Preminuo slavni glumac Pol Njumen

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Panamaman

Iskusan
Poruka
5.615
Američki glumac Pol Njumen preminuo je u 84. godini, javile su danas svetske agencije agencije.

Portparolka legendarnog glumca, Marni Tomljanović, rekla je da je Njumen preminuo od raka, ne navodeći detalje.
Pol Njumen nominovan je deset puta za Oskara, a nagradu američke filmske akademije osvojio je 1987. godine za ulogu u filmu "Boja novca".
Pol Njuman maja 2007 godine prestaje da se bavi glumom jer nije više mogao da
pruža maksimum kakav je dostojan njegovim mogućnostima.
"Nisam u stanju više da glumim... na način na koji bih ja želeo to da radim", rekao tada za ABC.
"Počinjem da gubim memoriju, počinjem da gubim samopouzdanje, gluma
za mene je završena priča".
1994. Njuman dobija svog trećeg Oskara humanitarni rad, a veliki deo svojih prihoda daje dobrotvornim organizacijama.
Poslednja uloga bio je glas Dok Hundsona, jednog od najpoznatih trkačkih automobila u istoriji, producenske kuće Piksar.
To je na neki način bila njegova satisfakcija na zalasku njegove filmske karijere koju je jednom prilikom 1970. morao da prekine kao veliki ljubitelj auto trka u kojima je i sam učestvovao.
1979. kao provesionalni vozač osvojio drugu poziciju na čuvenoj trci Le Manš.
Njuman je iza sebe ostavio ženu, petoro dece, dvoje unučića i starijeg brata Artura.
 
1000 tema dnevno o tome kako necemo sastaviti ni par dana sa ovakvim standardima a neko se sekira za cicu koji je bacio kasiku u 84.-oj

pa ja sad ne znam kako da se postavim u takvoj situaciji

Meni je žao, bio je sjajan glumac.
Sad, to što ova tema nema veze sa politikom je već nešto drugo.... mada ni srpska politika nema veze s vezom :otkacio:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top