Provodadziluk i brak...da ili ne

Slonce

Legenda
Poruka
56.944
u ovoj hiper produkciji,svakakvih,tema,imam jedno pitanje...elem
setimo se nasih starih,pre rata,kako su ih upoznavali,vencavali..."ovo ti je odsad zena,ovo ti je odsad muz"...i danas je manje vise zastupljeno..."kompatibilne osobe"preko provodadzije...te veze\brakovi iskljuceni od emocija...kao ugovor...funkcionisu?!
e sad pitam ja vas da li bi pristali,i vase misljenje o,u kratkim crtama navedenom
 
ne znam...sve mi to lici na neuspeli eksperiment

Zagovornik sam ulaska u brak sa samo proverenom osobom, tj. onom koju volite i i onom kojoj ste spremni pruziti ono sto ona zamislja da bi jos se trebalo pruziti u braku. Ovo sve ostalo, razvod.

a da li je u navedenom slucaju afekcija obostrana...milo mi je cuti o altruisticnim namerama na shvati me lose...ali ostajem uvek skeprican...hoce li ona koju ljubis vecno i vazda ceniti tvoje pozrtvovanje...zar i to nije neuspeli experiment
ma samo se vi sprdajte al pametne su bile te babe...znale su one sta treba spojiti a sta ne..da da

moja baba gadjala dedu sekirom...mislis da je merodavna :lol:
 
a da li je u navedenom slucaju afekcija obostrana...milo mi je cuti o altruisticnim namerama na shvati me lose...ali ostajem uvek skeprican...hoce li ona koju ljubis vecno i vazda ceniti tvoje pozrtvovanje...zar i to nije neuspeli experiment


moja baba gadjala dedu sekirom...mislis da je merodavna :lol:

mislim da garant imam neku istu genetiku sa tvojom babom :lol:
 
a da li je u navedenom slucaju afekcija obostrana...milo mi je cuti o altruisticnim namerama na shvati me lose...ali ostajem uvek skeprican...hoce li ona koju ljubis vecno i vazda ceniti tvoje pozrtvovanje...zar i to nije neuspeli experiment

Ne mora biti obostrana...a tu cenu bih platio prema onoj koju volim, pa i da ne uspe.

Ne trazim da ceni moje pozrtvovanje...ali mozda i ja ne bih voleo neku koja to ne ceni, a vise sam voleo one koje to nisu.
 
mislim da garant imam neku istu genetiku sa tvojom babom :lol:
a jel...e pa mozes dobiti sataru...sekira je tradicionalno porodicno orudje :lol:
ma bre milina :mrgreen:

ne moras da se cimas da muvas ribu :mrgreen:
servirano na tacni...izvolte
devojce da ti se vrti u tanjirce...sto kaze moja baba :lol:
Ne mora biti obostrana...a tu cenu bih platio prema onoj koju volim, pa i da ne uspe.

Ne trazim da ceni moje pozrtvovanje...ali mozda i ja ne bih voleo neku koja to ne ceni, a vise sam voleo one koje to nisu.

zasto ovo mazohisticno zvuci...ne mislim o konstantim zahvalama...tipa "hvala sto si mi kupio cizmice"...vec o postovanju koje valja ukazati zivom bicu
"ja ne trazim da mi slave ime
jer tastina ne veseli mene
ali hocu da vas gonim njime
moje ime da vas opomene"
 
zasto ovo mazohisticno zvuci...ne mislim o konstantim zahvalama...tipa "hvala sto si mi kupio cizmice"...vec o postovanju koje valja ukazati zivom bicu
"ja ne trazim da mi slave ime
jer tastina ne veseli mene
ali hocu da vas gonim njime
moje ime da vas opomene"

Mozda i zvuci mazohosticki...ali prosto receno, takav je zivot. Ne mozes od nekog traziti da te voli ako ti njega stavljas medju zvezde, isto tako ne mozes traziti da te neko ceni zbog tvoje ljubavi, jer onda to nije ljubav, za mene bar.

Opet stoji ona stvar. Mozda ti i ne bi voleo osobu koja to ne bi, ne znala pokazati, ali koja bi radila suprotno.

Ja znam da ne bih bio srecan sa osobom koju ne volim i da joj ne bih bio sprema pruziti ono sto je ona zamislila od takve zajednice. Zato biram ljubav na prvom mestu, bar sa moje strane.
 
Mozda i zvuci mazohosticki...ali prosto receno, takav je zivot. Ne mozes od nekog traziti da te voli ako ti njega stavljas medju zvezde, isto tako ne mozes traziti da te neko ceni zbog tvoje ljubavi, jer onda to nije ljubav, za mene bar.

Opet stoji ona stvar. Mozda ti i ne bi voleo osobu koja to ne bi, ne znala pokazati, ali koja bi radila suprotno.

Ja znam da ne bih bio srecan sa osobom koju ne volim i da joj ne bih bio sprema pruziti ono sto je ona zamislila od takve zajednice. Zato biram ljubav na prvom mestu, bar sa moje strane.

:klap: dodje mi da te poljubim :lol: al zbilja :lol:
nesebicno deljenje sebe...prava hriscanska...ali moze li covek tako zauvek...recimo sa zenom si koju volis...i svakih par dana ona dize galamu...i ti odes negde u setnju ili na cepi dok se ne ohladi...a ako ti sve prequrci...odes i...ne vratis se...moguce li je to?
 
:klap: dodje mi da te poljubim :lol: al zbilja :lol:
nesebicno deljenje sebe...prava hriscanska...ali moze li covek tako zauvek...recimo sa zenom si koju volis...i svakih par dana ona dize galamu...i ti odes negde u setnju ili na cepi dok se ne ohladi...a ako ti sve prequrci...odes i...ne vratis se...moguce li je to?

Ne znam dok ne probam. Dosta se veza i brakova tako raspalo...a omzda tu nije bilo ljubavi.

Primer, moja do sada poslednja veza, voleo sam devojku vise od svega, prastao joj i ne pominjao grehe. Stalno je bila galama ali ljubav je podelila. Na kraju sam otkrio da me je varala sve vreme i lagala za najvecu ljubav ili jedinog ili kako smo mi govorili ljubav do 101. I to sam joj oprostio, na kraju ona je mene napusila i otisla ubrzo. Da li mi je krivo? Da li se kajem? Ne. Ostace mi u secanju zauvek jer mi je bila velika ljubav bez obzira sto se sve tako izdesavala da lici na jos jednu promaseu stvar. Ja cenim sto sam osetio tu tako prelepu emociju prema njoj.

I sada mislim. Ne bih nikada otisao. ALi hvala joj sto je ona otisla. Dala mi je sansu za nesto vise i mozda bolje.

Sve zavisi od te magicne reci ljubav, mozda je i samo rec. Moguce je otici i ne vratiti se, ako nema te emocije...ali je velika verovatnoca da ce ona otici, kada shvati kakva se budala, kad se vec tako ponasa.
 
hvala sto ste postovali...nego ces se zenis na provodadziluk bre :lol:
Ја сам се оженио скоро, после много бирања и после много времена ''на пробном''. Ја се у тај стари систем не бих уклопио никако. Да те ожене други, шансе да заглавиш са подношљивом су ти 5%, са нормалном 2%, а са правом женом 0,01%, ако не и мање. Ја не волим да се коцкам ни у динар, а камоли у живот!
 

Back
Top