Laufer me nije zaboravio

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
2 knjige presvetlog vojvode od Haga objavljene 2003 godine pod nazivom "Laufer mi javlja" i "Laufer me nije zaboravio" su bile pravo otkrice... Voja je imao spijune i dousnike koji su mu javljali sta je i kako je, sta se radi po Srbiji i tako to... Sta mislite, gde je danas Laufer, da li je ziv, i ako jeste za koga radi? :mrgreen: Ko sve danas ima Laufera u srpskim sluzbama bezbednosti? :think: Da li je uopste Laufer postojao, ili je to bila jos jedna Vojina predstava za raju?
 
2 knjige presvetlog vojvode od Haga objavljene 2003 godine pod nazivom "Laufer mi javlja" i "Laufer me nije zaboravio" su bile pravo otkrice... Voja je imao spijune i dousnike koji su mu javljali sta je i kako je, sta se radi po Srbiji i tako to... Sta mislite, gde je danas Laufer, da li je ziv, i ako jeste za koga radi? :mrgreen: Ko sve danas ima Laufera u srpskim sluzbama bezbednosti? :think: Da li je uopste Laufer postojao, ili je to bila jos jedna Vojina predstava za raju?

Rece Toma malo na tu temu....Da ga je DB napravio i da su mu oni i bili Lauferi....
:mrgreen:
 
"tajni" naziv, tj. Laufer, je imao u DB-u bivshi ministar policije Mihajlovic dok josh nije seo u tu fotelju, nego dok je bio u Miloshevicevoj Vladi...a zbog chega je popio "crne kuglice"...:hahaha:...a onda proradishe "veze"...:rotf:...da li je i tad, a i sad u dosluhu sa drugim DB-ovcem - Mutantom...to ne znam...
 
@дрињача

Nije obavezno komentarisati tuđe postove, što znači, ako nemaš šta da napišeš, jednostavno ne napišeš ništa. Svakako je korisnije od ovog besmislenog postavljanja smajlija u ogromnom broju, kojima pokušavaš da izraziš svoje emocije.
 
novinar Milos Vasic u Vremenu datuma 26.10.2006. str. 12 napisao clanak pod nazivom Laufer, konji i pioni; evo delova iz knjige Laufer mi javlja:

-Tako je govorio "Laufer"

Ovde navodimo nešto podataka, procena i prognoza koje u materijalu "Laufer", segment Laufer me nije zaboravio, imaju značajnu, "ekskluzivnu", "šokantnu" i "preneražavajuću" ulogu. Neki od "podataka" nisu se kvalifikovali čak ni za "Kurir" i "Svedok", kao što će čitalac videti.

Februar 2003, "izvor iz BIA":

"... Odbranom upravlja Boris Tadić, maneken, član masonske lože Atlantski savez... Tadiću naloge daje Montgomeri..."; Vuk Jeremić (Tadićev savetnik) "radi za englesku obaveštajnu službu".

2. februar, isti izvor:

"Đinđić sada nije opterećen zbog propale akcije Vašeg hapšenja, već zbog toga što ste Vi izjavili da je plan premijera Đinđića da se ubije M. Luković Legija"... "Ruski zvaničnici sa žaljenjem konstatuju da Goran Svilanović i Zoran Đinđić vode spoljnu politiku na štetu sopstvene države."

3. februar:

"Naš izvor Laufer u razgovoru sa svojim kolegama iz raznih medija": "... u Beograd stigli pripadnici britanske jedinice SAS... u vezi iznetih planova Zorana Đinđića da se likvidiraju M. Luković Legija i Franko Simatović Frenki."

11. februar, izvor "Laufer":

"Namera mu je (Đinđiću) da se Legija prevari tako što će ga najpre primiriti, a nakon toga fizički eliminisati."

16. februar, "Lauferov" izvor "Konstantin":

Kažu mu iz BIA (izvor "Maksa"): da je Agencija u pripravnosti, jer: "Đinđić u Vašem slučaju želi da izbegne konfrontaciju sa Legijom"; "da ga ne isprovocira (Legiju)" i tako "ugrozi i Đinđićevu ličnu bezbednost". Pa kaže: "Maksa poverava našem izvoru da se on i njegove kolege nadaju da će Legija narednih dana prirediti neko 'iznenađenje' za Zorana Đinđića koje, po njima, ne isključuje i njegovu likvidaciju."

23. april, izvor iz BIA:

"CIA je obezbedila Miloradu Lukoviću Legiji da bezbedno otputuje iz naše zemlje u Hag. Naime, CIA je obezbedila Legiji odlazak u Hag u vreme kad je američki državni sekretar Kolin Pauel bio u poseti Beogradu." A zašto?

Prvo, "Amerikanci su se ubistvom Zorana Đinđića trajno oslobodili nemačkog čoveka"; drugo, "Legija će svedočiti protiv Miloševića"; treće, "Očekuju da im otkrije lokacije gde se kriju Mladić i Karadžić"; četvrto, "Odvođenjem Legije iz Srbije, CIA računa da je zaštitila od fizičke likvidacije svoje špijune iz Vlade Srbije" (sve bi ih Legija ukantao); itd.

17. jun, "naš izvor iz BIA":

"Zoran Živković i BIA ne jure Legiju da bi mu sudili, već da bi ga likvidirali", pa da se tako spasu "stvarni izvršioci i nalogodavci Đinđićevog ubistva".

29. jun, "dva pripadnika JSO":

"Istraga u slučaju Đinđića ne bi bila proglašena državnom i službenom tajnom da je kojim slučajem tačna zvanična verzija Vlade i MUP Srbije, po kojoj je Đinđić ubijen u dvorištu Vlade Srbije. Naime, ovi pripadnici JSO tvrde da je Đinđić ubijen u Šilerovoj ulici, u dvorištu kuće Dušana Spasojevića, i to dan ranije, noću, da bi iste noći zasedao uži vrh DS i MUP Srbije i tom prilikom je dogovoren scenario po kome je Đinđić u prepodnevnim satima ubijen sutradan u dvorištu Vlade Srbije... vrh DS naredio rušenje zgrade u Šilerovoj ulici kako bi blagovremeno bili uništeni tragovi i dokazi o mestu ubistva Zorana Đinđića... Lično je Beba Popović naredio da se zatrpaju bazeni u kojima se često kupala njegova ljubavnica i Đinđićeva supruga Ružica." "Đinđićev atentat naručila je neka strana obaveštajna služba (CIA)."

15. jul ("izvor iz MUP"):

"Ceca (Ražnatović) je puštena jer je dala čvrsto obećanje da u javnosti neće otkrivati imena čelnika DOS koje je ona lično zabavljala na žurkama Dušana Spasojevića u Šilerovoj ulici."

21. avgust ("izvor iz BIA"):

"Vladimir Popović Beba je naručilac, a Čume i njegova kriminalna grupa izvršioci atentata na Momira Gavrilovića."

17. septembar ("izvor iz BIA"):

"Specijalnom tužilaštvu će biti nemoguće da dokaže da su ispaljeni meci iz snajperske puške usmrtili Zorana Đinđića, s obzirom na činjenicu da su u Đinđićevom telu otkriveni barutni gasovi koji pripadaju trećem ispaljenom hicu iz neposredne blizine."

2. novembar, ("izvor iz BIA"):

"Dragan Filipović Fića, načelnik OB Uprave SDB u vreme Jovice Stanišića, pobegao u Kinu, gde je u nekom manastiru promenio veru i ime i prezime, zato što je upozoren od čelnika DOS da će Karla del Ponte uskoro zatražiti njegovo izručenje."

14. novembar ("izvor iz BIA"):

"Knjiga Laufer mi javlja predstavlja pun pogodak: prvo, zbog toga što dodatno komplikuje sudski proces u slučaju ubistva Zorana Đinđića..."

27. novembar ("izvor iz BIA"):

"Na adresu Dušana Mihajlovića stigla video-kaseta i pismo... u kome Legija nudi nagodbu – da će se dobrovoljno predati ako se kaseta i pismo objave na TV Pink. Na tom video-snimku, kako izvor saznaje, u društvu sa Legijom i pokojnim Spasojevićem sede i srdačno razgovaraju Nebojša Čović, Čeda Jovanović i sam Dušan Mihajlović."
 
Istina kaze Misa Vasic da vojvodine knjige nisu uopste glupe i besmislene kao sto im naslovi govore ,iako su pune lazi ,poluistina i konstrukcija ,ipak su zanimljive i poucne ,vec mi odavno zelja da nabavim bar jednu al nikako da mi se ostvari :(
Jel ima neki forumski radikal da mi uzajmi,obecavam da necu citati dok jedem burek,a mozda se i preobratim posle citanja :D
 
Istina kaze Misa Vasic da vojvodine knjige nisu uopste glupe i besmislene kao sto im naslovi govore ,iako su pune lazi ,poluistina i konstrukcija ,ipak su zanimljive i poucne ,vec mi odavno zelja da nabavim bar jednu al nikako da mi se ostvari :(
Jel ima neki forumski radikal da mi uzajmi,obecavam da necu citati dok jedem burek,a mozda se i preobratim posle citanja :D

Nije isključeno da se mogu naći na netu. Probaj, ukucaj neki od tih kretenskih naslova.
Niko normalan ne kupuje takve knjige, pa bi bilo logično da su tako dostupne.

A što se tiče Laufera.. verovatno je jedan od njih bio i Dušan Spasojević, pošto se Šešelj hvalio kako često zajedno igraju šah.
 
Jos nije odgonetnuto zbog cega je Vojin Vuletic, covek koji je bio najodaniji Seselju i uz to i potpredsednik Srpske radikalne stranke, naprasno umro u jesen 1992. godine.

Pokojni Vuletic je na neki nacin dosao u posed jednog pisma od 2. travnja 1991. godine, sa pecatom vinkovackog HDZ-a i potpisom izvesnog "Gavrana".

Naime, neko je 9. marta 1991. godne, za vreme velikih demonstracija, opljackao nekoliko zlatara u Beogradu i to zlato je posebnim kanalima prebaceno Hrvatima. Primopredaji je prisustvovao tadasnji tajnik HDZ-a Zdenko Mijak i o tome obavestio regionalnog sefa policije Josipa Kira u Osijeku. Medjutim, neplanirano nekome u Beogradu isplaceno je na ruke 300.000 maraka, pa je Kir poveo istragu oko toga. Zatrazio je pismeno objasnjenje od izvesnog "Gavrana", a "Gavran" je odgovorio da je nalog o isplati dobio od "Lisice" i upozorio Kira da cuti o celoj stvari.

To pismo hrvatskog obavestajca Gavrana doslovce glasi:

"Uvazeni gospodine Kir,

povodom Vasih optuzbi da si priustujem nekontrolirano rasipanje novca, dajuci tisuce i tisuce maraka kriminalcima na ruke i bez ikakve potvrde, ubijedjen sam da niste informirani ili to ne kanite biti. Tocno je da sam si priustio nesto slicno, ali po sifriranoj zapovjedi od Lisice. Tih 300 tisuca maraka primili su ljudi naseg covjeka u Bgd, za usluge pocinjene 9. ozujka.

Vi nedvojbeno znate da "vojvoda" radi za nas i da su nam njegovi ljudi isporucili zlata i ostalih dragocjenosti opljackanih na dan demonstracija u pet puta visoj vrijednosti od nagrade koju su dobili. Unatoc tome, neodgovornim izjavama dovodite operaciju u opasnost.

Molim Vas da Vase zbire u mom stabu usutkate i za sve u vezi sa ovim izvolite se obratiti Lisici.

Za dom spreman.

Vinkovci, 2. travanj 1991. godine".

U svojstvu potpredsednika Srpske radikalne stranke, Vojin Vuletic trazi objasnjenje od Seselja da li se, mozda, to pismo odnosi na njega. Vojin Vuletic, tom prilikom, takodje trazi od Seselja da mu objasni jos jednu misterioznu cinjenicu. Naime, u jeku vec krvavoga rata izmedju Srba i Hrvata, u leto 1991. godine, ustaske paravojne jedinice bile su zarobile Seselja. Odusevljeno je javljeno Zagrebu kako je uhvacena krupna zverka, ali je iz Zagreba smesta nalozeno da se Seselj pusti. Vuleticu je ovo bilo veoma sumnjivo i trazio je od Seselja objasnjenje. Posto objasnjenje nije dobio, napustio je demonstrativno stranku i ubrzo potom naprasno umro.
:?::?::?:
 

Back
Top