Sta biste uradili u situaciji kad ..

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
bi vas Zivot vukao na jednu stranu, surovu i ispraznu, ali poznatu vama i okolini, dok vam dusa stremi jednom sasvim novom, iz korena drugacijem nacinu zivljenja, ali za cije ispunjenje trebaju godine, skoro decenije... :cry: ?

Da li biste u tom medjuprostoru tj. prelasku s jednog nacina zivljenja na drugi, razmisljali o tom buducem cilju, kao o pravom ili nerealnom? Da li je zabluda samo neostvarenje nasih snova, ili nesto sasvim drugo? Kako bi istrajali u tim godinama do ostvarenja cilja? I sta biste radili, ako ga nikada ne biste dostigli...taj cilj sopstvenog zivljenja...ostvarenje sustine sebe i ispunjenost duse? :idea:

Znam da treba vrednovati svaki dan...ali..sta sa tim nasim najtananijim delom sebe, i najvrednijim koji bi da ispliva napolje, a surovost zivota ga plasi...i koci... :? Sta ako porazi nikada ne prestanu? Sta ako verujemo u jos jednu zabludu? Mozda bi trebali da odustanemo od tako dalekog cilja i da zivimo zivot od danas do sutra? :roll:
 
Zanimljivo, ali zivotni cilj, tj. ono cemu moja dusa stremi pokusavacu da ostvarim celog zivota.
Zato vredi i ziveti i boriti se u zivotu.
A zivot od danas do sutra zna cesto da dosadi. I kada ti to i sve ostalo dosasdi i kada ti je svejedno za sve to vec ne valja za coveka.

Dakle cilj koji covek tj. ono za cim stremi i sto ga privlaci treba da pokusava stalno i u svakom trenutku da ostvari (pa makar to trajalo godinama) i da se suoci sa svim mogucim problemima, a ne da bezi i da se skriva od njih, a utehu trazi u picu ili necem drugom.
 
Malo si mi imformacija dala!
Ali ja uvek idem SRCEM !Ako te sadasnji zivot vuce u ISPRAZNOST-ne razumem sta cekas?Ako je taj novi zivot ispunjenje tvog bica,sustine i duse-pitam te jos jednom-STA CEKAS?????Poraz je samo stepenik !Ako verujes u sebe, na kraju bices POBEDNIK!Naoruzaj se VEROM , LJUBAVLJU, i CISTINOM SVOG SRCA i postani RATNIK koji se bori za svoju DUSU!
 
Malo si mi imformacija dala!
Ali ja uvek idem SRCEM !Ako te sadasnji zivot vuce u ISPRAZNOST-ne razumem sta cekas?Ako je taj novi zivot ispunjenje tvog bica,sustine i duse-pitam te jos jednom-STA CEKAS?????Poraz je samo stepenik !Ako verujes u sebe, na kraju bices POBEDNIK!Naoruzaj se VEROM , LJUBAVLJU, i CISTINOM SVOG SRCA i postani RATNIK koji se bori za svoju DUSU!
 
divlja-u-srcu:
Malo si mi imformacija dala!
Ali ja uvek idem SRCEM !Ako te sadasnji zivot vuce u ISPRAZNOST-ne razumem sta cekas?Ako je taj novi zivot ispunjenje tvog bica,sustine i duse-pitam te jos jednom-STA CEKAS?????Poraz je samo stepenik !Ako verujes u sebe, na kraju bices POBEDNIK!Naoruzaj se VEROM , LJUBAVLJU, i CISTINOM SVOG SRCA i postani RATNIK koji se bori za svoju DUSU!


Borim se ja od malena, ali sam sad upala u neka preispitivanja...Zasto da nam neki buduci cilj, unisti sadasnji dan? A sta ako je ispraznost danasnjice, u stvari jedina realnost, ono sto ces imati, i ono sto ces ikada biti? Sta ako je kretanje, tj. dostizanje cilja POGRESNO, ako nas zapravo UDALJAVA OD NJEGA SAMOG? Mozda je pogresan pristup tom cilju? Mozda bih trebala da ga revidiram, da ga REALNIJE SAGLEDAM, ili jednostavno, da PRESTANEM DA MU PRIDAJEM ZNACAJ?

p.s. - divim se onima koji zivot mnogo ne komlikuju, i kojima bas ovaj dan ZNACI SVE...Znate za onu izreku...OSLOBODJENOST OD ZELJA, VODI NAS KA UNUTRASNJEM MIRU....Ako je dostizanje unutrasnjeg mira (kao nase unutrasnje zelje, htenja za njim), jedini nas cilj..ONDA BI PO ONOJ IZRECI, JA TREBALA DA SE ODREKNEM SVOG UNUTRASNJEG MIRA, DA BIH GA...KONTRADIKTORNO, PRONASLA.

Prava zivotna filozofija nije u htenju ostvarivoga, nego u nehtenju neostvarivoga, a ako bi se to neostvarivo, eventualno ostvarilo...onda neka to bude ostvarenje dato od Boga...dakle sudbina...

Postoji naravno i drugaciji prilaz....putem preduzimanja koraka..koji bi nas sto vise priblizili tom cilju, ali CILJ NIJE BITNIJI OD DUSE....

Mislim da se dusa treba osloboditi ropstva sopstvenim zeljama, odnosno zabludama...Onaj ko ne zeli nista zauzvrat, nesto moze i dobiti. Onaj koji zeli sve, rizikuje i suvise, ukoliko to SVE ne dobije.
 
izvini MS....objasni mi nesto...
pricas o cilju za koji su ti potrebne decenije ostvarenja pa se pitas sta da radis u medjuvremenu :shock:
kad neko ima cilj, valjda radi na njemu...
u cemu je tvoj problem?

i govoris o nekom menjanju zivota iz korena ali da pritom ne zrtvujes ni trunku svog mira. pa ne ide to tako.
velike zrtve za velike ciljeve....ako nisi u stanju, ne izmisljaj teorije nego smanji dozivljaj.
 
Posle par nedelja i još nekih stvari što su mi se desile, došla sam do zaključka da mi tek sad ništa nije jasno. :?

Zašto čovek uopšte da teži ne čemu, ako to nije u stanju da ostvari? Izgleda da pripadam onim ljudima koji su se navikli na svoje gubitke i ne stidim se da to otvoreno kažem.

Šta je to filozofija, ako nije umeće življenja? Kakvo je to društvo, ako ti ne pomaže da se razvijaš do svojih krajnih granica, nego te sputava i otežava?

Ne kažem vam da nisam borac, nego vam priznajem da mi se ta borba smucila...dosta mi je više bre....sve te borbe, svih tih poraza....

Znam da treba verovati u pobedu, ali šta ću kad je poraz toliko jak...

Nek se nose ciljevi što samoj sebi postavljam, ma kako svetli i veliki bili, samo su me iznutra istrošili, i uništili.... :evil:

p.s. - a opet šta bi čovek bio da nije tih svetlih vodilja, zabluda ili možda.......istina :cry: ...
 

Back
Top