Molim za vasa iskustva..

nikadatako70

Početnik
Poruka
47
Imam jedan bas,bas zenski problem:imam jako obilne menstruacije.Svaki mesec se uplasim da ce to biti odliv,ali to naravno sve prodje.Bila sam kod lekara i sve je okej.Imam jednu cerkicu od 13 god.Bukvalno,svaki mesec tih dana molim boga da budem kuci u tih 2-3 dana,jer sam ovako sva napeta.Imam 38 god.i taj problem vec godinama.Ima li neko sa slicnim iskustvom?Hvala unapred.:(
 
Nista nije predlozio,smatra da je to uredu,posto nema drugih problema.Ja sve to razumem,ali ja sam pod sresom svaki mesec kada dobijem.


Tražiš uput za endokrinologa, pa vidi. Može to da se vadi krv, pa da se vidi kako stojiš sa hormonima. Ako je samo malo više nekih hormona, neće ti predlagati hormonsku terapiju. Isto i ako ti je i mama bila takva.
Ako baš ne možeš da podneseš, i uvek je tako, pomaže akupunktura, a i nema štetnih posledica. :bye:
 
I ja sam vaš sapatnik. Obično mi traje 10 dana a 3-4 dana baš curi. Ako mi zbog nečega padne imunitet - onda čitav odliv. Meni su našli miome na materici i ginekolog me ubeđuje da treba sve da operišem (jajnici, materica itd) samo zbog jakog krvarenja. Dočitala sam da to nije potrebno ako nikakvih drugih smetnji nema, pa ću zasad samo da idem češće na ultrazvuk.
Ne zna čovek (pardon - žena) šta je gore: da li kada lekar ne mari za njen problem, ili kada odmah hoće da je otera pod nož...:sad2:
 
Imam jedan bas,bas zenski problem:imam jako obilne menstruacije.Svaki mesec se uplasim da ce to biti odliv,ali to naravno sve prodje.Bila sam kod lekara i sve je okej.Imam jednu cerkicu od 13 god.Bukvalno,svaki mesec tih dana molim boga da budem kuci u tih 2-3 dana,jer sam ovako sva napeta.Imam 38 god.i taj problem vec godinama.Ima li neko sa slicnim iskustvom?Hvala unapred.:(

ne znam zasto se od hormona bezi ko djavo od krsta, pogotovo sto danas njih u piluli ima toliko malo... meni bi takva disfunkcionalnost bila veci problem nego cinjenica da sam na piluli... eto moj savet, konsultovati novog ginekologa i raspitati se za prednosti i mane pilule u tvom slucaju.
 
Imam jedan bas,bas zenski problem:imam jako obilne menstruacije.Svaki mesec se uplasim da ce to biti odliv,ali to naravno sve prodje.Bila sam kod lekara i sve je okej.Imam jednu cerkicu od 13 god.Bukvalno,svaki mesec tih dana molim boga da budem kuci u tih 2-3 dana,jer sam ovako sva napeta.Imam 38 god.i taj problem vec godinama.Ima li neko sa slicnim iskustvom?Hvala unapred.:(

Prvo, jedan dan mozes s posla da izostanes bez zdravstvenog
Drugo, pomaze cesto tusiranje
Trece, meni pomaze i analgin
I naravni Always nocni - 2 ili 3 pakovanja
 
I ja imam jako obile i bolne mensruacie koje traju po 10 dana,cak mi se par puta desilo da od bola padnem u nesvest!Takodje sam anemicna od rodjenja(malokrvna i slabokrvna),tako da za vreme menstruacije izgledam kao duh......
Ja mislim da to nije nista strasno i da sve zavisi od zene!
:bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye:
 
Začaran krug. Ako ste anemične i malokrvne, menstruacije su jaakoo obilne.
Pokušajte nedelju dana pre menstruacije da pijete gvožđe; nemojte baš lekove koji bi trebalo doktori da prepišu, ali šumeće su sasvim ok. Trebalo bi da ublaži simptome
 
Imam jedan bas,bas zenski problem:imam jako obilne menstruacije.Svaki mesec se uplasim da ce to biti odliv,ali to naravno sve prodje.Bila sam kod lekara i sve je okej.Imam jednu cerkicu od 13 god.Bukvalno,svaki mesec tih dana molim boga da budem kuci u tih 2-3 dana,jer sam ovako sva napeta.Imam 38 god.i taj problem vec godinama.Ima li neko sa slicnim iskustvom?Hvala unapred.:(

ja. od kada sam dobila menzis u 13-toj godini. uvek mi je bio prpblem da drugog i treceg dana odsustvujem od kuce. i svuda su me pratile fleke, ma koliko pazila(od skora su medjutim poboljsali kvalitet ulozaka, pa je i ovo djelomice reseno). lekari su rekli da je sve o.k. navikoh se nekako posle svih ovih godina:roll:
 
Isti problem. Sa 38 god. sam otisla kod ginekologa, stavio mi je hormonsku spiralu i od tog vremena nemam problema. Dobro je podnosim. Jedini problem sa ovom spiralom (mirine, ili mirena) je sto mi je odjednom prestalo krvarenje, pa sam prvih pola godine visila kod lekara, a sve u frci da nisam ostala u drugom stanju. Drugi problem je sto ulazim u klimaks (imam 46g), a nisam sigurna da li mi polako prestaju menstruacije ili je sve po starom:???: Iduce godine joj prestaje rok trajanja, pa cemo videti. Inace, cerka je na zalost povukla na mene, jadna ima odlive svakog meseca, a i bolove pa cesto po dva-tri dana ne ide u skolu:cry: Na zalost ima jos par godina da se muci, jer je tek napunila 14. Sta ces, svako ima svoje veselje, a ti razgovaraj sa svojim gisom, jer resenje problema sigurno postoji.:bye:
 

Back
Top