ZILOTI-religija ili sekta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зилоти су православни хришћани који чувају древно предање Цркве. Назив "зилоти" користе само да би се административно разликовали од оних који себе називају да су православни а у ствари су јеретици-екуменисти.

Znaci, ja, posto nisam zilot, sam jeretik - ekumenist?
Nisam znala, hvala na obavestenju, ali ja samo slusam svoju Crkvu i ne zelim da sudim o njoj.
 
Зилоти су православни хришћани који чувају древно предање Цркве. Назив "зилоти" користе само да би се административно разликовали од оних који себе називају да су православни а у ствари су јеретици-екуменисти.

Po cemu se vi razlikujete od SPC?

Jel imate veze sa Starovercima iz Rusije?

Koliko Ekumenskih Sabora priznajete?
 
Ево са Култних о томе:
..........................................................................................................

Termin "zilot-matejevac" je pre svega administrativnog karaktera. Npr. kao što su u prvim vekovima hrišćanstva do pojave prvih jeretika, hrišćani se prosto nazivali kao - hrišćani.
Medjutim, sa pojavom jeretika koji su sebe ISTO nazivali kao Hrišćani onda su oni koji imaju ispravnu Veru se nazivali- pravoslavni hrišćani.
Kasnije, sa pojavom svejeresi Ekumenizma se dopunjuje rečju "istiniti", da bi se razlikovali od lažno nazvanih pravoslavnih.
Reč "zilot" znači "revnitelj", i to je odomaćen izraz kojim članovi (istinske)Pravoslavne Crkve se nazivaju da bi se,opet i samo, iz administrativnih razloga(a ne iz nekog drugog razloga) razlikovali od ekumenista(jeretika) koji se lažno predstavljaju kao pravoslavni, iako to u suštini nisu.
Drugim rečima: kada bi ekumenisti nazvali sebe pravim imenom, tj.umesto SPC da se zovu SEZ( Srpska ekumenska zajednica) onda ni mi nećemo isticati termine "istiniti", "katakobmni", "ziloti",itd., jer se podrazumeva da stojimo u Istini i da smo Revnitelji kada smo Pravoslavni.
Što se tiče ovog dodatka "-matejevac" to definiše POREKLO, jer postoje određene razlike (administrativnog i dogmatskog karaktera) i među samim Zilotima.
Matejevci su duhovni naslednici blaženopočivšeg Vladike Mateja (+1950.), arhiepiskopa i poglavara (istinite) Pravoslavne Crkve, tj.od grčkih starokalendaraca.

Nadam se da sam uspeo da objasnim, a za dalje se potrudite, moleći se Gospodu da se izbavite od zamki Lukavog!
Pozdrav šalje Srđan Crvenković, zilot-matejevac
Beograd

Pa, koliko to porekla postoji? :think:
 
Kako to vi čuvate drevno predanje, a mi pripadnici SPC ne čuvamo? :roll::roll::roll:
Аналитичару, бесмислено је да теби ово одговарам кад си добио одговоре на то, још раније. Све ти је објашњено, немој да се правиш наиван.
Делује ми ово као нека провокација...

Рекли смо зашто је СПЦ искварила и погазила Свето Предање. Нема шта нису погазили.
 
Аналитичару, бесмислено је да теби ово одговарам кад си добио одговоре на то, још раније. Све ти је објашњено, немој да се правиш наиван.
Делује ми ово као нека провокација...

Рекли смо зашто је СПЦ искварила и погазила Свето Предање. Нема шта нису погазили.

Ali meni niko nije objasnio :sad2:

Mene ili jako drma ova temperatura pa kucam ko zna sta ili me ignorises
 
Znaci, ja, posto nisam zilot, sam jeretik - ekumenist?
Nisam znala, hvala na obavestenju, ali ja samo slusam svoju Crkvu i ne zelim da sudim o njoj.
Да си рођена у Риму, вероватно би остала и даље верна папистима, из традиционалних разлога.
Јеси јеретик, али се можеш покајати за живота. Био сам и ја екумениста до пре 10 година, па сам решио да будем православан.
 
Аналитичару, бесмислено је да теби ово одговарам кад си добио одговоре на то, још раније. Све ти је објашњено, немој да се правиш наиван.
Делује ми ово као нека провокација...

Рекли смо зашто је СПЦ искварила и погазила Свето Предање. Нема шта нису погазили.

Sergiane, tačno je da si krenuo da mi objašnjavaš Vaše učenje, ali si se onda uhvatio u svađu sa Vladom i Stefanom i oni su krenuli da iznose svoje stavove..i ništaa na kraju...:sad2::sad2:
Hajde sada, kada njih nema iznesi ti svoje učenje, a kada oni dođu, ista pitanja ću postaviti njima, ali jedan po jedan!
Važi? Ajd da razgovaramo ko ljudi:super:
 
Po cemu se vi razlikujete od SPC?

Jel imate veze sa Starovercima iz Rusije?

Koliko Ekumenskih Sabora priznajete?
СПЦ је прихватила јерес екуменизма а ми чувамо Православље.

Староверци (старообредци)немају везе са нама.

Све Васељенске и Помесне Саборе прихватамо које је и Црква прихватила.
 
СПЦ је прихватила јерес екуменизма а ми чувамо Православље.

Староверци (старообредци)немају везе са нама.

Све Васељенске и Помесне Саборе прихватамо које је и Црква прихватила.

Znaci vi necete da se mirite sa Katolicima?

A zasto?
 
Sergiane, tačno je da si krenuo da mi objašnjavaš Vaše učenje, ali si se onda uhvatio u svađu sa Vladom i Stefanom i oni su krenuli da iznose svoje stavove..i ništaa na kraju...:sad2::sad2:
Hajde sada, kada njih nema iznesi ti svoje učenje, a kada oni dođu, ista pitanja ću postaviti njima, ali jedan po jedan!
Važi? Ajd da razgovaramo ko ljudi:super:
Ма не причај свашта. На теми "Рејнбоу Гетеринг" смо детаљно теби објашњавали. Иди па читај.
 
Да си рођена у Риму, вероватно би остала и даље верна папистима, из традиционалних разлога.
Јеси јеретик, али се можеш покајати за живота. Био сам и ја екумениста до пре 10 година, па сам решио да будем православан.

Mozda, i sve mogu da verujem, ali ne mogu da verujem da je Patrijarh Pavle u zabludi , da je ekumenista i jeretik.
Znaci, kako kaze Crkva (za sada), tako je.
 
Možda ovo? Rečje o misi u Beogradu na delu mise "ljubimo drug druga da u jednomišlju ispovedamo....Dakle, ekumenisti će reći nema Patrijarh odeždu.a kanoni sa jeretikom se ne moliti ni u sobi...:thumbdown:
 

Prilozi

  • scan0009.jpg
    scan0009.jpg
    20,9 KB · Pregleda: 4
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top