Vecernje haljine

Pa "ultra" svečana prilika tipa: Nova godina u hotelu sa pet zvezdica u Rimu, prijem kod britanskog ambasadora itd....:lol:

...Koktel haljine u potpunosti dominiraju i 'pokrivaju' svaku priliku, osim onih zaista formalnih, protokolarnih na najvisem zvanicnom nivou - gala glamur, iliti tradicionalna dugacka vecernja haljina danas se moze poneti samo prilikom prijema kod kraljice, na primer, u vecernjim casovima i sa naglasenim dress code-om na pozivnici koji takav stil opravdava...Slicno je kada su svecani prijemi retkim povodima u pitanju kod akreditovanih zvanicnika (diplomatski predstavnici&tajkuni&co.) gde se takodje u pozvinicama naglasava da se ocekuje od gosta formalna garderoba...U svakog drugoj prilici, osim na dodeli Oskara ili u Kanu, u raskosnoj, dugackoj vecernjoj haljini rizikujete da delujete neadekvatno, blago receno...;)
 
Poslednja izmena:
Bogme ja nikada u životu i ne obukoh dugu večernju haljinu i umirem od smeha kada na svadbama/krštenjima i sličnim "prilikama" vidim devojke u tom tipu odeće.....Mrtvi prasići, gologuza pevaljka i cica u večernjoj haljini guli kolce....:roll:

E to...a ja sam jos primetila da mnoge zene, u zelji da se sto vise upicane za svecanosti takve vrste, obuku se gore nego svakodnevno na poslu.
macak%20misa%20bend%20svadba%20zurka.jpg

ili naprave u kolcu red "udovica" jer ne znajuci kako da ispadnu svecane, nabace "crninu". :roll:
Decembar%2009%20sajt.jpg
 
...ja sam isla kod prestolonaslednika na prijem...to je bilo vrlo uobicajna pojava pocetkom dvehiljaditih, nosila sam uzanu dugacku haljinu od tankog sivo-crnog plisa... bili smo pozvani ispred Evropskog parlamenta mladih...bila sam jos uvek u gimnaziji...dopali su se meni ti prijemi...jeste sladak Jekin odgovor ali nije bas tako u praksi, cini se svejedno vam je ali kada dodje do prijema unervozite se i nista vam nije bas kako valja i po volji...sasvim slucajno sam pametno postupila jer su zvanice i ljudi koji su radili bili jako doterani, cekaju vas crni dzipovi od ulaza u park do dvora, sluze vas nekim cudnim zalogajcicima, Katarina je svetlucala u nekom bas svecanom kostimu...pamtim da je jedna cura krenula u crnoj kracoj suknji i bluzi i bas joj je bilo neprijatno jer se vecina doterala drugacije...moj pratilac je bio u odelu a u to vreme je pohadjao II razred gimnazije...dress code...tako i treba da bude...
 
...ja sam isla kod prestolonaslednika na prijem...to je bilo vrlo uobicajna pojava pocetkom dvehiljaditih, nosila sam uzanu dugacku haljinu od tankog sivo-crnog plisa... bili smo pozvani ispred Evropskog parlamenta mladih...bila sam jos uvek u gimnaziji...dopali su se meni ti prijemi...jeste sladak Jekin odgovor ali nije bas tako u praksi, cini se svejedno vam je ali kada dodje do prijema unervozite se i nista vam nije bas kako valja i po volji...sasvim slucajno sam pametno postupila jer su zvanice i ljudi koji su radili bili jako doterani, cekaju vas crni dzipovi od ulaza u park do dvora, sluze vas nekim cudnim zalogajcicima, Katarina je svetlucala u nekom bas svecanom kostimu...pamtim da je jedna cura krenula u crnoj kracoj suknji i bluzi i bas joj je bilo neprijatno jer se vecina doterala drugacije...moj pratilac je bio u odelu a u to vreme je pohadjao II razred gimnazije...dress code...tako i treba da bude...


...Naprotiv, primetila sam da me formalni prijemi zamaraju neverovatnom lakocom i brzinom i, kada god je to moguce, trudim se da ih izbegnem...Svakako jeste interesantno u pocetku, ali kasnije dolazi do izrazaja ono sto je sarkasticno, ali precizno, formulisano kao tastina praznine...Zaluta poneki interesantan sagovornik koji se ne uklapa najbolje u blazirano okruzenje, ali takvi momenti su retkost...

...@Tijana...Ne secam se, mislim da je to jedna od onih 'prenesi dalje' fotografija koje su mi stigle od nekog prijatelja emajlom...;) :D
 
...Naprotiv, primetila sam da me formalni prijemi zamaraju neverovatnom lakocom i brzinom i, kada god je to moguce, trudim se da ih izbegnem...Svakako jeste interesantno u pocetku, ali kasnije dolazi do izrazaja ono sto je sarkasticno, ali precizno, formulisano kao tastina praznine...Zaluta poneki interesantan sagovornik koji se ne uklapa najbolje u blazirano okruzenje, ali takvi momenti su retkost...

...slazem se potpuno...bila sam veoma mlada pa mi je sve imalo ukus neverovatnog uspeha...
 
.....jeste sladak Jekin odgovor ali nije bas tako u praksi...

Ma meni je isto i u praksi, veruj mi, cak i kad sam preko stranke bila na kojekakvim svecanim prijemima. Ni sa jednog mesta me jos nisu izbacili, a nikad nisam bila svecano obucena, ali sam pod obavezno bila pokrivena. Jedino mi se desilo u republickoj skupstini da mi je portir rekao da malo uvucem gajku od kupaceg koja mi je virila na vratu jer smo posle te posete isplanirali kupanje na Adi. :lol:
 
divna je haljina,izgledas kao prava plesacica.samo taj tip u papucama kvari sliku

:lol:
Super haljina, a i cipelice divne!
Nego, mala digresija, koliko je zahvalno ofarbati odecu? Mislim, skida li se boja, da li se ravnomerno ofarba, da li to radite same ili..?
Imam jednu heklanu, pamucnu haljinicu, belu, a hocu da je ofarbam u crno...pa zato pitam.. da se ne pokajem..
 
:lol:
Super haljina, a i cipelice divne!
Nego, mala digresija, koliko je zahvalno ofarbati odecu? Mislim, skida li se boja, da li se ravnomerno ofarba, da li to radite same ili..?
Imam jednu heklanu, pamucnu haljinicu, belu, a hocu da je ofarbam u crno...pa zato pitam.. da se ne pokajem..

najbolje da odneses u farbaonu/hemijsko- oni ce reci sta moze a sta ne ;)
ako si u Bg- u Takovskoj
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top