Tražim pomoć za svoj novi roman

Goran Jovanic

Zainteresovan član
Poruka
325
Pomognite mi oko novog romana. Potrebna mi je ideja , naznaka price , ili vec neki dozivljaj pogodan za to. Kratke ideje mogao bih da plasiram u obliku price mada mi vise leze romani.Ko nema sta glupo da radi , neka ne obraca paznju na ovu temu , jer mu necu odgovarati. Vasa ideja ne mora da bude idealno srocena , vec intrigantna , obecavajuca. Ako je dobra u svojoj novoj knjizi cu vas pomenuti i zahvaliti vam se. Ovu pomoc trazim od oba pola. Ko god zeli da ucestvuje u stvaranju jednog romana , evo mu prilika za to.
 
anakin:
bajata ego-navlakusa...

i dalje mi nije jasno zasto pises kad nemas ideje? sto ne odes u bankarstvo npr?

Da ti nisi neka vracara , da tako pogadjas? Nemam ideju , jer se ona radja. Danas mi je izasla nova cetvrta knjiga. A dok knjiga ne izadje , nisam u stanju da razmisljam o novoj. Sad na kompjuteru vadim spisk biblioteka i knjizara , i vec za nekoliko dana ce biti u prodaji i u tvom gradu , nadam se. Ne navlacim te , nemam razloga. I bez tvoje ideje , za mene zivot ide dalje. Ali nije lose da se malo oslonim , cisto radi odmora. :P
 
anakin:
Justina:
A evo ti i tema : skriboman koji mora neshto da pishe a ne zna shta :)


a jos nadobudni skriboman...

ocu k.... da ti dam svoju ideju!! :lol: :lol:[/quote
P.S. Nemoj da se ljutis. Kada sam pomenuo "vracara" , nisam mislio nista lose. Ubola si nema sta. Doduse , nisam bas bankar , mada imam obrazovanje direktora u bankarstvu ,vec se nekako osecam kao bankar.Ono kao da mi je trezor iza ledja. A pri tome naravno ne mislim samo na novac.
 
Justina:
Pitanje : da li si i ideje za svoje objavljene knjige pronashao na forumima :)

A evo ti i tema : skriboman koji mora neshto da pishe a ne zna shta :)

A moze i ovo, roman o nekome kome je dojadilo da bude dobrodushan i da se smeshka diletantizmu ...

Sve najbolje ...
Bravo. Zaista sam neka vrsta skribomana. :D Osecam se kao ogroman balon ispunjen stranama mnogih knjiga , koji vise nema snage da izdrzi sav taj pritisak , pa je poceo po sitnim pukotinama , obilno da curi. Nego , ne bi bilo na odmet da malo prosiris i pojasnis svoju ideju. Ovu drugu mislim. Gorko
 
Ako imas samo pricu napisi je... sto moras da pises roman? Bolje dobra prica nego los roman.
Uostalom, ako nemas inspiraciju nemas... sta je tu tragicno. A ona se ne trazi ovde. To bi trebalo da znas ako si izdao vec 4 knjige. Ona se trazi u sebi.
Uostalom da neko ima ideju verovatno bi pisao svoj roman... ne bi pisao tvoj.
 
Princeza:
Ako imas samo pricu napisi je... sto moras da pises roman? Bolje dobra prica nego los roman.
Uostalom, ako nemas inspiraciju nemas... sta je tu tragicno. A ona se ne trazi ovde. To bi trebalo da znas ako si izdao vec 4 knjige. Ona se trazi u sebi.
Uostalom da neko ima ideju verovatno bi pisao svoj roman... ne bi pisao tvoj.
Uzasavam se narodnih pevacica koje imaju potrebu da jednom godisnje izdaju po cd. Nisam za hiper-produkciju ni u muzici ni u knjizevnosti. Svoju prvu knjigu izdao sam pre vise od deset godina.Hocu da kazem da cu svakako sam doci do teme za novi roman ali mi je prvenstveno ideja bila da cu ovako suziti izbor prema opstim zeljama publike. Ali avaj. Nema ovde dovoljno materijala za takav trud. :cry:
 
U pravu si... mozda sam bas bezobrazna sto ne zelim da mu pomognem i sto ne verujem da je pisac...
Evo imam ideju... :shock: Napolju je lep dan: sunce sija, trava raste, deca se igraju, ali... tamo u daljini... eno oblaka... (eto i zapleta radnje)... Eto osnovne ideje... pa vi prosirujte dalje :wink: !
 
Ako zelis da pises konkretno o nekome mislim da bi mnoge poznate licnosti volele da imaju svoju biografiju, mozes i da zaradis a posla na pretek...
A naslovi
Moj zivote di si ziv li si ili nisi? Kako je ziveti sa popularnom sobom - Indira?!

ili

Tesno tesno tesnije - Mitar Miric lifestil
 
Princeza:
U pravu si... mozda sam bas bezobrazna sto ne zelim da mu pomognem i sto ne verujem da je pisac...
Evo imam ideju... :shock: Napolju je lep dan: sunce sija, trava raste, deca se igraju, ali... tamo u daljini... eno oblaka... (eto i zapleta radnje)... Eto osnovne ideje... pa vi prosirujte dalje :wink: !
Zabranjeno je reklamiranje. Gleda nas administracija.Za nekoliko dana imacete moj sajt. Dotle se strpite."Bila je tiha, filigrandska noc.Jedna od onih sto vam donose prijatan san.Kroz jos odskrinute prozore polako je prodirao miris jeseni, dovlaceci za sobom aromu zrelih jabuka i sum vec zazutelog lisca..."1993"Spasenje duse" Prosveta.
 
Princeza:
U pravu si... mozda sam bas bezobrazna sto ne zelim da mu pomognem i sto ne verujem da je pisac...
Evo imam ideju... :shock: Napolju je lep dan: sunce sija, trava raste, deca se igraju, ali... tamo u daljini... eno oblaka... (eto i zapleta radnje)... Eto osnovne ideje... pa vi prosirujte dalje :wink: !

......sivkastobellkast, prava kokica pamuka...na plavom, plavom nebu...a, tamo u daljini, iza oblaka...eno Mornara ystrazyvaca sa KRSTARICE...eno ljubavi... :wink:
 

Back
Top