fakultet

koca chemist

Domaćin
Poruka
3.216
zdravo, cetvrta sam godina gimnazije prirodno-matematickog smera i trealo bih da upisem neki fakultet medjutim ja sam neodlucan da li da upisem matematicki ili hemijski11I HEMIJA I MATEMATIKA MI IDU DOBRO ALI NE MOGU DA ODLUCIM KOJI?!pa ako bi mogao neku student matematike i hemije da mi daju neke razloge zasto bih trebao tj. zasto ne bih trebao da upisem jedan od ovih faklteta!!hvala
 
Ne potcenjuj posao u prosveti.
A zanima me i šta ti to zamišljaš sa matematikom i hemijom, aj da si rekao neko pravo pa i da radiš nešto konkretno nego hemija i matematika... :???:
 
Pa normalno matematika...Privatni casovi- tu se obrce lova...

pa da ali mislim da niko ne uci matematiku 4 godine da bi predavao kasnije dacima na privatnim casovima. ja mislim da je realno da razmisli gde ce biti za 20 godina, tj. da li vidi kao bankovnog analiticara (jer i to moze da se bude sa matematikom pogotovo ako emigrira posle studija u inostranstvo) ili u nekoj laboratoriji ili u skoli i privatnim casovima. pa ko voli nek izvoli.
 
ja takodje mislim da je bolje da izaberes matematiku jer i kad ostanes bez posla mozes da dajes privatne casove i uzimas dobru lovu. E sad pitanje je gde se ti vise pronalazis...
 
joj zadajete mi muku!!!iskreno matematiku volim od detinjstva i do sada je mnogo volim,ali hemiju takodje cim smo je dobili znao sam da je stvorena za mene!!ccc!iskreno neznamn sta cu da radim jer mi i jedno i drugo idu VEOMA dobro!!samo neznam ako moze neko da stavi listu neku gde i sta sve mogu da radim sa hemijo i sta sa matematikom!!svi mi kazu da bi bio dobar profa cak mi je i profa matisa jednom u drugoj pitao sta planiram da upisem i preporucio mi nastavnicku matematiku!!samo neznam koliko je to dobro placen poso!?sta vi mislite o svemu ovome?
 
Znas kako, svako ko je strucnjak u svojoj oblasti, koji se pokaze kao jako kvalitetan moze da nadje dobar posao...Sa matematikom imas dosta rezervnih mogucnosti za rad u smislu da ako, kojim slucajem, ne mozes da nadjes posao mozes da se snadjes. A na ovome svetu ce uvek postojati onih koji nece znati matematiku, kojima ce biti potrebna pomoc. Tako da se u tom slucaju ne brines. Medjutim ako prethodno navedeno ne zadovoljava tvoje ambicije onda bi mogao kao npr. jedan od boljih studenata da nadjes neki posao u nekom institutu ili u nekoj naucno istrazivackoj ustanovi kojoj su sigurno potrebni matematicari... Imas dosta mogucnosti stvarno...
Hemija...I moja sfera interesovanja ali ja sam ipak odlucila da krenem drugim putem. No, tu imas dobrih mogucnosti narocito sa biohemijom. Mislim da je to posao buducnosti. Da sam na tvom mestu ja bih upisala biohemiju. Mislim da se neces pokajati ako to i upises. U ovoj oblasti imas velike mogucnosti za napredovanje...Biohemicari su veoma cenjeni i trazeni i u zdravstvu i u farmaciji... Na tebi je da odlucis, ovo je, ipak, samo moje misljenje.:super:
 
joj zadajete mi muku!!!iskreno matematiku volim od detinjstva i do sada je mnogo volim,ali hemiju takodje cim smo je dobili znao sam da je stvorena za mene!!ccc!iskreno neznamn sta cu da radim jer mi i jedno i drugo idu VEOMA dobro!!samo neznam ako moze neko da stavi listu neku gde i sta sve mogu da radim sa hemijo i sta sa matematikom!!svi mi kazu da bi bio dobar profa cak mi je i profa matisa jednom u drugoj pitao sta planiram da upisem i preporucio mi nastavnicku matematiku!!samo neznam koliko je to dobro placen poso!?sta vi mislite o svemu ovome?

A da upises tehnoloski??
 
Imas na Matematickom fakultetu smer Statistika, aktuarska i finansijska matematika. Pored svega onoga sto mozes raditi kao klasicni matematicar + mozes se zaposliti i u banci (cuo sam da ima dosta njih), trebace takvih i na berzi ubuduce...
 

Back
Top