"Bogovi su bili astronauti" ...

Schuhart

Domaćin
Poruka
4.982
... je naziv dela Erich-a von Daniken-a.

Obzirom da se kroz razne teme na ovom pdf-u provlace rasprave o evoluciji, genetici, savremenoj nauci uopste, dopustio sam sebi da otvorim ovakvu temu u kojoj mozete raspravljati o sukobu izmedju nauke i religije, kao sto je svojim radom i delom gore pomenuti pisac pokusao da nametne sopstvenu teoriju nastanka uopste zivota na zemlji kao i pojavu religije!

Za pocetak, za one upoznate sa delom Danikena, koliko mislite da ima istine u njegovim knjigama?
 
... je naziv dela Erich-a von Daniken-a.

Obzirom da se kroz razne teme na ovom pdf-u provlace rasprave o evoluciji, genetici, savremenoj nauci uopste, dopustio sam sebi da otvorim ovakvu temu u kojoj mozete raspravljati o sukobu izmedju nauke i religije, kao sto je svojim radom i delom gore pomenuti pisac pokusao da nametne sopstvenu teoriju nastanka uopste zivota na zemlji kao i pojavu religije!

Za pocetak, za one upoznate sa delom Danikena, koliko mislite da ima istine u njegovim knjigama?


Исто колико и отези да су пирамиде направили ванЗемљаци
 
Kao i Graham Hancock, Buval, Havas, Gardner, Mkkena i Daneken je malo diskutabilan. Pre svega treba imati da su to necije pretpostavke, koje se zasnivaju na tome, a sto to ne bi moglo biti. S tim treba biti oprezan, jer ljudi su skloni da objavljuju gluposti, a koje se poklapaju sa naucnim otkricima.
 
Ја сам давно прочитала ''Сећања на будућност'' и од тада сам прочитала све чега сам успела да се докопам...

Налетела сам скоро на његов сајт и разочарала сам се када сам видела колико његових књига није ни преведено на српски...
Никада нису ни стигле до нас...:confused:
 
Pročitao sam sve njegove knjige osim "Kočije Bogova"...
Veoma je uticao na moj stav o religiji, posmatranju života na zemlji... Izuzetno poštujem njegov rad, iako su ga mnogi str8 naučnici tada i danas ismevali...
Za početak toliko...


odlična tema...:ok:
Тиме што га осопоравају постао је још интересантнији. У Америци су основали читаво удружење...
тим стручњака који се бави оспоравањем Деникенових тврдњи...:mrgreen:
(Заборавих како се тачно зове удружење, али потражићу линк...)

И управо тако.. утицао је веома на мој начин посматрања света...
што никако не значи да њему верујем сваку речи.. и он сам није уверен у све..
Само покушава да неке ствари постави другачије.
 
Prva knjiga koja je do mene stigla je originalno izdanje iz 1968, koju je kupio još moj otac...:lol: I on je bio zaražen tim stvarima... Posedovao sam komplet časopisa Galaksija od prvog broja (mislim da je 1971) do 1976... Tu je postojala rubrika o vanzemaljcima i sličnim temama... Tu sam se prvi put susreo sa pričom o "Dropa" kamenim diskovima... Tako je sve počelo...:ok:

Mogu oni da ga pljuju kol'ko 'oće, ali on je pokrenuo cunami koji i danas ljulja... Legenda...
 
У којим то круговима љуља?
Далеко је од било ког кредибилитета, може само да послужи као инспирација за СФ.
Као и Захарија Сичин.
Можда овим? :)

'' после објављивања моје књиге ''Сећања на будућност'' у САД је основана јенда нова организација с циљем да једном заувек раскринка ''глупости'' а ла Деникен и Ури Гелер и да стварно јавност информише о истини. Удружење у Америци зове се ЦСИЦОП (одбор за научно истраживање паранормалног), у Немачкој ''Организација скептика''. Наравно да сваки скептик и критичар има право да јасно и гласно искаже супротно мишљење, а ако жели, може да буде и огорчен. Али не изношењем лажних чињеница. Управо то се често догађа у име ЦСИЦОП-а. Роберт Вилсон, аутор једне поучне књиге о ЦСИЦОП-у, сматра: ''Термином ''нова инквизиција'' хтео бих да означим одређене избрушене поступке потискивања и застрањивања који се у данашњој науци све више етаблирају''...''
Део из Деникенове књиге ''Богови су били астронаути''...
 
Нигде још озбиљну дискусију нисам о томе видео.
Наука је раскрстила са мистиком и митологијом. Немам ништа против таквог штива, али само као уметнички опус. Причало се и да су пирамиде саградили ванземаљци па се касније испоставило супротно.:cool:
 
... je naziv dela Erich-a von Daniken-a.

Obzirom da se kroz razne teme na ovom pdf-u provlace rasprave o evoluciji, genetici, savremenoj nauci uopste, dopustio sam sebi da otvorim ovakvu temu u kojoj mozete raspravljati o sukobu izmedju nauke i religije, kao sto je svojim radom i delom gore pomenuti pisac pokusao da nametne sopstvenu teoriju nastanka uopste zivota na zemlji kao i pojavu religije!

Za pocetak, za one upoznate sa delom Danikena, koliko mislite da ima istine u njegovim knjigama?

deniken je cirkuzant B-)
 
Можда овим? :)

'' после објављивања моје књиге ''Сећања на будућност'' у САД је основана јенда нова организација с циљем да једном заувек раскринка ''глупости'' а ла Деникен и Ури Гелер и да стварно јавност информише о истини. Удружење у Америци зове се ЦСИЦОП (одбор за научно истраживање паранормалног), у Немачкој ''Организација скептика''. Наравно да сваки скептик и критичар има право да јасно и гласно искаже супротно мишљење, а ако жели, може да буде и огорчен. Али не изношењем лажних чињеница. Управо то се често догађа у име ЦСИЦОП-а. Роберт Вилсон, аутор једне поучне књиге о ЦСИЦОП-у, сматра: ''Термином ''нова инквизиција'' хтео бих да означим одређене избрушене поступке потискивања и застрањивања који се у данашњој науци све више етаблирају''...''
Део из Деникенове књиге ''Богови су били астронаути''...

kojo

nema potrebe da chitash njegove knjige

svaka stranica mu se svodi na:

"izbochina na tom kamenu jasno pokazuje da su u 9:15, 13 septemba 615 godine,
poglavica Copavi slon i vanzemaljac igrali shah.
posle sat i 15 menuta, poglavica se predao.


a ti citaoche
ako mi ne verujesh
ti si jedna jadna i bedna stroshena svinja
koja ne za sluzuje da uopshte i drzi u ruci moju knjigu!"
 
Za pocetak, za one upoznate sa delom Danikena, koliko mislite da ima istine u njegovim knjigama?
Svi smo mi voleli Denikena kad smo bili mali. :)

Sve njegove teorije su, razume se, potpuno pobijene, uključujući i onu da ikone imaju oreol jer to predstavlja stakleni skafander vanzemaljca. (?!?)

Poreklo oreola je od paganskih religija i boga sunca (opet mi kod njega :) ) dakle krug predstavlja sunce, svetlo, a ne skafander, jer su se stari narodi klanjali suncu kao vrhovnom bogu, što je i logično, a oni ljudi koji su tvrdili da imaju vezu sa tim istim suncem imali su status proroka i imali su poseban tretman, dobijali životinjeske žrtve na poklon, device, i druge privliegije. (Dakle, oni koji su kroz razne rituale umeli da prizovu lepo vreme npr.) Zvuči poznato?

Inače, što se samog Denikena tiče postoji i knjiga Ronalda Storija u kojoj su njegove stavke briljantno pobijene - jedna po jedna.
 
kojo

nema potrebe da chitash njegove knjige

svaka stranica mu se svodi na:

"izbochina na tom kamenu jasno pokazuje da su u 9:15, 13 septemba 615 godine,
poglavica Copavi slon i vanzemaljac igrali shah.
posle sat i 15 menuta, poglavica se predao.


a ti citaoche
ako mi ne verujesh
ti si jedna jadna i bedna stroshena svinja
koja ne za sluzuje da uopshte i drzi u ruci moju knjigu!"
Па то исто раде и ови признати и познати...
Гледам једном нашли неко насеље од питајбогакад... и отисак дечије ручице на зиду..
и сад паметнњаковић прича...
Ето видите. У то време деца су помагала родитељима при изградњи кућа. :dash:
И ми му као верујемо.. а можда се дете мотало куд не треба, саплело се и залепило руку у блато, тата га издеветао и послао напоље...:lol:

која све чита, ал не верује никоме..:cool:
 
Па то исто раде и ови признати и познати...
Гледам једном нашли неко насеље од питајбогакад... и отисак дечије ручице на зиду..
и сад паметнњаковић прича...
Ето видите. У то време деца су помагала родитељима при изградњи кућа. :dash:
И ми му као верујемо.. а можда се дете мотало куд не треба, саплело се и залепило руку у блато, тата га издеветао и послао напоље...:lol:

која све чита, ал не верује никоме..:cool:

pametno B-)
 
Па то исто раде и ови признати и познати...
Гледам једном нашли неко насеље од питајбогакад... и отисак дечије ручице на зиду..
и сад паметнњаковић прича...
Ето видите. У то време деца су помагала родитељима при изградњи кућа. :dash:
И ми му као верујемо.. а можда се дете мотало куд не треба, саплело се и залепило руку у блато, тата га издеветао и послао напоље...:lol:

која све чита, ал не верује никоме..:cool:

Ti znaš danas di se dete motalo! :evil:
Kako misliš da je zalepilo ruku pa ga tata poslo napolje, kad kuća nije ni bila izgrađena - daklem nije bilo napolje, odnosno i unutra i napolje je sve isto. :tease:

Tako nađeš praznu grobnicu i izvučeš prirodan zaključak da je umrli vaskrsao i otišo svojim putem. Ili misliš da je i njega tata izdevetao i poslao napolje? :eek:
 
Ti znaš danas di se dete motalo! :evil:
Kako misliš da je zalepilo ruku pa ga tata poslo napolje, kad kuća nije ni bila izgrađena - daklem nije bilo napolje, odnosno i unutra i napolje je sve isto. :tease:

Tako nađeš praznu grobnicu i izvučeš prirodan zaključak da je umrli vaskrsao i otišo svojim putem. Ili misliš da je i njega tata izdevetao i poslao napolje? :eek:
:hahaha:

Него шта је.. уватио га за уши и одвео кући...:hahaha:
Све вичући ''није бре тако било писано.. требао си цар да постанеш а не да мреш у најбољим годинама...:evil: куд тебе послах...''
Ал даће му татко другу шансу.. само док дете ојача.. за неких 2000, 3000 година...:(
 
:hahaha:

Него шта је.. уватио га за уши и одвео кући...:hahaha:
Све вичући ''није бре тако било писано.. требао си цар да постанеш а не да мреш у најбољим годинама...:evil: куд тебе послах...''
Ал даће му татко другу шансу.. само док дете ојача.. за неких 2000, 3000 година...:(

To je već bilo. 1914. :mrgreen:
Pa mu kazo "Kad god te pustim dole ti napraviš neko s.anje! :evil:"

Tako je nastala ona Balaševićeva pesmica "kad sam treći put pao u školi..." :eek:
 
Ti znaš danas di se dete motalo! :evil:
Kako misliš da je zalepilo ruku pa ga tata poslo napolje, kad kuća nije ni bila izgrađena - daklem nije bilo napolje, odnosno i unutra i napolje je sve isto. :tease:

Tako nađeš praznu grobnicu i izvučeš prirodan zaključak da je umrli vaskrsao i otišo svojim putem. Ili misliš da je i njega tata izdevetao i poslao napolje? :eek:

:hahaha:

Него шта је.. уватио га за уши и одвео кући...:hahaha:
Све вичући ''није бре тако било писано.. требао си цар да постанеш а не да мреш у најбољим годинама...:evil: куд тебе послах...''
Ал даће му татко другу шансу.. само док дете ојача.. за неких 2000, 3000 година...:(


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top