ocena laptopa

Soni VAIO, prva generacija, se pojavio u vreme kad sam se zesce lozio na laptop-ove... I vrlo brzo se nasao na mojoj to-buy listi... Medjutim, igrom slucajeva, umesto njega sam uzeo Macintosh Powerbook G4 (onaj 'elitni' u titanijumskom kucistu... i dan danas mislim da lepsi laptop ne postoji)... Imao sam prilike da se sretnem sa novijim VAIO serijama prosle godine, medjutim nisu ostavile neki utisak na mene (doduse, nije da sam uzeo jedan pa da sam ga eksploatisao mesec dana, da mogu da pricam o manama i prednostima... ovo je vise na prvi pogled)... Kada bih danas kupovao laptop, to bi verovatno bio neki Compaq Presario... Pristojna cena, lep dizajn, odlicne funkcije... Nekako mi oni dolaze najkompletniji... I ako imam averziju prema DELL-u zbog losih iskustva u proslosti, moram priznati da je njihova laptop linija za svaku pohvalu... 'igrao' sam se sa DELL Inspiron-om 9100 pre neku nedelju, i iskreno sam fasciniran... Jos da je malo lepsi i da nije toliko kockast, mogao bih ga cak smatrati za najpozeljnijim laptop-om na PC polju...

Sad, nisam ti bas odgovorio na pitanje, ali zaista retko srecem Sony VAIO serije, i mislim da je Sony ispao iz trke na laptop polju...
 
Incognito:
Sad, nisam ti bas odgovorio na pitanje, ali zaista retko srecem Sony VAIO serije, i mislim da je Sony ispao iz trke na laptop polju...
Ja sam vlasnik jednog VAIO F430. Star je skoro 5 godina i dan danas se dobro drži (192MB Ram, 30GB disk, DVD, PIII 450, FireWire, Infrared, video, XP pro)

Tada je bio zmija, danas je vitalni dedica. Ubedljivo najbolji TFT koji sam u životu video, ikad. Preživeo svašta, i zahvaljujući njemu zavoleo sam VAIO, iako nisam bio oduševljen dizajnom. Mana mu je što je nežniji od nekih drugih, i što je na našem tržištu precenjen.
 
dominator:
Sony je izuzetna firma, samo je pitanje keš! Koliko možeš da pljuneš! Kod nas svi voze mečke 190, a retko ko CL 500!
Hm? Da li je Vaio bas CL 500?
Sve je stvar ukusa ja bi na primer uzeo nekog Acer-a
prvo sto su zaista odlicni a drugo zato sto imaju dve godine garancije sto kod lap-topa moze biti jako primamljivo (kada se uzme u obzir nacin na koji ga ljudi koriste, prenose i sl.)
 

Back
Top