Berza i dalje, pada, pada, pada ...

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.096
Osetan pad indeksa u Beogradu
17:41 -> 18:51 | Izvor: Beta
Beograd -- Indeksi akcija Beogradske berze danas su znatno pali. Indeks Belex15 je pao za 3,15 procenata, a Belexline je izgubio 2,65 odsto.


Promet je vredeo 236,91 milion dinara (3,1 milion evra). Učešće stranih investitora skočilo je na gotovo 80 odsto u ukupnoj i par procenata više u trgovini akcijama pri čemu je kod kupovine akcija bilo više od 81, a kod prodaje više od 83 odsto.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2008&mm=09&dd=24&nav_id=320374

belexline.php


----------

dokle vise? :think:
 
ovako bre nije propao ni wallstreet cuvene 1929 godine... ja nisam cuo za berzu da se vise srozala od ove nase srpske :think:

i sve to pod vlascu nasih vedeta demokratije koje nas vode u svetlu europsku buducnost, u EU jer tamo caruje drugarstvo, tamo je sve lepo, tamo je sve nezno, tamo se svak raduje :think:
 
ovako bre nije propao ni wallstreet cuvene 1929 godine... ja nisam cuo za berzu da se vise srozala od ove nase srpske :think:

i sve to pod vlascu nasih vedeta demokratije koje nas vode u svetlu europsku buducnost, u EU jer tamo caruje drugarstvo, tamo je sve lepo, tamo je sve nezno, tamo se svak raduje :think:

Kad se već zanimaš za berzu, jel može jedno lako pitanje za tebe?
Ali da mi odgovoriš konkretno, a ne da sipaš parole.

Koliki je promet bio akcijama AIKB (AIK banka) i koji broj akcija je trgovan u ponedeljak 22. sep. tj prekjuče?
 
Kad se već zanimaš za berzu, jel može jedno lako pitanje za tebe?
Ali da mi odgovoriš konkretno, a ne da sipaš parole.

Koliki je promet bio akcijama AIKB (AIK banka) i koji broj akcija je trgovan u ponedeljak 22. sep. tj prekjuče?

sta me boli patka koliki je bio promet kad ne trgujem na berzi niti sam tamo zaposlen....

samo vidim da indeksi odose dodjavola kao i cela srpska A.D privreda....
 
Kad se već zanimaš za berzu, jel može jedno lako pitanje za tebe?
Ali da mi odgovoriš konkretno, a ne da sipaš parole.

Koliki je promet bio akcijama AIKB (AIK banka) i koji broj akcija je trgovan u ponedeljak 22. sep. tj prekjuče?

Nemoj da se pravis mnogo pametna kad nisi.

AIKB
Cena 4.944
Promena 1,33% 65 Din
Obim 11.465
Promet 54.334.783
Cena na otvaranju 4.609
Najviša dnevna cena 4.999
Najniža dnevna cena 4.609
VWAP 4.739
 
Ne, nego zato sto se investitori povlace, bez obzira na ovu vlast.

investitori se ne povlace, nego srpske firme slabo posluju, ostvaruju lose poslovne rezulate i samim tim niko nije zainteresovan da kupuje njihove akcije ne beogradskoj berzi,niko nije zainteresovan da reicmo ulozi 100.000 eura u necije akcije pa da mu te akcije za 6 meseci vrede 50.000 . zato niko ne kupuje vec se samo prodaje. i cim nema interesenata za kupovinu a mnogo prodaje vrednost akcija pada. klasican sistem ponude i traznje....
 
sta me boli patka koliki je bio promet kad ne trgujem na berzi niti sam tamo zaposlen....

samo vidim da indeksi odose dodjavola kao i cela srpska A.D privreda....

Ovo ti je jedno peta tema o berzi, voliš da trpaš nos, a ne znaš da odgovoriš na najprostije pitanje:mrgreen::lol:

Vrednost akcija AIKB, na primer, u maju prošle godine je bila cca 15 000 dinara. Jel misliš da je banka zaista toliko vredela? Ili Energoprojekt cca 3000 dinara, a danas 1300. I da ti ne nabrajam dalje
Cene su bile preduvane, a naša privreda tada nije bila baš toliko sjajna, kako ti misliš. Nije sve crno i belo.
To je ono što ne razumeš.

Ali voliš da se trpaš u sve:mrgreen:
 
Berza nije bacanje para, pogotovo za tebe koji se tako razumes u kretanja na berzi.
Takodje ne spominjem sprska drustva.



Nigde, sto?

berza nije bacanje para tacno ali samo za prave berzanske strucnjake, za portfolio menadzere investicionih fondova koji imaju veliki kes i mogucnost da prave profite. nemam iluzija da bih ja mogao uspesno da poslujem na berzi . upravo i takve sitne ribice koje se loze da mogu da predvide nesto i cekaju ove ajkule.

sve u svemu srpska A.D privreda propada, propada, propada, propada...
 
Ovo ti je jedno peta tema o berzi, voliš da trpaš nos, a ne znaš da odgovoriš na najprostije pitanje:mrgreen::lol:

Vrednost akcija AIKB, na primer, u maju prošle godine je bila cca 15 000 dinara. Jel misliš da je banka zaista toliko vredela? Ili Energoprojekt cca 3000 dinara, a danas 1300. I da ti ne nabrajam dalje
Cene su bile preduvane, a naša privreda tada nije bila baš toliko sjajna, kako ti misliš. Nije sve crno i belo.
To je ono što ne razumeš.

Ali voliš da se trpaš u sve:mrgreen:

vrednost akcije nekog preduzeca ne berzi se odrejduje na osnovu ponude i traznje . velika tj ogromna vecina investitora na bg berzi nisu pojedinci vec ovi menadzeri investicionih domacih fondova . cim su oni investirali tada u te akcije to znaci da je ta AIK banka mnogo vise vredela nego sto vredi danas.

tvoje pitanje je bilo izuzetno glupo , i nema veze sa ovom temom a ovde je tema da berzanski indeksi belex berze stoje nikad gore i da padaju konstantno jos od februara meseca. i ko je kriv zbog toga?
 
Nemoj da se pravis mnogo pametna kad nisi.

AIKB
Cena 4.944
Promena 1,33% 65 Din
Obim 11.465
Promet 54.334.783
Cena na otvaranju 4.609
Najviša dnevna cena 4.999
Najniža dnevna cena 4.609
VWAP 4.739

Eh,m tebe čekam. Jurim miša, a isteram mečku:mrgreen::super:
Vidim da si jak stručnjak, odeš na www.belex.co.yu, izabereš datum u istoriji i misliš da si pametan:rotf:
Pitao sam za obim i promet 22. septembra.
Znaš/ne znaš?:mrgreen:
 
Eh,m tebe čekam. Jurim miša, a isteram mečku:mrgreen::super:
Vidim da si jak stručnjak, odeš na www.belex.co.yu, izabereš datum u istoriji i misliš da si pametan:rotf:
Pitao sam za obim i promet 22. septembra.
Znaš/ne znaš?:mrgreen:

tvoje pitanje je jednako smisleno i povezano sa ovom temom ko da sam ja tebe sad pitao sastav mancester junajteda iz sezone 1976/77 ili kako se zove jetrva od svastikine kume, glavnog investitora na berzi u poslednjih 7 dana? :mrgreen:

mislim smesan si....

tvoja pitanja nemaju nikakve veze sa temom
 
berza nije bacanje para tacno ali samo za prave berzanske strucnjake, za portfolio menadzere investicionih fondova koji imaju veliki kes i mogucnost da prave profite. nemam iluzija da bih ja mogao uspesno da poslujem na berzi . upravo i takve sitne ribice koje se loze da mogu da predvide nesto i cekaju ove ajkule.

sve u svemu srpska A.D privreda propada, propada, propada, propada...

Ma kakvi portfolio menadzeri, kakvi bakraci. To sto je neko portoflio menadzer bilo gde ne znaci ama bas nista. Pa eno Merrill Lynch ne spasose svi ti njihovi silni portfolio menadzeri, a kao proslavice se neki domaci wannabe japiji nasih brokerskih kuca.
 

Back
Top