Ne podnose da su kunici

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da li vas vise pogadja kad vas neko "cita" pa onda iskoristi prostor, situaciju koju ste ostavili , napravili, ili kad naleti na prostor pa ga iskoristi , a vi imate utisak da njegova korist nema veze sa vama.....?

Zasto ljudi ne vole da budu posmatrani?

Sujeta cini mnogo vecom katastrofom kad neko iskoristi ili vas iskoristi kroz posmatranje vas, nego kad to ucini zato sto ima sistematski pristup i "sisa ovce".
Psihicka bol je manja kad ste ovca (po ponasanju slicni drugima), nego kad ste vi sami,"kunic" (po ponasanju provaljeni i odradjeni,samo jedanput)?
 
Zasto ljudi ne vole da budu posmatrani?
Efekat izloga... niko ne zeli svoje prave mane i slabosti kao javnu temu za raspravu.

Psihicka bol je manja kad ste ovca (po ponasanju slicni drugima), nego kad ste vi sami,"kunic" (po ponasanju provaljeni i odradjeni,samo jedanput)?
ja mislim da nije... kada si kunic, mozes da izaberes da naucis nesto iz tog iskustva i unapredis se... ovce mogu samo da kukaju i krive visu silu...

p.s. daj primer neki, lakse za raspravu.
 
Da li vas vise pogadja kad vas neko "cita" pa onda iskoristi prostor, situaciju koju ste ostavili , napravili, ili kad naleti na prostor pa ga iskoristi , a vi imate utisak da njegova korist nema veze sa vama.....?

Zasto ljudi ne vole da budu posmatrani?

Sujeta cini mnogo vecom katastrofom kad neko iskoristi ili vas iskoristi kroz posmatranje vas, nego kad to ucini zato sto ima sistematski pristup i "sisa ovce".
Psihicka bol je manja kad ste ovca (po ponasanju slicni drugima), nego kad ste vi sami,"kunic" (po ponasanju provaljeni i odradjeni,samo jedanput)?
Uopšte nije potrebno nas da pitaš. Postavi se sam u ulogu pacova.

Inače, ovce su glupe, zato ih malo šta vređa.
 
Da li vas vise pogadja kad vas neko "cita" pa onda iskoristi prostor, situaciju koju ste ostavili , napravili, ili kad naleti na prostor pa ga iskoristi , a vi imate utisak da njegova korist nema veze sa vama.....?

Zasto ljudi ne vole da budu posmatrani?

Sujeta cini mnogo vecom katastrofom kad neko iskoristi ili vas iskoristi kroz posmatranje vas, nego kad to ucini zato sto ima sistematski pristup i "sisa ovce".
Psihicka bol je manja kad ste ovca (po ponasanju slicni drugima), nego kad ste vi sami,"kunic" (po ponasanju provaljeni i odradjeni,samo jedanput)?

Ako se s nekim kachish i svestan si da ti je neprijateljh treba da budesh spreman na sve mogutje niskosti-u ratu se ne biraju sredstva,ako krene sa prljhavshtinama treba uzvratiti josh nize da ga zaboli.

Mozda nije stvar u tome da ne volimo da nas posmatraju engo je ponekad shok i iznenadjenje u razlikama percepcija...nashe o nama i one drugog..one koju sami projektujemo i koju projektuju drugi.

Svi smo sujetni,shtos je da drugoj strani ne dash satisfakciju u vidu da ne zna da te je posramio....tako da moze samo da nagadja.
 
I može samo da nagađa. Pogotovo, recimo, ovde. Jedno je otići kod psihologa, psihijatra, i svesno pristati na to da budeš kunić tražeći pomoć i savet, mišljenje čoveka koji je stručan da ti pomogne nakon susreta licem u lice..... balavljenje preko foruma je u 100% slučajeva (samo je pitanje da li je to jedini motiv, a jedan od motiva svakako jeste) pokušaj da se "protivnik porazi", a svaka "psihoanaliza" je projekcija sopstvenih utisaka i svog karaktera na sapatnika.
 
I može samo da nagađa. Pogotovo, recimo, ovde. Jedno je otići kod psihologa, psihijatra, i svesno pristati na to da budeš kunić tražeći pomoć i savet, mišljenje čoveka koji je stručan da ti pomogne nakon susreta licem u lice..... balavljenje preko foruma je u 100% slučajeva (samo je pitanje da li je to jedini motiv, a jedan od motiva svakako jeste) pokušaj da se "protivnik porazi", a svaka "psihoanaliza" je projekcija sopstvenih utisaka i svog karaktera na sapatnika.

Ali mozeshi da ubodesh u zicu..shto neki nesvesno nekontrolisano odaju..i tuuu lezi najveca pobeda za podbadacha i poraz za porazenog..ako skapira retroaktivno.Tako da,ne mora da bude projekcija nego dobra procena chiju istinitost reakcija moze i ne mora da oda.
 
Ali mozeshi da ubodesh u zicu..shto neki nesvesno nekontrolisano odaju..i tuuu lezi najveca pobeda za podbadacha i poraz za porazenog..ako skapira retroaktivno.Tako da,ne mora da bude projekcija nego dobra procena chiju istinitost reakcija moze i ne mora da oda.
Ljudi su nesposobni da spoznaju bilo šta što već čulima nisu potvrdili. Ako neko ima utisak da je neko treći uvređen usled neke situacije to je zato što je izvagao da li bi sam u datoj situaciji bio uvređen, pa se samim tim setio situacije koja je uporediva. Ovo je u stvari krajnje logično.

Jednog dana kad budemo deo kolektivne inteligencije možemo da se busamo bezličnim ocenama, dotle ćemo morati da se zadovoljimo ovim.

Da pojasnim u čemu je uopšte problem. Problem je u tome što nesavršen "posmatrač" (pre svega ovde!) upravo pripisuje objektu posmatranja gomilu sopstvenih osobina koje ovaj može, a ne mora da ima.....

Savršen posmatrač će znati da isfiltrira u kojim se to osobinama podudaraju, pa će samim tim na te i da skrene pažnju, a ostale da ostavi na miru.
 
Struchno recheno Lexo-nemash pojma.
Iskustvo je ono shto si izostavila iz jednachine-ako neshto predpostavish i ispostavi se da si bila u pravu znachi da neke stvari znash da prepoznash.Nije sve sluchajnost.I intuitivnost isto...neki ljudi imaju vetji EQ i skloniji su "detektovanju" kako drugi reaguju i zashto....jeste da se polazi od sebe ali i iskustvo te uchi nachinu na koji drugi reaguju.
 
Struchno recheno Lexo-nemash pojma.
Iskustvo je ono shto si izostavila iz jednachine-ako neshto predpostavish i ispostavi se da si bila u pravu znachi da neke stvari znash da prepoznash.Nije sve sluchajnost.I intuitivnost isto...neki ljudi imaju vetji EQ i skloniji su "detektovanju" kako drugi reaguju i zashto....jeste da se polazi od sebe ali i iskustvo te uchi nachinu na koji drugi reaguju.
A kako sam to izostavila iskustvo? Jesi ti i ćorav postao?
Ako neko ima utisak da je neko treći uvređen usled neke situacije to je zato što je izvagao da li bi sam u datoj situaciji bio uvređen, pa se samim tim setio situacije koja je uporediva.
Iskustvo je suština. Uopšte nisam govorila o intuiciji. Ne znam ni šta je to tačno. Hiljadu sam puta pročitala ali mi i dalje nije jasno.
 

Back
Top