Repair reinstalacija pitanje

Можеш са било ког цд-а ако су у питању исти сервис пакови. Тј. ако на рачунару имаш инсталиран сп-3 а инсталациони цд је је сп-2 немере. А ако је инсталиран сп-2 и цд је са сп-2 онда море...
 
Исти ***** ако ништа није мењано. Значи ако је све по пс-у мора да може... Оргинал виндовс ради без обзира који цд повукао од ових неколико...
 
Imam jedan problem. Drugarica mi dala HD posto je bio pun virusa i njen account je imao sifru. Ocistio sam ga od virusa, ali ne moze da se podigne windows, pa sam na drugoj particiji instalirao novi win, ali ni tja ne moze da udje na njen account u Document and settings na drugoj particiji, tj njenom starom win. A ona ima 15GB slika i ne znam cega jos na desktop-u i u My documents... Zna li neko nacin kako da pristupim tom account-u ?
 
Hm,na tom problematicnom account-u postoji sifra.Zato ne moze da se pristupi. ;)
Moguce da Linux prepozna slike jer je kod njega drugaciji sistem zastite i vrlo cesto ne reaguje na win-ove fore ;) Nisam probao tako da ne mogu da tvrdim,ali teoretski postoji neka sansa.

Probaj pa javi ;)
 
@snejks
Ajde pojasni na koji nacin ce live verzija win-a da resi problem kada ni win sa drugog hdd-a ne moze?

Ako stavis sifru i kliknes na "Yes,make private" nema sanse sa win-om sa drugog harda da vidis documens and settings,bar ne na uobicajen nacin (dva klika na folder)...provereno pre sto godina ;)

Mozda i moze sa live verzijom...samo mi reci po kom osnovu...zanima me ;) Za linux je ok jer je drugi OS..ali win...
 
@snejks
Ajde pojasni na koji nacin ce live verzija win-a da resi problem kada ni win sa drugog hdd-a ne moze?

Ako stavis sifru i kliknes na "Yes,make private" nema sanse sa win-om sa drugog harda da vidis documens and settings,bar ne na uobicajen nacin (dva klika na folder)...provereno pre sto godina ;)

Mozda i moze sa live verzijom...samo mi reci po kom osnovu...zanima me ;) Za linux je ok jer je drugi OS..ali win...

Ovako , ja imam bootabilan Live Xp-E na cd-u i on se podiže sa cd-a , on ne koristi apsolutno ni byte memorije od hdd-a , već koristi radnu memoriju za kreiranje virtuelnog diska sa prvom slobodnom oznakom za tvrde diskove. Sa takvim OS-om koji je apsolutno nezavistan od hdd-ova može se pristupati svim delovima tvrdog diska kao i svim fajlovima na tvrdom disku , ako želiš možeš čak sve obrisati sa njega , formatirati ga , ili obrisati samo windows ili bilo koji njegov deo , napraviti bekap celoga windovsa. Ne postoji fajl koji ne možeš iskopirati sa njim recimo na usb stick , inače ova verzija koju ja posedujem ima još i malo veću gomilicu profesionalnih programa implementiranih u XP Live : za oporavak diskova , particionisanje , testiranje memorije , koriste ga profesionalci za testiranje i dijagnostiku kompletnoga stanja računara , pa ima čak i antivirus na njemu. Inače je cd sa dualbootom u pitanju ,možeš da biraš šta ćeš pokrenuti u startu XP live ili Hirens boot disc.
Da remiziram znači , jedostavno ne postoji nikakav uticaj windowsa instaliranog na hdd na Live XP-E verziju , i u pravom smislu Live xp vidi sve foldere i fajlove po defaultu i može da radi sa njima , on apsolutno ne konstatuje XP instaliran na HDD-u i nema nikakvoga vida oblika saradnje sa njim , za njega su winlogon.ini , ili NTLDR fajl isto kao i neki muzički mp3 fajl- apsolutno nebitan za njegov rad! inače Live XP-E vidi zakačene i S-ata diskove kao i priključene usb diskove i ima mogućnost apsolutne kontrole nad njima!
 
Dobro,hvala za objasnjenje...ali u sustini niste mi rekli nista novo :D ybg...

Da pitam ponovo. ;) Da li neko zna sta se desava kada kreiras pass na odredjenom nalugu i kliknes "Yes,make private" ? Na koji nacin se stiti My Documents ?

I jos da pojasnim poslednju recenicu iz predhodnog posta. Za linux je ok da vidi falove u folderu zasticenom iz win-a...cak i da prepozna neke fajlove koje win ne vidi zbog recimo greske u adresiranju i slicno...ok je zato sto mnogo,mnogo toga rade na potpuno razlicit nacin.
U ovom slucaju za linux nije bitno da li je live ili je instaliran na hdd.
Ali win cak i sa drugog harda nema sanse da vidi bilo sta u documents and settings. Sa live verzijom nisam probao....ali mislim da ne bi smelo biti moguce osim ako nije neka editovana verzija gde je editovan i sistem zastite...

Dakle,akcenat je na pitanju sa pocetka posta. :D ;)
 
Imam jedan problem. Drugarica mi dala HD posto je bio pun virusa i njen account je imao sifru. Ocistio sam ga od virusa, ali ne moze da se podigne windows, pa sam na drugoj particiji instalirao novi win, ali ni tja ne moze da udje na njen account u Document and settings na drugoj particiji, tj njenom starom win. A ona ima 15GB slika i ne znam cega jos na desktop-u i u My documents... Zna li neko nacin kako da pristupim tom account-u ?

preuzimanjem vlasnistva nad folderom, a potom i dodeljivanjem odgovarajucih dozvola nad folderom
 
da li to znači da bi user Administrator trebalo da ima pristup zaštićenom korisničkom direktorijumu unutar Documents and Settings ?

koliko se secam - ne.. tj. da, ali tek posto uradi ono sto sam gore napisao.. da bi se bilo sta uradilo, svakako mora da pripada grupi 'administrators'..
posto je folder formiran pod ranijom instalacijom, security identifier ranijih korisnika ce biti nepoznat ovom operativnom sistemu, pa ces ranije korisnike videti kao 'kerefeke'.. isto tako, novi user administrator, sa svojim novim sidom, nece biti prepoznat kao neko ko ima dodeljena bilo kakva prava nad tim folderom, te nece ni imati pravo da pristupi sadrzaju foldera
 
Poslednja izmena:
@snejks
Ajde pojasni na koji nacin ce live verzija win-a da resi problem kada ni win sa drugog hdd-a ne moze?

Ako stavis sifru i kliknes na "Yes,make private" nema sanse sa win-om sa drugog harda da vidis documens and settings,bar ne na uobicajen nacin (dva klika na folder)...provereno pre sto godina ;)

Mozda i moze sa live verzijom...samo mi reci po kom osnovu...zanima me ;) Za linux je ok jer je drugi OS..ali win...
E da da dodam još nešto , sem svega što sam napisao, Live xp-E (barem moja verzija) poseduje i integrisan ERD comander , koji pretpostavljvam da znaš cemu služi.
Ja se samo čudim što dotična osoba nije odnela natrag hdd na original kompjuter i pokušala da podigne windows makar u safe modu , negde sam sećam se napisao već jednom na forumu kako se može preuzeti bilo čiji nalog na računaru , putanja je Start- Run , ukuca se "control userpasswords2" i tada se iz otvorenoga prozora može odabrati bilo koji nalog i resetovati njen pasword ili ga promeniti , i zatim ući u njega iskopirati ga skinuti zaštite ili uraditi bilo šta drugo na računaru , po sopstvenoj želji.
 
..negde sam sećam se napisao već jednom na forumu kako se može preuzeti bilo čiji nalog na računaru , putanja je Start- Run , ukuca se "control userpasswords2" i tada se iz otvorenoga prozora može odabrati bilo koji nalog i resetovati njen pasword ili ga promeniti , i zatim ući u njega iskopirati ga skinuti zaštite ili uraditi bilo šta drugo na računaru , po sopstvenoj želji.

prvo, za ovo moras pripadati grupi administratora.. a ako vec pripadas adminima to mozes uraditi i iz kontrol panela
drugo, ovo nam nije ni od kakve pomoci u konkretnom primeru.. ti nemas vise korisnika kojeg si kreirao pod operativnim sistemom na starom racunaru
 
Imam jedan problem. Drugarica mi dala HD posto je bio pun virusa i njen account je imao sifru. Ocistio sam ga od virusa, ali ne moze da se podigne windows, pa sam na drugoj particiji instalirao novi win, ali ni tja ne moze da udje na njen account u Document and settings na drugoj particiji, tj njenom starom win. A ona ima 15GB slika i ne znam cega jos na desktop-u i u My documents... Zna li neko nacin kako da pristupim tom account-u ?
Ja lično u ovom postu ne vidim nikakvih problema Bundeva , sa pokretanjem starog windowsa on je praktično napravio dualboot pošto nije obrisao stari windows , već samo instalirao novi na drugoj particiji. uvek se može izvršiti repair staroga windowsa , toliko da on bude upotrebljiv za rad sa njim makar u safe modu. Čak šta više mogao je napraviti novi administratorski nalog u novom windowsu koji bi se zvao isto kao i stari nalog na starom windowsu , pa pokušati preko njega otvoriti podatke.
Problem je sa pravilima windowsa koji je instaliran ako ideš regularnim putem , ali pravila možeš zaobići na mnogo načina .
Ja bi na njegovom mestu ubacio live xp ili live linux i rešio problem za par minuta , definitivno je to najbrži način.
 
Ja lično u ovom postu ne vidim nikakvih problema Bundeva , sa pokretanjem starog windowsa on je praktično napravio dualboot pošto nije obrisao stari windows , već samo instalirao novi na drugoj particiji. uvek se može izvršiti repair staroga windowsa , toliko da on bude upotrebljiv za rad sa njim makar u safe modu.

ok, ovo vec pije vodu.. s tim da ne mora da radi repair, vec moze samo da izedituje boot.ini..

Čak šta više mogao je napraviti novi administratorski nalog u novom windowsu koji bi se zvao isto kao i stari nalog na starom windowsu , pa pokušati preko njega otvoriti podatke.

ovako ne moze.. iako korisnici imaju ista imena, identifikacioni broj im nije isti.. to vise nisu isti korisnici

Problem je sa pravilima windowsa koji je instaliran ako ideš regularnim putem , ali pravila možeš zaobići na mnogo načina .
Ja bi na njegovom mestu ubacio live xp ili live linux i rešio problem za par minuta , definitivno je to najbrži način.

live xp nisam probao, linux - moze.. jednako brzo bi islo i sa preuzimanjem vlasnistva i dodeljivanjem potrebnih dozvola vlasniku.. par klikova


jos jedan nacin je da folder iskopira na particiju pod fat32 (ukoliko je ima)
 
Poslednja izmena:
ok, ovo vec pije vodu.. s tim da ne mora da radi repair, vec moze samo da izedituje boot.ini..1"



ovako ne moze.. iako korisnici imaju ista imena, identifikacioni broj im nije isti.. to vise nisu isti korisnici 2"



live xp nisam probao, linux - moze.. jednako brzo bi islo i sa preuzimanjem vlasnistva i dodeljivanjem potrebnih dozvola vlasniku.. par klikova 3"


jos jedan nacin je da folder iskopira na particiju pod fat32 (ukoliko je ima)

!. slažem se sa tobom
2. imao sam slučaj da mi se izgubio glavni korisnički nalog koji je bio pod šifrom , pa sam kreirao na istom windowsu istoimeni korisnički nalog koji je to uspešno otvorio , pre toga sam naravno editovao ime direktorijuma toga naloga sa live xp da ih ne bi obrisao kreirajući istoimeni nalog.
3. previše sam reči potrošio na live xp . veruj mi reč da može :)
 

Back
Top