Promene u DS-u ...

*Ljudmila*

Domaćin
Poruka
3.269
Slučajno sam naletela na ovaj tekst pa rešila da kopiram ovde da prodiskutujemo.

Skupština Demokratske stranke, najavljena za početak oktobra, neće biti izborna, već će se samo popuniti dva upražnjena potpredsednička mesta, saznaje „Alo!“
Međutim, po značaju, Skupština demokrata mogla bi da bude ravna „osmoj sednici“, s obzirom na to da se na njoj očekuje nastavak sukoba ljudi iz najbližeg okruženja Borisa Tadića, odnosno iz njegovog predsedničkog kabineta, sa centralom u Krunskoj, gde je sedište DS-a.
Važnost sednice ogleda se u činjenici da će se Tadić sve više okretati kadrovima okupljenim oko Predsedništva i pripremati teren za sukob sa neposlušnim kadrovima, kako u stranci, tako i sa saradnicima bivšeg gradonačelnika Nenada Bogdanovića.
Kako saznajemo, sve značajniju ulogu u stranci trebalo bi da preuzima Branimir Dimitrijević Tucko, kreator iz senke svih Tadićevih kampanja. Dimitrijević je svojevremeno bio i kreator koncepta VIS „Idoli“, koji su činili Tadićevi najbliži saradnici Srđan Šaper i Nebojša Krstić.

Da će Dimitrijević biti sve bitniji u DS-u, svedoči i to da je, iako živi u Atini, na poslednjoj sednici Glavnog odbora demokrata izabran u to stranačko telo.
Izvor „Alo!“, upućen u dešavanja u DS-u, navodi da vremenom treba očekivati još značajniju ulogu Srđana Šapera, kao i da bi početak stranačkog uspona ka vrhu trebalo da očekuju Vuk Jeremić i Oliver Dulić.
- Tadić namerava i da se obračuna sa kadrovima Nenada Bogdanovića, jer njih smatra glavnim krivcima za loš imidž DS-a poslednjih godina, naročito u Beogradu - dodaje naš izvor.
Prema njegovim rečima, Tadić nije zaboravio stranačko suprostavljanje ideji da Jeremić bude premijer.
Ovu struju je predvodio Tadićev kum Dragan Šutanovac, s kojim se politički razišao još pre godinu dana. Šutanovac se, ujedno, zamerio Tadićevim najbližim saradnicima iz Predsedništva.
Iako se spekulisalo da ministar odbrane više neće biti potpredsednik stranke, on će to, kako saznajemo, sigurno ostati do sledećih stranačkih izbora.
Problem predstavlja činjenica što je, od svih čelnika DS-a, Šutanovac jedini imao razvojni stranački put, od lepljenja plakata, do ministarske funkcije. Zbog toga, Šutanovac ima izuzetno jako uporište u stranci, a naročito među omladinom DS-a, čiji bedž i nosi na reveru sakoa.

Ljajić neće u DS
Kako „Alo!“ saznaje, SDP Rasima Ljajića neće se, kako se spekulisalo, „utopiti“ u DS, niti će on postati potpredsednik demokrata. Prema nezvaničnim informacijama, Ljajić čak razmišlja da se na sledećim izborima „isproba“ i sam izađe na izbore.​

http://www.alo.co.yu/politika/7551/DS_ce_igrati_kako_Idoli_budu_svirali


Konkretno boli me uvo za kadrovske promene u DS budući da nisam njihov član nego samo glasač ali me zaintrigiraše neka imena. Konkretno ovaj Dimitrijević je godinama radio sa mojom sestrom i ona tvrdi da je super lik. O Šaperu nažalost mislim da je idiot i ne bih mu dala 2 nacrtane ovce da mi čuva :dash: i smešno mi je potenciranje ovog malog Jeremića ... šta mislite?
 
yebali ga VIS Idoli da yebali:otkacio:
inace pravi potez bi bio kada bi se Tadic povukao sa mesta shefa stranke posto mu to bas ne ide sa predsednickom funkcijom ,mada nema nista od toga nazalost.
Takodje bi trebalo da vrate Zorana Zivkovica u vrh stranke jer bez obzira na njegovo skromno obrazovanje za ove sada je Ajnstajn, takodje bi i Goca Comic i Bojan Pajtic trebalo da se vise angazuju ,a Sundjer Bob Jeremic i VIS Idoli da se nose u pizdu materinu
 
Mislim da je Tadić, kao i svi diktatori, izgubio vezu sa stvarnošću, okružio se dvorskom kamarilom, pijavicama koji uz njega nameravaju Srbiji popiti i zadnju kap krvi, a da bi im to pošlo za rukom, moraju ga držati čvrsto opasanim njihovim spletkarskim zidom i potpuno ga odseći od njegovih stranačkih kolega.
To se najbolje postiže stvaranjem osećaja paranoje, ocrnjivanjem onih koji su mu iskreni prijatelji, tako da on počinje da sumnja u sve, sem u one koji ga drže u tom spletkarskom obruču.

Da dodam, Šaper nije idiot. On samo tako deluje. On je jedna pametna guja otrovnica, koja osim što truje Tadića, osmišljava sve kampanje trovanja svesti građana Srbije. Gebels mu nije ravan.
 
Mislim da je Tadić, kao i svi diktatori, izgubio vezu sa stvarnošću, okružio se dvorskom kamarilom, pijavicama koji uz njega nameravaju Srbiji popiti i zadnju kap krvi, a da bi im to pošlo za rukom, moraju ga držati čvrsto opasanim njihovim spletkarskim zidom i potpuno ga odseći od njegovih stranačkih kolega.
To se najbolje postiže stvaranjem osećaja paranoje, ocrnjivanjem onih koji su mu iskreni prijatelji, tako da on počinje da sumnja u sve, sem u one koji ga drže u tom spletkarskom obruču.

Nesto si pomesao, tema je DS i Tadic, a ne SRS i Seselj.
:mrgreen::lol:
 
yebali ga VIS Idoli da yebali:otkacio:
inace pravi potez bi bio kada bi se Tadic povukao sa mesta shefa stranke posto mu to bas ne ide sa predsednickom funkcijom ,mada nema nista od toga nazalost.
Takodje bi trebalo da vrate Zorana Zivkovica u vrh stranke jer bez obzira na njegovo skromno obrazovanje za ove sada je Ajnstajn, takodje bi i Goca Comic i Bojan Pajtic trebalo da se vise angazuju ,a Sundjer Bob Jeremic i VIS Idoli da se nose u pizdu materinu
Složio bih se ovde, osim za Živkovića ... Ima gadan rečnik, za imidž stranke to baš i nije neki kvalitet. A mislim da je zbog jezičine i odleteo.

A šta bi s Petrovićem :lol: , e dobro je da ste njega sklonili.
 
Nece se DS cepati dok je na vlasti,vezuju ih pare i interes,a posle novih izbora ako izgube verovatno

Pa neće se cepati svakako ali *** gde ih ovaj Boris nalazi. :thumbdown::sad2:
Jesam ja za DS i sve to ali Šaper i Krstić :roll::roll::roll: nadobudni i bezobrazni - evo kad se Mlekce probudi ima garant da me podrži :lol:

Za ovog Dimitrijevića ne znam, čuh sve najlepše i nastaviću da se raspitujem.
 
Kakve veze ima koga dovedu?
DS-om ko i svakom nashom strankom ne upravljaju ti poltronchitji nego kriminalci ko Milan Beko,Mishkovic,..itd.
Ovo je samo zvaka za seljaka...kao reformishu se nov kadar bla bla bla...
 
Ako izbace Sutanovca i kadar Nese Bogdanowica aka "Nese 10 posto" ima da nabace 40 posto sami...Kakaw Ziwkowic crni njega u Bor poslati da kopa...:hahaha:Nije Tadic naiwan,zna da ako izbaci par lopowcina narod ce da se istripuje da je posten bla bla i eto ti 5% glasowa wise odma'...
 
Od početnog DS-a se stvorilo nekoliko partija ali baza i ideje su ostale čvrste i nedirnute.S obzirom da su dosta otvoreni za javnost bilo kakva dešavanja brzo se prošire u javnost tako da se zna od ranije da postoji nekoliko struja unutar DS-a koje se bore za uticaj u stranci.U sutuaciji gde imaju potpunu vlast na svim nivoima a ima i dosta neraspoređenih funkcija verovatno će se dogovoriti.Pošto se SRS kao velika stranka podelila verovatno neko navija da se to i u DS desi.
 
Posle ovih sinih desavanja u SRS-u i rascepa,mnogi zaboravljaju da je DS usao, EJ BRE u koaliciju sa SPS-om,posledica toga je trevenje u DS-u i naravno ne zadovoljstvo nekih clanova koji bi najverovatnije otisli u LDP ali ih ovi oterasa usavsi u gradsku vlast,verovatno sledi formiranje jos jedne partije pred otprilike godinu dana pre sledecih izbora.
 
Poslednja izmena:
Složio bih se ovde, osim za Živkovića ... Ima gadan rečnik, za imidž stranke to baš i nije neki kvalitet. A mislim da je zbog jezičine i odleteo.

A šta bi s Petrovićem :lol: , e dobro je da ste njega sklonili.

Pa nije zbog jezicine nego zbog toga sto je bio Botin protivnik na stranackim izborima , iako mene licno nervira sadasnja ekipa u stranci dobro je da se menjaju ljudi jer je to pokazatelj da je DS najozbiljnija stranka u Srbiji i da ne zaviosi od jednog ili dvoje ljudi ,jedina koja je opstala iako je promenila 3 predsednika i gotovo sve kadrove sto nijedna druga partija ovde (osim mozda SPS) nije prezivela .
 
Posle ovih sinih desavanja u SRS-u i rascepa,mnogi zaboravljaju da je DS usao, EJ BRE u koaliciju sa SPS-om,posledica toga je trevenje u DS-u i naravno ne zadovoljstvo nekih clanova koji bi najverovatnije otisli u LDP ali ih ovi oterasa usavsi u gradsku vlast,verovatno sledi formiranje jos jedne partije pred otprilike pred sledece izbore.

Nema sanse bre,ko da bude nezadowoljan kad ima wlast???Wlast=pare...E sad,ako se poswadjaju oko kinte onda ce biti nekog rascepa-owako zabole ih stojko za ideologiju...Uostalom SPS je sad pro-ewropska stranka,oni su uwek bili dobri nego su ih radikali nagoworili da prawe gluposti 90-tih:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ako izbace Sutanovca i kadar Nese Bogdanowica aka "Nese 10 posto" ima da nabace 40 posto sami...Kakaw Ziwkowic crni njega u Bor poslati da kopa...:hahaha:Nije Tadic naiwan,zna da ako izbaci par lopowcina narod ce da se istripuje da je posten bla bla i eto ti 5% glasowa wise odma'...

Da, tako je prevario narod kada je izigravao poštenjačinu i priznao glasanje iz Bodruma u skupštini. Narod pomislio da je on neka poštenjačina.
Pošto se to sve poklopilo sa Čedinim odlaskom, onda su za svaku svoju svinjariju optuživali Čedu.
Mislim, nije da ja Čedu branim. Isti su oni.
 
yebali ga VIS Idoli da yebali:otkacio:
inace pravi potez bi bio kada bi se Tadic povukao sa mesta shefa stranke posto mu to bas ne ide sa predsednickom funkcijom ,mada nema nista od toga nazalost.
Takodje bi trebalo da vrate Zorana Zivkovica u vrh stranke jer bez obzira na njegovo skromno obrazovanje za ove sada je Ajnstajn, takodje bi i Goca Comic i Bojan Pajtic trebalo da se vise angazuju ,a Sundjer Bob Jeremic i VIS Idoli da se nose u pizdu materinu

Potpisujem sve, osim boldovanog.:neutral:
 
Da, tako je prevario narod kada je izigravao poštenjačinu i priznao glasanje iz Bodruma u skupštini. Narod pomislio da je on neka poštenjačina.
Pošto se to sve poklopilo sa Čedinim odlaskom, onda su za svaku svoju svinjariju optuživali Čedu.
Mislim, nije da ja Čedu branim. Isti su oni.

Pa narawno-i onda krene medijska pricica kako oni izbacuju korupciju iz sistema bla bla...Pametan potez,swidja mi se...kurwanjski,ali pametan;)
 
pa verujem da ima vise skole od tebe na primer , a i ne vidim zasto je problem njegov govor kada dobar deo stanovnika Srbije govori tako , a i nije Zile bas toliko brljavio sa padezima

yebote, nosis li sliku zokija bunde u novcaniku?? prosto si opsednut tim nislijskim buvljackim malverzantom!! mislim da laci ima vise skole od vise poslovne u nisu gde je zoki bunda kupio diplomu, inace pre premijerskog mesta najveci profesionalni domet mu je bio poslovodja samoposluge u nisu.....sad je rafo trgovacki putnik za neku stranu firmu koja "proizvodi" vino, stoka smrdljiva seljacka prevarantska
 
Nema sanse bre,ko da bude nezadowoljan kad ima wlast???Wlast=pare...E sad,ako se poswadjaju oko kinte onda ce biti nekog rascepa-owako zabole ih stojko za ideologiju...Uostalom SPS je sad pro-ewropska stranka,oni su uwek bili dobri nego su ih radikali nagoworili da prawe gluposti 90-tih:hahaha::hahaha::hahaha:

Gasaci su nezadovoljni,nisu sigurno glasali za koaliciju sa SPS-om,znam da ce ovi koji su na vlasti ostati na noj sto duze,ali godinu dana prd sledece izbore poce ce da razmislju o svojoj politickoj buducnosti,tada ce i biti zajebancija
 

Back
Top