Photoshop Tutorial

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Anciger

Zainteresovan član
Poruka
113
Dosao sam do jednog fenomenalnog tutoriala za Photoshop, pod nazivom "Photoshop Top Secret Tutorial". Ovaj Multimedijalni Tutorijal je na 5 DVD-a, meni je jako pomogao iz razloga sto je fenomenalno i jasno objasnjen. Ako neko zeli moze mi se javiti pa da napravimo neku malu razmenu (u obzir dolaze i serije, filmovi . . .).
 
Hvala na predlogu:worth:, ne znam ni sam zasto to nisam odmah uradio.:dash:
Evo postavljam link http://www.photoshoptopsecret.com/

Na sajtu mozete detaljno pregledati sve vezbe (naravno mislim na vreme trajanja vezbe, slike ...). Da napomenem da je veoma bitno to sto i na DVD-u dobijes sve ne obradjene slike koje su u tutorialu kako bi mogao da vezbas potpuno paralelno i da vidis koliko napredujes.

Sve sto vidis na ovom prikazu (linku) nalazi se na 4 DVD-a, s tim sto je u kompletu jos jedan DVD na kome je uputstvo o crtanju u phototshopu.
 
Pokusacu da ti opisem tutorial kako bi ti bilo jasnije o cemu se radi. Stvarno ne mogu da idem u detalje i da ti prikazujem svaki korak jer bi mi za tako nesto trebalo puno vremena. Svi tutoriali su otprilike po 20-40 min. multimedialni kao sto sam to vec i napomenuo, zavisno od slozenosti slike. Evo prikazacu ti jedan primer u par slika, kako je sve bilo na pocetku i finalnu sliku. Od ove tri slike stvorena je jedna slozena ilustracija. U ovom objasnjenju su koristili rad sa patovima, filterima, sencenja i mnoge druge stvari.



64038832065741nq3.jpg


70346328297909wu1.jpg


70391673558928ov4.jpg


ova je rezultat

20154364lx8.jpg


To bi bilo to. Stvarno izvini, sto nisam prikazao rad sa svakim lejerom.
 
Movie Poster Design I Create a popular people montage seen
on many movie posters. Movie Poster Design II Take an ordinary house and turn it into a
Sci-fi Movie Poster. Movie Poster Credits Tips and tricks on creating a real “Credit Block”
for movie posters. Dark Faces How I created my creepy Image that has been
in Magazines and Ads. Breaking Apart Create the illusion that a face is
falling apart. Dream Scene Montage Create an elephant with wings and
place it into a futuristic world. Stone Portrait Create a “Stone Bust” out of a portrait
for a killer special effect. Surreal Images Create a creamy foggy mist over
water and rocks. Dream Skin Create a fantasy woman with henna
art and dream skin. Special Effects Learn how to create orbs, fireballs
and jellyfish like creatures.
Painting a Portrait Digitally paint a portrait from a
photographic reference. Swapping Faces How to take the face from one photo
and place it into a completely different one. Pop Art Turn a Photograph into artwork
that was popular in the mid 1950’s. Applying Tattoos How to apply henna and tattoos to skin. Masking Fur Seamlessly remove the background
from furry animals. Vanishing Point What Vanishing Point is and how
to edit images with perspective. Web Graphics Learn how to create commonly
used web graphics and screen shots. Shattered Type Create the illusion that text
is being shattered like glass. Flower Greeting Card Use the vector tools in Photoshop to
create an elegant looking Greeting Card.
Creating DVD Covers Mark shows you exactly how he created
the Photoshop Top Secret DVD covers.
Flying out of Bounds Create the classic “out of bounds” effect
with a very cool masking trick. Reaching out of Bounds Creating the illusion of arms and
hands reaching out of a picture frame. Chocolate Milk Frog How to make a frog covered in chocolate. Covered with Wax Choose an object and cover it
with melting wax. Grunge Look Create a unique grunge background
that can be used for almost anything. Square Fruit Play with mother nature by changing
the shape of fruit. Invisible Man How to make a person vanish from
their clothing. Metal Collage How to create a Robot with pieces of a
Photo and then place it into another world.
Morphing Creatures Morph animals and reptiles together
to create interesting creatures. Using Layer Comps How to create multiple layouts in
one Photoshop file using Layer Comps
Vector Art Portrait Turn a Photograph into beautiful
vector art. Dreamy Background Create Sci-fi looking spiral
backgrounds. Liquid Metal The ultimate Liquid metal technique
that can be applied to text and objects. Smoke Create Psychedelic and Natural Smoke
to incorporate into your artwork. Soap Bubbles Use soap bubbles to add flair to
your projects. Water Bubbles Use these water bubbles to infuse
imagination into your projects. Underwater Scene Create an underwater illusion with
just the tools in Photoshop. Swap Animal Skin Take skin from one animal and
place it over another. Stylized Character Turn a sketch into colorful art. Masking Mastery Special video that explains many masking
techniques used by the pros.

Tech Info: Video tutorials stream off the DVD-Roms using Adobe Flash technology. Videos have stereo sound and run at 12 to 15 frames per section.
Stop, Play pause and video scrub controls are available at all times.
 
Poslednja izmena:
Dobih ih,i moram reci,fantasticni su.Doduse,puno toga se treba znati da bi dosao do nivoa da ti takav tutorijal treba.Meni su i ovi starterski cool.:D:D:D


Jedna stvar mi nije jasna.............
Ako neko trazi pomoc,a ljudi koji su prisutni komentarisu da ne zele ili ne rade za DZ,Dodje mi da se zapitam koja je svrha njihovog ucesca na forumu?
Ja ucestvujem na forumu na temama u koje sam upucena i dajem savete i sugestije kad su nekome potrebne,i ne osecam se upste indisponirano zbog toga,iako je cinjenica da su mi za steceno znanje bile potrebne godine da bih ga stekla.Ne vidim na cemu sam na gubitku ako udelim savet i pomognem.Pitanje je sta imam od toga ako znam,a ne uradim to?Usput se jos i salimo na forumu,zna biti i duhovito..........
Postoje ljudi,a oni su vrlo prepoznatljivi ,koji iz dosade ili drugih motiva postavljaju pitanja
Onda stav-da nisi mislio da cu da ti poradim ima smisla............
 
Poslednja izmena:
pa ti linkovi nisu nikakva tajna, ma desava se da ni ne rade kad se skinu,
samo verovatno ima nekoga koga mrzi da skida, pa slobodno mi se javite ako zeli mnogo brze da dodje do tutoriala.

ja ima uplacen rapid ali kad sam video koliko ima dvd-a i koliko treba se skine izgubio sam volju i jednostavno narucio i postedeo sam se muka.

i naravno ako treba nekom pomoc za neke stvari koje ne moze da uradi u photoshopu slobodno moze da mi se javi putem pp, ono sto je u mojoj moci i sto znam ja cu rado da podelim sa drugima.
 
Poslednja izmena:
ako nekom treba taj tutorial imam ja linkove neka se obrati na pp!!! a ako sme da se postave linkovi ovde kazite da postavim!!!

Koliko vidim niko ti nije rekao da mozes da postavis linkove. Uostalom zakljuci sam. Piraterija je zabranjena,ovo se placa a ti nudis za dz.

Jedna stvar mi nije jasna.............
Ako neko trazi pomoc,a ljudi koji su prisutni komentarisu da ne zele ili ne rade za DZ,Dodje mi da se zapitam koja je svrha njihovog ucesca na forumu?
Ja ucestvujem na forumu na temama u koje sam upucena i dajem savete i sugestije kad su nekome potrebne,i ne osecam se upste indisponirano zbog toga,iako je cinjenica da su mi za steceno znanje bile potrebne godine da bih ga stekla.Ne vidim na cemu sam na gubitku ako udelim savet i pomognem.Pitanje je sta imam od toga ako znam,a ne uradim to?Usput se jos i salimo na forumu,zna biti i duhovito..........
Postoje ljudi,a oni su vrlo prepoznatljivi ,koji iz dosade ili drugih motiva postavljaju pitanja
Onda stav-da nisi mislio da cu da ti poradim ima smisla............

"upadanje" u komp....neki to rade na kecu sa 56k protokom bez vecih pomagala. ;)

Ovo sa temamo nema veze kao i tvoj post.
Ali ima veze sa nekom drugom pricom koja btw veze sa zivotom nema. ;)

Opet cu te zamoliti (pre nego sto predjem na poene) da se drzis teme i batalis chat i offtopic.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top