Непријатно зујање вентилатора

дрињача

Domaćin
Banovan
Poruka
3.235
Пре две године сам имао исти случај кад вентилатор почне одједном непријатно да бруји. То не траје пуно, свега неколико минута, и већином када палим компјутер, а ретко у току рада компјутера пола сата након палења.

Е сад након две године поново се појавило, подмазао сам верујем исто као и мајстор прошли пут, али када је он подмазао уљем је добро урадио, ја сам подмазао уљем и то моје умеће трајало је свега два дана. Шта да радим.

У питању је вентилатор онај што стоји на хладњаку. То је једини који постоји у компу.
 
Dovoljno je da jedonstavno skines kompletan hladnjak sa procesora / skines kuler sa hladnjaka/Eventualno ocistis kuler i vratis nazad .. Meni je tako uvek uspevalo u vise slucajeva .. E sad sto se tice podmazivanja cudna stvar je sto Intelov Box cooler za dual core uopste nema onu (rupicu) gde bi ulje u principu trebalo ici .. A ako se to nastavi kupovina novog box kulera ili nekog boljeg je neizbezna ..
 
Мене чуди да иначе ти вентилатори имају тако дуг век трајања :eek: Сад замислите да имате компјутер 5 година, и да га палите сваки дан у просеку сат времена. Ако у једној секунди направи 50 обртаја (сад лупам безвезе немојте се ругати) колико онда направи обртаја за пет година :sad2::eek: не смем ни да помислим :confused:
 
Мене чуди да иначе ти вентилатори имају тако дуг век трајања :eek: Сад замислите да имате компјутер 5 година, и да га палите сваки дан у просеку сат времена. Ако у једној секунди направи 50 обртаја (сад лупам безвезе немојте се ругати) колико онда направи обртаја за пет година :sad2::eek: не смем ни да помислим :confused:


58500000
 
Мене чуди да иначе ти вентилатори имају тако дуг век трајања :eek: Сад замислите да имате компјутер 5 година, и да га палите сваки дан у просеку сат времена. Ако у једној секунди направи 50 обртаја (сад лупам безвезе немојте се ругати) колико онда направи обртаја за пет година :sad2::eek: не смем ни да помислим :confused:
ZAdnji CHIEFTEC koji sam kupio(double ball bering) je projektovan za MIN 10000h, ili ti 416dana nonstop rada...
 
Skini cooler ocisti ga od prasine, podmazi ga kontakt sprejom (ako nemas kontakt sprej posluzice i apotekarski alkohol) i bice kao nov...

Pozdrav!
Ne baratam bas najbolje oko tih termina. Jel na kuler mislis ona rebra hladnjaka ili na ventilator. Sta cistim ta rebra ili ventilator? Koliko je otprilike cena tih novih ventilatora.?
 
Poslednja izmena:
Ја имам исто проблем са бучним вентилатором, али чини ми се да је то кулер на напајању... да ли је једноставно променити га као и "обичан" кулер или је боље да иде у сервис... Успут, да ли имате неки поуздани сервис, где ради поштени људи у Београду.....? Хвала
 
Ја имам исто проблем са бучним вентилатором, али чини ми се да је то кулер на напајању... да ли је једноставно променити га као и "обичан" кулер или је боље да иде у сервис... Успут, да ли имате неки поуздани сервис, где ради поштени људи у Београду.....? Хвала
Jedina komplikacija je sto se otvara napajanje, pa ako je pod garancijom:cry:... i kuler u napajanju je obicno zalemljen pa treba malo i majstorije.Zato je Iwan rekao da treba lemilica...;)
 
Jedina komplikacija je sto se otvara napajanje, pa ako je pod garancijom:cry:... i kuler u napajanju je obicno zalemljen pa treba malo i majstorije.Zato je Iwan rekao da treba lemilica...;)
Da mora da se otvara napajanje ali , novi kuleri dolaze sa montiranim prikjljučkom za struju tako da ne mora da se lemi ako neće . Jednostavno ga zakači na neki od postojećih kablova koji se koriste za napajanje uređaja u računaru.
 
Pa sad, sto bi reko ciga "moze tako- a moze i ovako":lol:...kolko ja znam standard za fan je mini 3pin(kao oni na maticnoj)-skoro nisam video fan sa molexom...mada ide adapter. Ali opet ako je neko kvalitetnije napajanje pa ima fankontrol(broj obrtaja prema temperaturi) onda gubi tu funkciju.
Ako je 12cm ili veci on ide odozdo pa bi sam kabl morao da bude prikljesten da bi izasao iz napajanja(ili da se razglave oni risevi za vazduh ka CD\DVDovima-fizicki se osteti).

Najlaksa varijanta je da samo napajanje ima dzek za fan, onda ide prosta zamena, ako nema ja bi to ipak lemio...
 

Back
Top