rubrika nacionalnost

Javne isprave nemaju (a i sta ce im???), ali svi formulari, od onog za popis stanovnistva do indeksa, imaju rubriku nacionalnost u koju, naravno, svako moze da upise sta zeli. Tako se svojevremeno u vise delova sveta pojavila nacionalnost Dzedaji kojih je bilo toliko da su mogli da oforme nacionalnu manjinu.
 
Ako si se zaposljavala u privatnoj firmi, ne treba nista da te cudi. Meni su jedanput trazili da upisem i; veroispovest, da li sam krštena, udata, ime muža i njegovo zanimanje, koliko imam dece, da li ona krštena i gomilu takvih kretenizama.

Strana škola ... idioti :dash:
Pitali su naravno i čije državljanstvo imam, koliko dece i državljanstva, bračni status, muževljevo državljanstvo i iznos plate itd.
Za krštenje se nisu interesovali :???:
 
Strana škola ... idioti :dash:
Pitali su naravno i čije državljanstvo imam, koliko dece i državljanstva, bračni status, muževljevo državljanstvo i iznos plate itd.
Za krštenje se nisu interesovali :???:

Trazili su ti da navedes iznos muzevljeve plate :eek: Ovo me nagoni da pomislim da je rec o psiholozima. :mrgreen: Ja recimo znam da je nekad presudno za dobijanje posla u BGu (posebno ako nisi iz njega) da li si stambeno situiran i prijavljen u Beogradu i da navedes adresu stana. Mozda mi posle dodju i u goste ;) Mada ima malo i logike,zamisli da zaposle nekog ko nije iz BGa i na posao putuje u jednom pravcu cca 100 km. Ni oni ne zele da im kasnis na posao,da usled nezgoda na putu izostanes i celi dan sa posla i sl.

A najgore im je pitanje : Sta mislite,koliko cete biti placeni? Tada predlazes iznos svoje plate,sto je mac sa dve ostrice.

Tako da nista oni ne pitaju uzalud. Pitanja kao da su im psiholozi sastavljali ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top