Vecernje haljine

Kad god iskrsne neka svečanija prilika (svadba, proslava X godina mature i slično), u totalnoj sam konfuziji šta obući......Pa sam rešila da otvorim temu i ukradem vaše ideje..... Šta nosite ili biste nosili na sebi u ultra svečanim prilikama? Poželjno da okačite i fotke, svoje ili ako imate sliku odevne kombinacije koju biste voleli da obučete.....:)
 
ja nemam svecane haljine.ova je stara oko 15 godina.kad bas zagusti ja izvadim nju.prvo sam na stiklicama,a kad treba da se zaigra i kad noge odpadnu,vadimo opancice.nisam pristalica odsecanja glave,ali posto sam cupava i nenasminkana,ode glava.inace je i haljina izguzvana....
 

Prilozi

  • DSCN6462_resize.jpg
    DSCN6462_resize.jpg
    24,2 KB · Pregleda: 106
Imam nekoliko haljina - jednu mi je kupio muž, jednu majka, a ostale sam sašila kod krojačice. To mi je najjednostavnije - lepe cipele, torba, sređena kosa i to bi bilo to. Mislim da bih se izgubila u nekoj komplikovanijoj varijanti...
Mislim da imam pet crnih haljina (jedna je 'čarlston' kroj, jedna se vezuje mašnom na leđima, ostale su ravne i obične, sa malim varijacijama - do kolena, do pola lista, sa rukavom, bez rukava, gola ramena, čamac izrez i slično.) i nekoliko upadljivijih - u boji (tamno crveno, lila, sivo, bež itd.)... Ma možda imam i više haljina, kada bolje razmislim... a nosim ih nekoliko puta godišnje...
 
Ma ni ja ih ne nosim... ali imam, za svaki slučaj - ja sam žrtva porodične indoktrinacije (bake, mama, tata, sve tetke i strina su 'šminkeri' pa sam odrasla ubeđena da se sve to mora imati :lol: ). nemam aparat, pa ne mogu da slikam, ali nema ni šta posebno da se vidi - ne kao ona tvoja žuta haljina - sve je vrlo jednostavno. Nisam spektakularna uopšte :)
 
haha, ma ne, nego sam tu haljinu uzela kao primer - stvarno je upadljiva :) ja te večernje haljine nekako i delim na 'civilne' i 'spektakularne' - ove druge su nešto poput te tvoje - upadljiva boja, kroj itd. - kada je neko obuče, nema šanse da ostane neprimećena...
 
Ja za proleće treba da nabavim neku svečaniju haljinu, za jedno venčanje, a pojma nemam šta da uzmem:( Samo znam da ne bi trebalo da bude crna haljina, što bi mi bilo najjednostavnije, ali kao ne ide. Bolje mi dajte neke predloge, dok nisam otišla da prepravim matursko 'aljinče :lol:
 
Ja obozavam crne haljine i imam ih gomilu...na vencanju svoje rodjene sestre sam nosila crno satensko haljince kao za devojcicu...korset gornji deo bez bratelica a na dole se sirila u par slojeva satena i tila malo iznad kolena + visoke stikle i spanska pundjica....mnogo volim tu haljinu, postavila bih vam sliku ali ne umem da nagrdim lice da se ne vidi ko sam, ko je zeli poslacu preko pp...elem, iako je veoma elegantna obukla sam je i u novogodisnjoj noci samo u kombinaciji sa baletankama, crvenim karminom i visokim repom, kao onaj fazon '60ih...haljine su prelepe i podrzavam svaku promociju istih...Tarabice ja uvek glasam za uzanu haljinu do kolena, malo iznad kolena...mozes i da sasijes ako ne zelis da potrosis puno novca,vrlo cesto jednostavne varijante deluju mnogo skuplje od haljine koja kosta par stotina evra...bela, golubije siva, boja lavande uzana haljinica bi ti sjajno pristajala jer si plavusa...ja nekako zakljucila da sto se manje trudimo lepse izgledamo, less is more...
 
Ja za proleće treba da nabavim neku svečaniju haljinu, za jedno venčanje, a pojma nemam šta da uzmem:( Samo znam da ne bi trebalo da bude crna haljina, što bi mi bilo najjednostavnije, ali kao ne ide. Bolje mi dajte neke predloge, dok nisam otišla da prepravim matursko 'aljinče :lol:

...Ovde se moze pronaci obilje modela za razlicite prilike i tipove gradje - mozda ces pronaci inspiraciju ili model za koji verujes da je ono sto trazis...U zavisnosti od toga gde se vencanje organizuje, u koje doba dana, koje je tematike, odnosno, koliko jer formalno, kao i u kakvom svojstvu prisustvujes dogadjaju, zavisice i odabir toalete....U principu, tesko se pogresi sa prikladnom koktel haljinom ili kostimom...Srecno!...:)

http://shop.nordstrom.com/C/6014174...ategory=6014174&boutique=dress_shop&viewAll=1
 
Ja haljine nikada ne kupujem za posebne prilike, kupim je onda kada inace odem u shoping pa ako mi se dopadne ja je kupim jer znam da ce mi pre ili kasnije zatrebati. U ormaru imam puno svecanih stvari ali sto se tice haljina, imam jednu ljubicastu sa nekim tamnijim dezenima i sarama, jednu vrlo svecanu ali ne zanm kako bih je opisala, kao svetlo sivu bez rukava i do iznad grudi je taj deo providan a onda samo pada do iznad kolena veoma je svecana ima postavu a preko je providan veoma nezan materijal. Njue sam kupila u americi za 70 dolara a ovde bi me ko zna koliko kostala takva haljina.I naravno svaki zenski ormar mora da ima malu crnu haljinu :D ona je sa kratkim rukavima i na dugmice i oko stuka se vezuje masna i pada malo pufnasto malo je na fazon haljine sezdesetih
 
jeste butik 13,nasla sam sinoc njihov sajt.kod nas u ns ih nema.nasla sam bas par slatkih haljina na sajtu,mada su jako skupe.kakva im je uzivo garderoba?
a inace meni zaista nije za svadbu,mada mi se na prvi mah jako dopala.moje telo bi jos i moglo da iznese takvu kreaciju,ali ne i moje godine.nije to za jednu 44 lady.a sta cu kad sam u srcu ostala devojcica...
 
jeste butik 13,nasla sam sinoc njihov sajt.kod nas u ns ih nema.nasla sam bas par slatkih haljina na sajtu,mada su jako skupe.kakva im je uzivo garderoba?
a inace meni zaista nije za svadbu,mada mi se na prvi mah jako dopala.moje telo bi jos i moglo da iznese takvu kreaciju,ali ne i moje godine.nije to za jednu 44 lady.a sta cu kad sam u srcu ostala devojcica...
Pa mogao bi neki crni satenski sako preko i bilo bi OK, ti koliko se secam sa slika imas telo za to... ;) S tim da je mozda malo prekratka.

Uzivo-pa neki komadi vuku na nesto malo presvecano. Mada valjda to zavisi i od nacina na koji se nosi. Vuce malo na ono za Grand.

Joooj, sad sam se setila! Videla sam pre nekog vremena onu pevacicu sto peva Bato bre kako izlazi iz Butika 13. Ne znam sad kako se zove. Ljudi moji, kako je ona DEBELA!!! EEEEJ, ko Ursula vestica iz Male sirene. Joooj, uzas... :dash: :dash: :dash:
 
Meni haljina uopste ne deluje prekratka. Mislim da bi smokvicici lepo stajala, nekako je njen stil (sudeci po nekim slikama koje sam videla).
Zasto mislis da bi ti godine smetale za ovu haljinu? Ja bih za crkvu uzela jos neki tanki dzepmeric (svileni ili jako tanak vuneni) pre nego sako (ovo mi deluje suvise nezna haljina za sakoe). Najbolje da odes i probas :)

A inace primecujem ovde da cim neko predje 35 ili 40 pocne o sebi da prica kao o matoroj, staroj, babi, itd. Ne znam sta vam je.
 
Meni haljina uopste ne deluje prekratka. Mislim da bi smokvicici lepo stajala, nekako je njen stil (sudeci po nekim slikama koje sam videla).
Zasto mislis da bi ti godine smetale za ovu haljinu? Ja bih za crkvu uzela jos neki tanki dzepmeric (svileni ili jako tanak vuneni) pre nego sako (ovo mi deluje suvise nezna haljina za sakoe). Najbolje da odes i probas :)

A inace primecujem ovde da cim neko predje 35 ili 40 pocne o sebi da prica kao o matoroj, staroj, babi, itd. Ne znam sta vam je.

hvala,lepo je to cuti,mada da budem iskrena u ovim godinama telo te i ne odaje toliko,narocito ako vezbas kao lice.imam utisak da sila teze tu nosi pobedu.naravno rano je za hirurgiju,(takva sam da cu uvek reci rano je) ,a i joga za lice mi nije interesantna :roll:
elem,zapravo nisam ni mislila da kupim bas tu haljinu,vise sam mislila da mi je krojacica sasije.a onda moze pristojno da pokrije kolenca.
 
Ja imam ovog proleca da idem na dve svadbe i pripremam krstenje svog deteta...Jel imate ideju kakve bi mogla svecane haljinice da obucem,mislila sam mozda nesto i da sijem,a da nije previse dekoltirano i kratko,nego onako sa ukusom,da mogu da nosim dete ili da se sagnem za njim?
 

Back
Top