Vecernje haljine

Neka ti je srecna proslava mature!
Kratka crna haljina i nemas sta da mislis, ona govori sve sto treba....
To je moje misljenje
Nikakvi pufovi, mufovi i slicni ufovi....
osim ako ne zelis da se osecas kao baba koju seta haljina....
 
Ovako,ja volim modernu odjeću.Visoka sam oko 160 cm,imam plavu kosu i plave oči.Što se tiče boja,volim crnu,crvenu,ljubičastu boju.Voljela bi nositi nešto elegantno,ali da ne bude predugačko,nešto malo otvoreno,ali kulturno...Pomagajte!!!

Imam slike na profilu pa pogledajte ako želite i recite šta bi mi najbolje odgovaralo da nosim!!!
 
Lily Tailor Fashion, Beograd. telefoni: 011/3223-676 063/837-98-68. Koste Jovanovića 6, Ljiljana Joksović i Darko Milojević, naši mladi kreatori su u pitanju.
Ljudi super rade, a nisu im preterane cene. Možete i da se dogovorite oko modela haljina i ostale garderobe.
 
Sta znam, za one koji ne pate da bude neki kreator P.S. svake sezone izbaci nekoliko modela haljina i varijanti bas prikladnih za mature, a to i nije skupo (na Terazijama im je radnja, ali ne verujem da su jos izbacili matura modele)
Poenta nije u ceni, ono sto su radili proteklih godina na temu mature je bilo stvarno ok
Jedini problem je sto niste unikatni, ali ako kupis klasicnu crnu haljinu i kupis neki skup i originalan asesoar u crvenoj boji - eto ti bum varijante za male pare i da izgledas kao zvezda, bukvalno!
Nek ti je sa srecom potraga!
 
Ovako,ja volim modernu odjeću.Visoka sam oko 160 cm,imam plavu kosu i plave oči.Što se tiče boja,volim crnu,crvenu,ljubičastu boju.Voljela bi nositi nešto elegantno,ali da ne bude predugačko,nešto malo otvoreno,ali kulturno...Pomagajte!!!

Imam slike na profilu pa pogledajte ako želite i recite šta bi mi najbolje odgovaralo da nosim!!!

E pa ovako, svidja mi se tema, klasicna zenska, sto bi moja imenjakinja u jednoj seriji rekla, veciti zenski problem "a closet full of clothes - and nothing to wear!" :rotf:
Imala sam slican "problem" pre godinu dana trazeci haljinu za neku svadbu gde sam htela da BAS dobro izgledam... :think: A kako sam se za svadbu godinu dana pre te VISE NEGO DOBRO namucila i obila tabane po gradu u pokusaju da nadjem bas ono sto sam zamislila (a nisam ni zamislila nego ono - znam sta necu a kad nadjem sta hocu znacu da je to to :klap: ) pa na kraju bila na ivici nervnog sloma zbog dosadnih, napadnih i neljubaznih prodavaca i ipak nasla suknju i majcicu-bluzicu kojima sam bila koliko-toliko zadovoljna,(iskoristivo i za drugu priliku, elegantno ali ne ultra-ultra...) za ovu drugu sam resila da ne dignem guzu iz stolice i prepustim se "carima" interneta jer sam imala mogucnost da mi haljina bude donesena iz Amerike... nije naravno bitno odakle je nego je meni bilo ultra interesantno da brljam po netu ali sam se dobro preznojila dok sam nasla model koji hocu, u boji koju hocu (volim roze i insistirala sam na roze ili belo-roze jer sam htela da je uklopim uz omiljene roze sandale) po ceni koja je prihvatljiva, postojao je rizik naravno da mi broj-kroj ne odgovara ali imam iskustva s time tako da je srecom sve ispalo savrseno, haljina kao po meni sivena (postovacu je samo da se setim kako se to radi :dash: ) a toliko je lepa i elegantna, mnogo je lepsi materijal uzivo nego na slici, da mi je mlada rekla da sam joj ozbiljna konkurencija u toj haljini (s obzirom da je njena vencanica zaista bila retko, retko lepa i zanimljiva, jako se potrudila oko nje!) U skladu sa ovom temom - mislim da je npr. takav model haljine idealan za maturu, odgovara opisu - nije duga, ima fini dekolte ali ne preteran, a zavisno od materijala moze biti jaaaako elegantna... naravno sve zavisi od tvog ukusa ;)
raspisah se :aha: ;)
Elem, postavicu slike haljina koje su mi tad usle u uzi izbor, nadam se da cu ti dati neku ideju, na kraju krajeva kad vidis neku koja ti se svidja najbolje da je sijes nego juris po radnjama ako i nadjes verovatno ce ti kozu skinuti s ledja cenom... :evil: Meni su u glavnom zapadale za oko te uske u gornjem delu pa se dole sire, krinolina varijanta, gore ili secene bez bretela ili tanke bretele, na kraju sam uzela da se vezuje oko vrata, takav model mozda najbolje i stoji... na moju veliku zalost zaista nemam gde da je nosim, obukla sam je na tu svadbu i krstenje moje bratanice praceno svecanim ruckom u restoranu, i nigde vise... :( to je losa strana jako elegantnih maturskih i tako tih haljina... prosto greota da tako lepe tuguju u ormanima... :sad2: :besna:
 
ovo je ta moja, rekoh da je mnogo lepsi materijal u prirodi, ne vidi se na slici mala je, na sajtu je moglo da se zumira, oko ovih cvetica-ruzica tj. po njima su sljokice, generalno je jako lep i nezan materijal... a model odlicno stoji, mislim da svakom stoji i da sa ovakvom haljinom ne moze da se pogresi... dole viri roze til, vise nego sto se na ovoj slici vidi... Postavicu jos nekoliko slicnih modela, ocigledno to su moji favoriti :worth:

dillards1g.jpg
 
Слаткице, слажем се са ЈаУЉубавВерујем. Не желиш са 19 година да изгледаш као да ти је 49, тако да не узимај ни превише дугу хаљину. Препоручујем ти дужину до мало изнад колена. Обујеш сандале или ципеле на штиклу (не превелику), неку торбицу,и бићеш супер обучена за матуру. :) Видим да ниси из Београда, али ако будеш у могућности, препоручујем ти да погледаш у Зари, Мангу, Бенетону. Ту сам виђала слатке хаљине, не превише скупе.
Ево шта је мени слатко.
http://img231.imageshack.us/my.php?image=84967538.jpg

http://img6.imageshack.us/my.php?image=31760043.png
 
Ти би да помажеш преко мог новчаника, а?
Шалим се, али стварно ми се свиђају твоји предлози. Најлепша ми је розе хаљина из поста бр. 84, и из поста бр. 86 ова прва :D :D
 
Da 84 je i meni ULTRA-SEGA-MEGA-GIGA-VRH-VRHOVA :worth: :lol: uzela bih nju bez razmisljanja ali posto sam uklapala haljinu uz postojece roze sandale koje sam obavezno htela da nosim (obrnut proces, mnogo je lakse kad uklapas obucu uz odecu... :roll: ) ova haljina je skroz druga nijansa, ma druga boja, ovo je koral a sandale mi bas klasicno roze... bilo mi bas zao :sad2: pa sam uzela onu prvu,(83) belu sa roze cveticima sa sitnim sljokicama, i nisma pogresila, em da ne budem od glave do pete u cisto roze, em je haljina zaista pre-le-pa!!! :D:super: Bezbroj pohvala sam dobila :super::super:
 
И за 83 сам хтела да напишем да је прелепа :)
Стварно штета што немаш више прилику да је носиш. У сваком случају, можеш да јој се дивиш и даље :D
Дивна је и из 84 ова пета, светло наранџаста. И следећа, розе...
Ма све су лепе, стварно имаш укуса :)
 
Poslednja izmena:
И за 83 сам хтела да напишем да је прелепа :)
Стварно штета што немаш више прилику да је носиш. У сваком случају, можеш да јој се дивиш и даље :D
Дивна је и из 84 ова пета, светло наранџаста. И следећа, розе...
Ма све су лепе, стварно имаш укуса :)
hvala :rumenko:;) Nego nema na onih zbog kojih mi sve ovo... Slatkica i Alya, da vidimo njihove utiske, vredi li ima sta ili je promasena tema :think: ;)
P.S. Cim bude neka svadba u letnjem periodu eto mene u toj haljini opet, samo da bude druga ekipa u pitanju, da se ne ponavljam po takvim prigodama :zplez: a ozbiljno razmisljam i ako budemo slavili godisnjicu mature, jedino da nije preelegantna... nadam se da nije, volela bih da sam takvu imala na maturi... :sad2: Ni ta nije bila losa, prosetana je jos na jednoj svadbi i evo cami u ormanu... elegantna je ali manje "secerlemasta" od ove, moze da prodje u jos nekim situacijama...
E setih se ove, dugo mi je bila zelja da takvu haljinu sijem... mislim i dalje mi se svidj amodel, mozda je nekad sasijem... :manikir:


To je mozda vise za Alya-u, ona je htela nesto dugo, cvetno, leprsavo... :)

ISPRAVKA - sad u stvari vidim da je Alya davno o tome pisala, jesenas... a Slatkica je otvorila temu o maturskoj haljini ali su je moderatori spojili sa ovom temom... nema veze, gledamo lepe haljine, ko zna kome sta moze da zatreba i da dobije ideju... ;)
 
Poslednja izmena:
Inace, za maturu izbegavaj cvetni dezen
On je dnevni ili za morsku varijantu, ne preporucuju ga ni kreatori za vece
Vecernja haljina je pozeljno da bude satenska ili sa satenskim detaljima, moze tanki plis sa satenskim bretelama i cipkom po donjem porubu, jednobojna s efektnim detaljima
 
Pretrazila sam ovak kutak i nasla temu sa haljinama, ali posto je tamo bilo nekog prepucavanja itd, odlucih da otvorim novu temu..whistling:

Gde u Beogradu mogu da se kupe kvalitetne vecernje haljine? Poznajem Bg ali ne toliko da bih znala za dobre radnje, kreatore...uostalom Bg je velik grad....
Trebaju mi imena butika, adrese i sl. u obzir dolaze i kontakti dobrih modnih kreatora ( ne Darko Kostic i sl. :roll: )ne bih da za haljinu izdvajam 1000e ili vise...:roll: kreator ne mora da bude poznat, vec da dobro radi svoj posao....

Bila bih zahvalna i na nekim slicicama haljina..nisu bitne boje,model.. samo haljina ne sme da bude kratka....imam pun komp raznih slika...ali mi treba jos....:whistling: :roll:

Stoga pomagajte....:rumenko: :worth:

imash jednu radnju mladih modnih kreatora.mislim da su mozda josh uvek na akademiji,i nisu toliko afirmisani.
sve haljine su im unikatne,malo su ekscentrichnije.oni se nalaze pre ateljea 212.
moja drugarica je relativno skoro nashla tu haljinu za svoju svadbu,jer joj se nishta nije dopadalo na drugim mestima,sve je bilo i suvishe ''univerzalno''.
tu haljinu je platila oko 6000 dinara.

mada moj najiskreniji savet ti je da kupish materijal koji ti se dopada i sama osmislish neshto.i odnesesh nekoj zeni da ti sashije.
tako cesh biti mnogo originalnija,i elegantnija.

ja sam odavno prestala garderobu da kupujem u radnjama,sve sama shijem.
lazem... majce josh uvek kupujem i po neki dzemperic.ali kapute,suknje,pantalone..
sve shijem po svom ukusu :manikir:
 
hvala :rumenko:;) Nego nema na onih zbog kojih mi sve ovo... Slatkica i Alya, da vidimo njihove utiske, vredi li ima sta ili je promasena tema :think: ;)
P.S. Cim bude neka svadba u letnjem periodu eto mene u toj haljini opet, samo da bude druga ekipa u pitanju, da se ne ponavljam po takvim prigodama :zplez: a ozbiljno razmisljam i ako budemo slavili godisnjicu mature, jedino da nije preelegantna... nadam se da nije, volela bih da sam takvu imala na maturi... :sad2: Ni ta nije bila losa, prosetana je jos na jednoj svadbi i evo cami u ormanu... elegantna je ali manje "secerlemasta" od ove, moze da prodje u jos nekim situacijama...
E setih se ove, dugo mi je bila zelja da takvu haljinu sijem... mislim i dalje mi se svidj amodel, mozda je nekad sasijem... :manikir:


To je mozda vise za Alya-u, ona je htela nesto dugo, cvetno, leprsavo... :)

ISPRAVKA - sad u stvari vidim da je Alya davno o tome pisala, jesenas... a Slatkica je otvorila temu o maturskoj haljini ali su je moderatori spojili sa ovom temom... nema veze, gledamo lepe haljine, ko zna kome sta moze da zatreba i da dobije ideju... ;)

Pogodila si to sto trazim! Lepa haljina al bi bio problem da se nadje sl. blago...bar kod nas...:dash::dash:

@tema
Temu sam davno postavila ( haljina mi nije tad trebala ), zbog ideja i mozda bi nekome jos koristila...
Haljina mi treba sad...doslo je do nekih promena...:roll: znam tacno sta hocu ali imam problem da nadjem material za haljinu! :dash:
Sve obidjoh nema nista sareno ( ne previse, svetliji material, mozda sa cveticima ali ne sme mnogo da ih bude )...i nista, bas nista nema...:dash:
I ne mogu da se nacudim kako je to uopste moguce...sve je sareno tamno, suvise zivo..:dontunderstand: :dash:
I tako blizi se to famozno vece a ja nista nemam....:dash:

Po buticima nema nista posebno...sve neki uniseks brojevi pa ne valja...:rida:
 
imash jednu radnju mladih modnih kreatora.mislim da su mozda josh uvek na akademiji,i nisu toliko afirmisani.
sve haljine su im unikatne,malo su ekscentrichnije.oni se nalaze pre ateljea 212.
moja drugarica je relativno skoro nashla tu haljinu za svoju svadbu,jer joj se nishta nije dopadalo na drugim mestima,sve je bilo i suvishe ''univerzalno''.
tu haljinu je platila oko 6000 dinara.

mada moj najiskreniji savet ti je da kupish materijal koji ti se dopada i sama osmislish neshto.i odnesesh nekoj zeni da ti sashije.
tako cesh biti mnogo originalnija,i elegantnija.

ja sam odavno prestala garderobu da kupujem u radnjama,sve sama shijem.
lazem... majce josh uvek kupujem i po neki dzemperic.ali kapute,suknje,pantalone..
sve shijem po svom ukusu :manikir:

Eto, kad nisam pratila vlastitu temu...bila sam u Bg, ladno sam mogla da skoknem do te radnje....Nije problem meni da osmislim sta cu....meni je problem sto znam tacno sta hocu....a materiala takvog nema kod nas....ono ima, ali je sve jednobojno ili suvise sareno..:dash:
 

Slične teme


Back
Top