Istorija simbola mrtvacke glave sa 2 prekrstene kosti?

Поменути симбол се налази и на православним гробницама па чак и на икони Силазак у Ад. Метафизичко тумачење, што се православних извора тиче, се своди на Голготу и смрт која је смрћу побеђена, отуда његово појављивање на икони и на надгробним плочама. С друге стране, практично гледано, уклапа се у мото "Слобода или смрт" јер се на све видове побуњеника, гериле, како год, односио само закон метка и канапа те другог избора нису ни имали што нас у неку руку враћа у метафизичке воде, барем кад је о герили реч.
 
Види, сваки симбол има своје значење, погрешно тумачење или злоупотреба, већ кад смо код нациста сети се свастике, не мења његову оригиналну симболику. То ти је као и са петокраком то јест пентаграмом, многи мисле да је то баш симпатичан симбол.
 
Poslednja izmena od moderatora:
da hvala,ali zasto bi ga nacisti koristili,pogledajte na kape SS vojnika videcete to,takodje je to masonski znak a postoji i masonski ogranak skull & bones koje je vezan pogotovo za taj znak.i naravno zasto su ga koristili gusari ako razlog nije zastrasivanje.

Па, тај симбол представља ``Слобода или Смрт``, вероватно су га и зато СС-овци узели. Мада има и друга тврдња, јер је тај симбол користила и пруска коњица у време Вилхелма Великог. А опет има и трећа, и четврта и пета тврдња итд...
 
Neznam tacno ali imam neko veoma staro raspece i iznad oznake INRI(iesus nazarenu rex iudaorum) ima mrtvacka glava sa prekrstenim kostima!!! Negde sam procitao da izvorno to znaci uskrsnuce i srecu posle uskrsnuca,a to sto su ostali koristili za zastrasivanje je cista propaganda!!!

Setih se, ja sam davno upitao jednog sveštenika za upravo ovu simboliku, odgovorio mi je da se navodno na mestu gde je razapet Hrist nalazi i telo Adama, prvog muškarca na Zemlji, i da upravo to simbolizuje kosturska glava ispod Isusovog krsta.
 
Mrtvacka glava sa prekrstenim butnim kostima je simbol vaskrsenja, i to vaskrsenja - Lucifara.
Koriste ga sva drustva koja ga slede.
Gusari u stvari vode poreklo od templarske flote koja je izbegla unistenje prilikom hapsenja pripadnika tog reda 13. oktobra 1307. godine, a cija je to bila borbena zastava.
Petar I Karadjordjevic je bio mason, i to pripadnik crvene masonerije (koja sledi Lucifara) i zato su pripadnici njegove licne garde (cetnici) imali taj simbol na svojim uniformama.
Kasnije je ostao i za vreme rata.
 

Back
Top