Ko će biti novi glodur Politike?

vinska musica

Početnik
Poruka
48
Nakon zvanično objavljene vesti o raspisivanju konkursa za ovo uticajno mesto,
počelo je licitiranje.

Zasad se od mogućih ozbiljnih kandidata pominju Boško Jakšić i Dragan Bujošević.

A Goran Svilanović, na Blogu B92, danas piše ovako: "Kada vec licitiramo, Misa Brkic mi se cini kao moguci dobar kandidat za urednika". Da li su to samo privatne želje ili se
već nešto neformalo odlučilo, možemo samo nagađati. U svakom slučaju, predsednica
UO Politike, "predlagač" i jedan od izlicitiranih kandidata viđeni su ovih dana u
veselom raspoloženju na dodeli nagrade Sonji Licht. Ovde možete videti agencijski
fotos:

http://www.e-novine.com/foto.php?id=82&rbr=247&idrf=23200

A radi podsećanja na lik i delo dosadašnje glavne urednice Ljiljane Smajlović, sjajan text M.Stojića, sa mnogo nedovoljno poznatih biografskih podataka:

http://www.e-novine.com/sr/srbija/clanak.php?id=17163
 
Љиљану Смајловић ћу увек памтити као одличног новинара и исто толико лошег уредника.
А мислим да у ужу конкуренцију за новог Глодура "Политике" улази Веселин Симоновић, тренутно гл. и. одг. уредник дневног листа "Блиц".
 
pa realno Bosko Jaksic bi bio najbolje resenje ,mada se ne bi bunio ni da ostane Ljilja Smajlovic iako su njeni faovoriti otisli u zasluzenu politicku proslost.

Ljilja Smajlovic je cini mi se postala malo neutralnija otkad njeni nisu na vlasti. Meni ne smeta,jer je dobar novinar i mislim da je dobro upoznata sa situacijom u svetu,a zbog licnih ubedjenja (sve dok ih ne zloupotrebljava u svojoj urednickoj politici) nije u redu nekoga opozivati,kao sto se kod nas nazalost radi.
 
Ljilja Smajlovic je cini mi se postala malo neutralnija otkad njeni nisu na vlasti. Meni ne smeta,jer je dobar novinar i mislim da je dobro upoznata sa situacijom u svetu,a zbog licnih ubedjenja (sve dok ih ne zloupotrebljava u svojoj urednickoj politici) nije u redu nekoga opozivati,kao sto se kod nas nazalost radi.

Slažem se skroz. Koga briga što je Ljiljana za DSS i što obožava Koštunicu - njen problem. Žena je skroz normalna i nije lepo što je kritikuju neki koji ni malo ne prate njen rad.
 
Ovaj tekst je dno dna. Koga briga za koga se Smajlovićka udavala i šta joj je muž bio po nacionalnosti? Njen život - njena stvar. :mrgreen:

Citat iz teksta :
Za predsjednika savjeta lista dovode notornog Emira Kusturicu, na čelo uprave Bećkovićeva zeta Srđana Janićijevića, a za glavnog urednika Ljiljanu Smajlović, riječju – najsrpskije srpske kadrove. Uprava WAZ-a se isprva buni, a onda prihvaća novu situaciju, jer je i tako u cijeloj stvari zanimaju samo financijski efekti.

Dok Matija i dalje po jednom dijelu spaljene Bosne neumorno deklamira apologiju čarima permanentnog rata („Ćeraćemo se još”), dotle naša uspješna Ljilja u Bećkovićevoj Politici permanentno srpski narod brani od bosanskih muslimana.

Ove bljuvotine ne vredi komentarisati :rtfm: Nikakve veze Matija nije imao ni sa izborom zeta za direktora niti sa uređivačkom politikom ovih novina. Ljiljana Smajlović je radila i još uvek korektno radi svoj posao bez obzira na promenu vlasti ... ja sam prva protiv Koštunice i cele te DSS ekipice (sa izuzetkom Bećkovića) ali realno niko ovde ništa nije zgrešio pa da tu ženu smene.
 
Poslednja izmena:
Љиљану Смајловић ћу увек памтити као одличног новинара и исто толико лошег уредника.
А мислим да у ужу конкуренцију за новог Глодура "Политике" улази Веселин Симоновић, тренутно гл. и. одг. уредник дневног листа "Блиц".

politiku sam poceo da citam opet od kako je ljiljana smajlovic dosla za glavnog i odgovornog urednika u tom listu i uspela je za kratko vreme da od politike napravi ozbiljan i uravnotezen i objektivan list.

Sobzirom da vidim da ce sada Politiku da preuzmu USTASE okupljene oko debele ustaskinje Sonje Liht i da ce se Politika uskoro pretvoriti u novi Blic ili Danas - izgleda da su joj dani odbrojani....
 
Ovaj tekst je dno dna. Koga briga za koga se Smajlovićka udavala i šta joj je muž bio po nacionalnosti? Njen život - njena stvar. :mrgreen:

Citat iz teksta :


Ove bljuvotine ne vredi komentarisati :rtfm: Nikakve veze Matija nije imao ni sa izborom zeta za direktora niti sa uređivačkom politikom ovih novina. Ljiljana Smajlović je radila i još uvek korektno radi svoj posao bez obzira na promenu vlasti ... ja sam prva protiv Koštunice i cele te DSS ekipice (sa izuzetkom Bećkovića) ali realno niko ovde ništa nije zgrešio pa da tu ženu smene.

ljiljana smajlovic radi odlican posao u politici i napravila je od tog lista najbolju novinu u zemlji . na zalost tadicevim ustasama tako nesto smeta, i napravice uskoro od politike zutu kopiju Blica, Danasa , Gazete ili nekog drugog zutog toaletoida :thumbdown:

Vidim da Svilanovic prica da ce za uredniak da dodje Sorosev ustasa Misa Brkic , americki reprezent u nasoj zemlji tako da mozemo da ocekujemo ako se to desi , da Politika lagano stavi katanac u bravu .
 
Откад је поменута дама уређује и пензионери је избегавају.
Нарочито су јој дебилне насловне стране. Најгоре у историји дневних новина.

od kako pomenuta dama uredjuje taj list, on je za kratko postao opet najugledniji list u zemlji cije tekstove relevantnim smatraju skoro svi u zemlji ma kojoj politickoj opciji pripadali. A ako taj list preuzme kao sto i hoce, ustasa i Sorosevac Misa Brkic mozemo da predpostavimo da ce uskoro Politika da bude stampano izdanje "Voice Of America" za koji pomenuti Brkic izmedju ostalog radi.
 
od kako pomenuta dama uredjuje taj list, on je za kratko postao opet najugledniji list u zemlji cije tekstove relevantnim smatraju skoro svi u zemlji ma kojoj politickoj opciji pripadali. A ako taj list preuzme kao sto i hoce, ustasa i Sorosevac Misa Brkic mozemo da predpostavimo da ce uskoro Politika da bude stampano izdanje "Voice Of America" za koji pomenuti Brkic izmedju ostalog radi.

Ako ne promene direktora svakako nece ;)
I znam da ne volis Tadica ali on je stvarno prvi bio protiv smene Smajlovicke, problem su Nemci.
 
Ako ne promene direktora svakako nece ;)
I znam da ne volis Tadica ali on je stvarno prvi bio protiv smene Smajlovicke, problem su Nemci.

sve je to promenjeno . tadic da je bio protiv smene smajlovicke ne bi postavljao srbomrzca sonju liht na celo politike.

a drugari sonje liht znamo ko su. soroseva bagra , i sorosevi novinari tako da je savrseno normalno da liht smeni smajlovicu i od politike napravi kopiju danasa i radio emisije "voice of america " u kojoj radi ovaj pomenuti misa brkic.
 
E to sa Sonjom im stvarno nije trebalo, moram da se složim. Ne verujem da je Tadić postavio jer je obožava, nažalost ima njoj ko da čuva leđa - konretno već pomenuti Soroš i ekipa.

tadicu smeta to sto je vecina novinara politike i kolumnista antiDS i pronacionalno orijentisana zato zeli da ih razjuri. A ko to moze bolje da uradi od jednog sorosevca kao sto je sonja liht?

Zato ce prvi korak da bude postavljanje tog mise brkica ili jos nekog goreg sorosevca na celo politike, mozda onog hrvata iz vojvodine dinka gruhonjica pa zatim krece isterivanje iz politike slobodana antonica, smajlovicke, lazanskog , nebojse katica, vukadinovica itd.

ostace u politici samo LDP-ovci i sorosevci a uskoro mozemo ocekivati da za politiku kolumne pisu beba popovic i ceda jovanovic.

sve u svemu boris tadic je jedno ustasko kopile. da nije ne bi postavljao hrvaticu i sorosevku sonju liht na celo upravnog odbora

nakon toga politika ima da lici na izdanje politike express iz 1994 godine...
 
ljiljana smajlovic radi odlican posao u politici i napravila je od tog lista najbolju novinu u zemlji . na zalost tadicevim ustasama tako nesto smeta, i napravice uskoro od politike zutu kopiju Blica, Danasa , Gazete ili nekog drugog zutog toaletoida :thumbdown:

Vidim da Svilanovic prica da ce za uredniak da dodje Sorosev ustasa Misa Brkic , americki reprezent u nasoj zemlji tako da mozemo da ocekujemo ako se to desi , da Politika lagano stavi katanac u bravu .
hmm a znaci Jevrejka Sonja Liht je ustvari ustasa , opet vinjak za dorucak,a ?:think:
 

Back
Top