pitanje o zameni maticne

virtuelna_ja

Početnik
Poruka
14
Da li je neophodno reinstalirati sistem ukoliko se menja maticna ploca?

Racunar mi je pod garancijom, grafika (integrisana) je pocela da pravi probleme i preporucili su mi zamenu maticne ploce, ali su mi rekli da je neophodno reinstalirati i siste, zbog, navodno, novih drajvera od nove maticne ploce.
Da li je zaista neophodna reinstalacija sistema?
 
Da .. I nije "navodno" nego zbog drajvera zapravo .. :)
Ako su u pitanju podaci sa Hdd-a ili nesto slicno oni mogu ostati,ako je u pitanju reinstalacija od strane servisa samo im nagovesti da zelis da ostanu podaci sa Harda ..Jer navodno nijedan servis ne odgovara za izgubljene podatke sa Harda mada ne bi trebalo da bude problema ..
Jel znas naziv ploce?
Bez obzira mislim da je bolja reinstalacija sve u svemu ?
 
Poslednja izmena:
Nije neophodna reinstalacija sistema ali nije 100% sigurno.Radio sam davno sa ata diskovima.
Deinstaliraju se svi drajveri, a onda iz Device managmenta deinstaliraju svi vazniji delovi(kontroleri za RAM,USB i sl).
Za IDE\ATA controler se stavi defaul pretpostavljam isto i za SATA kontroler. Ovo je najvaznije.
PC se ugasi i hdd prebaci u novi PC, ili zameni ploca.
Upali i pomoli;)
 
Da li je neophodno reinstalirati sistem ukoliko se menja maticna ploca?

Racunar mi je pod garancijom, grafika (integrisana) je pocela da pravi probleme i preporucili su mi zamenu maticne ploce, ali su mi rekli da je neophodno reinstalirati i siste, zbog, navodno, novih drajvera od nove maticne ploce.
Da li je zaista neophodna reinstalacija sistema?

sistem se mora instalirati ponovo,ali zar nije jednostavnije da se stavi graficka AGP or PCI exspres a integrisana iskljuci
 
Hmm,bilo bi bolje staviti graficku...Mozda mozes da se dogovoris s njima...vrednost ploce plus doplata za grafu.

U protivnom dobro je ponovo instalirati sistem i to bi trebala da radis kako ne bi neki problemcic povezala sa neispravnoscu hardvera. Mada mogu da se uninstal-iraju stari drajveri...ali nikada nije to to ;)
 

Back
Top