stvorenje, pa sam rešila da je gajim i čuvam kao dar prirode. Samo me plaše neke informacije vezane za ptičji grip, koje sam našla na nekim sajtovima. Navodno 2006. godine ova divna ptica je zarazila labudove. Moja je patka toliko lepa, vrtka i skoro pitoma, da razmišljamo, ja i moj muž, da joj napravimo bazenčić. A kada na nebu nađe patka neka ode...
Šta vi mislite o tome? Ima li osnova za sumnju da ovo divno stvorenje može da širi ptičji grip?
Zvala sam veterinare a oni tvrde da na ovom području nije bilo pojave ptičjeg gripa.

:heart: :D
 

Back
Top