Da li životinje znaju da su oči ogledalo duše?

Da li životinje znaju da su oči ogledalo duše?


  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
Znaju.
Šta se dešava kada životinju gledaš u oči? Ne bilo koju. Recimo - psa ili mačku.

A da li životinje imaju dušu, i šta se ogleda u životinjskim očima?

2703226677_4363602ecc.jpg
 
... da bi dusa prepoznala 'staniste' svoje 'sa-druge',- treba da ona tamo ima mogucnost stanovanja .

P.S.
- ne mozemo pripisivati postojanje Necega , tamo gdje ono nema mogucnost bivanja i nikad nije imalo , pa ma- koliko Covjeka stvarali od Majmuna .

Borac, i ako sticenike dovodis do njima zasluzene pijedestalnosti ,- nemoj odlaziti tako daleko .
Ja bih volio da zivotinje imaju dusu i prepoznaju dusu jer bih mogao paliti svijecu za jedno tako ,- 'Divno stvorenje ' ...


P.S.

- E, - sad mi je zaista kraj !
 
Danas sam video neko usamljeno mače, odbačeno, gladno, prljavo od ulice, od ulične prašine, verovatno teško bolesno, mjauče i od bola i od zime, gledajući pri tom sve prolaznike pravo u oči, očekujući da mu pomognu. Zapitao sam se da li je moguće da mače zna da su oči ogledalo duše.

i.. sta se desilo sa tim macetom potom? da li si joj pomogao ili si se samo to zapitao - da li one znaju da su oci .........?
koliko puta samo sam u ocima nekog coveka ugledala zlobu, zavist ili povrsnost, dok u ocima zivotinje vidim ili dobrotu ili tugu.. dovoljno mi je da mi pridje pas kada sam neraspolozena, i svojim dobrocudnim pogledom me vec utesi, dok covek i sa svojih 10 saveta ne moze to isto..
znas, neko je rekao :"Kako vise upoznajem ljude, to vise volim zivotinje..", ali to je vec druga situacija, mada se poklapa sa ovim sto si napisao, malo..
 
Hm... Nisam rekla da životinje imaju dušu. Duša je neopipljiva kategorija, i niko još nije dokazao njeno postojanje u ljudskom biću a kamoli u životinji.

No, mnoge životinjske vrste između sebe komuniciraju - pored ostalog - i očima.
Takođe, iz prakse su poznate sledeće činjenice:
- dreseri pasa koriste pogled kao sredstvo uspostavljanje dominacije; isto važi i za ponašanje prilikom susreta sa vukom, s tim što je direktan, ljudski pogled "oči u oči" sa divljom životinjom rizik jer ga neke vrste tumače kao provokaciju;
- krotitelji zveri (velikih mačaka) u cirkusima :mrgreen: nose maske lica na potiljku, kako bi životinja imala utisak da je neprekidno nadgledana;
- traperi i skauti tvrde da, u susretu sa medvedom, uvek prvo treba spustiti pogled (a zatim leći na zemlju itd)

A sad - jesu li ove oči prozor unutra ili samo refleksija spoljašnosti?

sadness+in+eyes.jpg


chimp_eyes_al.jpg


eyes_01.jpg
 
Hm... Nisam rekla da životinje imaju dušu. Duša je neopipljiva kategorija, i niko još nije dokazao njeno postojanje u ljudskom biću a kamoli u životinji.

No, mnoge životinjske vrste između sebe komuniciraju - pored ostalog - i očima.
Takođe, iz prakse su poznate sledeće činjenice:
- dreseri pasa koriste pogled kao sredstvo uspostavljanje dominacije; isto važi i za ponašanje prilikom susreta sa vukom, s tim što je direktan, ljudski pogled "oči u oči" sa divljom životinjom rizik jer ga neke vrste tumače kao provokaciju;
- krotitelji zveri (velikih mačaka) u cirkusima :mrgreen: nose maske lica na potiljku, kako bi životinja imala utisak da je neprekidno nadgledana;
- traperi i skauti tvrde da, u susretu sa medvedom, uvek prvo treba spustiti pogled (a zatim leći na zemlju itd)

A sad - jesu li ove oči prozor unutra ili samo refleksija spoljašnosti?

sadness+in+eyes.jpg


chimp_eyes_al.jpg


eyes_01.jpg
Gledajući slike - prikazala si im dušu!
 
Hm... Nisam rekla da životinje imaju dušu. Duša je neopipljiva kategorija, i niko još nije dokazao njeno postojanje u ljudskom biću a kamoli u životinji.

No, mnoge životinjske vrste između sebe komuniciraju - pored ostalog - i očima.
Takođe, iz prakse su poznate sledeće činjenice:
- dreseri pasa koriste pogled kao sredstvo uspostavljanje dominacije; isto važi i za ponašanje prilikom susreta sa vukom, s tim što je direktan, ljudski pogled "oči u oči" sa divljom životinjom rizik jer ga neke vrste tumače kao provokaciju;
- krotitelji zveri (velikih mačaka) u cirkusima :mrgreen: nose maske lica na potiljku, kako bi životinja imala utisak da je neprekidno nadgledana;
- traperi i skauti tvrde da, u susretu sa medvedom, uvek prvo treba spustiti pogled (a zatim leći na zemlju itd)

A sad - jesu li ove oči prozor unutra ili samo refleksija spoljašnosti?

sadness+in+eyes.jpg


chimp_eyes_al.jpg


eyes_01.jpg



... ne moze Borac, bez ovoga ...Hm,- i Faraon popije kafu a onda okurazen:

- dusa je proglasena i 'detektovana', ona je tamo gdje se ne smije' brbati' jer dje god covjekova sapa natrapa , upropasti . Zivotinje mi znamo onoliko koliko one dozvoljavaju .Pogledajmo kravu kad pase i zna nas ali ipak kad prolazis ona ovlas kao ne okrece se ali nas ima u viziru , u jednom filmu sam dobre scene zapamtio a radi se o kitovima ...
P.S.
Dusa,
- tako sam nekad nekog zvao i izgubih je !
- Faraonn sada, nema Duse ,- je li, Boga ti !
 
Poslednja izmena:
... ne moze Borac, bez ovoga ...Hm,- i Faraon popije kafu a onda okurazen:

- dusa je proglasena i 'detektovana', ona je tamo gdje se ne smije' brbati' jer dje god covjekova sapa natrapa , upropasti . Zivotinje mi znamo onoliko koliko one dozvoljavaju .Pogledajmo kravu kad pase i zna nas ali ipak kad prolazis ona ovlas kao ne okrece se ali nas ima u viziru , u jednom filmu sam dobre scene zapamtio a radi se o kitovima ...
P.S.
Dusa,
- tako sam nekad nekog zvao i izgubih je !
- Faraonn sada, nema Duse ,- je li, Boga ti !

Paaa... ne može Borac (za prava životinja) bez ovog.:)

Faraonn je pre, možda, sa nekim delio SVOJU Dušu ?
 
256189359_762e5b5010.jpg


Da su oci krave ogledalo duse, slazu se i naucnici. Prema americkim studijama, boja kravljih ociju je direktno povezana sa karakternim osobinama njene licnosti.

Plavooke krave traze neznost

Privlacne i simpaticne, plavooke bi napravile sve za voljenu licnost. Pristojni bikovi sa smislom za humor, mogu da razvesele svaku ovakvu kravu. Plave oci privlace paznju, pa su ove krave cesto stidljive. Ali ako se opuste, vole se istaci, razmukane su i nezne. U ljubavi znaju previse traziti: Najmanje tri muze dnevno.

Sivooke vole fer plej

U muzi su nezne, darezljive i pune podrske za onog ko ih muze. Objektivni protivnici pri konfliktu - nikad ne preteruju sa davanjem mleka i vrlo su nepristrasne. Zrele i cisto razmisljaju u ljubavi i sklone su analiziranju. Izbirljive su i nece bilo gde da se napasaju.

Porodica je najvaznija za kafene oci

Ove krave na poslu su ozbiljne, a u parenju strastvene - stalno razmisljaju kako da zadovolje partnera. Porodicni zivot im je vazan, osetljive su i vole telce. Odgovorne su i poverljive, a vrlo retko stidljive. Kreativnost im nije najjaca strana, ni u poslu ni u parenju.

Sivo-plava je boja krava idealista

Kreativne i fantazeri, ove krave imaju sanjalacki pogled na svet, pa tako i na ljubavne veze. Cesto su idealisticki raspolozene i sposobne da probude optimizam u svakome. Altruisti su, spremne su da daju vise mleka, cak i sebe za vise ciljeve.

Zelene kravlje oci hipnotisu

Zelenooke krave vole duge veze, brzo se vezu za jednog partnera, koji moze da ih muze ceo zivot. Verne su, ali i ljubomorne, ljubopitne i zeljne eksperimentisanja. Redja boja ociju im daje prednost pri zavodjenju, jer hipnotisu svakog bika koji pogleda u njih.

Dominantne krave imaju tamnokafene oci

Prirodne liderke sa silnim i cvrstim karakterom. One su odlicne ljubavnice koje znaju da usrece priplodnog bika, ali cesto puta su dominantne, sto moze izazvati probleme. Prisebne kao sto su, one su odlicna podrska ako imate problema sa konzumiranjem mleka iz case..

Tamnoplave oci ima neustrasiva krava avanturista

Ove krave su produhovljeni mislioci. Vole ljubavne izazove i ne otkazuu se lako. Ne vole nepravdu i spremne su da odmuucu svoje misljenje bez osvrta na posledice.Cesto vole da komuniciraju sa partnerom i odmah mukanjem resavaju probleme.
 

Back
Top