Uskoro zabrana američke scijentologije u Francuskoj?

REZOLUCIJA VIJEĆA EUROPE O OSUDI KOMUNISTIČKIH ZLOČINA

Strassbourg, 25. I. 2006.
SKUPŠTINA EUROPSKOG PARLAMENTA
Potreba za međunarodnom osudom zločina totalitarističkih komunističkih režima Rezolucija 1481 (2006)

1. Skupština Europskog parlamenta poziva se na svoju Rezoluciju 1096 (1996) o mjerama za razbijanje ostavštine bivših komunističkih totalitarnih sustava.
2. Totalitarni komunistički režimi koji su vladali u Srednjoj i Istočnoj Europi u prošlom stoljeću, a koji su još na vlasti u nekoliko zemalja svijeta, bili su, bez iznimke, označeni masovnim povredama ljudskih prava. Povrede (ljudskih prava op.p.) su se razlikovale ovisno o kulturi, zemlji i povijesnom periodu i uključivale su pojedinačna i kolektivna ubojstva i smaknuća, smrti u koncentracijskim logorima, izgladnjivanja, deportacije, mučenja, prisilni rad i druge oblike masovnog fizičkog terora; progone na etničkoj i vjerskoj bazi, povredu slobode savjesti, misli i izražavanja, slobode tiska i također nedostatak političkog pluralizma.
3. Zločini su opravdavani u ime teorije klasne borbe i principa diktature ploretarijata. Interpretacija oba principa ozakonila je „eliminaciju“ ljudi koji su smatrani opasnima za izgradnju novog društva i, kao takvih, neprijateljima totalitarnog komunističkog režima. Velik broj žrtava u svakoj zemlji su bili državljani te zemlje. To je posebno bio slučaj sa ljudima iz bivšeg SSSR-a koji su u smislu broja žrtava daleko nadmašili ljude ostalih zemalja.
4. Skupština priznaje da su, unatoč zločinima totalitarnih komunističkih režima, neke Europske komunističke partije pridonijele postignuću demokracije.
5. Pad totalitarističkih komunističkih režima u Srednjoj i Istočnoj Europi nije bio u svim slučajevima popraćen međunarodnom istragom zločina koje su ti režimi počinili. Dapače, počinitelji tih zločina nisu izvedeni pred sud međunarodne zajednice, kao što je bio slučaj sa stravičnim zločinima koje je počinio Nacionalsocijalizam (nacizam).
6. Kao posljedica toga vrlo je niska svjesnost javnosti o zločinima počinjenima od strane totalitarnih komunističkih režima. Komunističke partije su legalne i aktivne u nekim zemljama, iako se u nekim slučajevima nisu distancirale od zločina koje su počinili totalitarni komunistički režimi u prošlosti.
7. Skupština je uvjerena da je svjesnost o povijesnim zbivanjima jedan od preduvjeta da se izbjegnu slični zločini u budućnosti. Dapače, moralna procjena i osuda počinjenih zločina igraju važnu ulogu u edukaciji mladih naraštaja. Jasan stav međunarodne zajednice prema prošlosti može biti smjernica za njihove buduće akcije.
8. Također, Skupština vjeruje da žrtve zločina totalitarnih komunističkih režima koje su još žive ili njihove obitelji, zaslužuju sućut, razumijevanje i priznanje za svoje patnje.
9. Totalitarni komunistički režimi su još uvijek aktivni u nekim zemljama svijeta i zločini se i dalje događaju. Percepcija nacionalnih interesa ne bi smjela spriječiti zemlje u adekvatnom kritiziranju postojećih totalitarnih komunističkih režima. Skupština snažno osuđuje sve te povrede ljudskih prava.
10. Rasprave i osude koje su se dosad izvršile na nacionalnom nivou nekih država članica Vijeća Europe ne mogu osloboditi međunarodnu zajednicu od zauzimanja jasne pozicije prema zločinima počinjenima od strane totalitarnih komunističkih režima. Ona ima moralnu obavezu da to učini bez daljnjeg odgađanja.
11. Vijeće Europe je dobro pozicionirano za takvu raspravu na međunarodnom nivou. Sve bivše Europske komunističke zemlje, sa iznimkom Bjelorusije, su sada njene članice i zaštita ljudskih prava i vladavina prava su osnovne vrijednosti za koje se zauzimaju.
12. Zbog toga, Parlamentarna Skupština snažno osuđuje masovno kršenje ljudskih prava od strane totalitarnih komunističkih režima i izražava sućut, razumijevanje i priznanje žrtvama tih zločina.
13. Također, poziva sve komunističke ili post-komunističke partije da u svojim zemljama, ako to dosad nisu učinile, ponovo procjene povijest komunizma i svoju vlastitu prošlost, jasno se distanciraju od zločina počinjenih od strane totalitarnih komunističkih režima i da ih osude bez ikakvih nejasnoća.
14. Skupština vjeruje da će ova jasna pozicija međunarodne zajednice omogućiti daljnje pomirenje. Dapače, da će moguće ohrabriti povjesničare širom svijeta da nastave svoja istraživanja usmjerena prema određivanju i objektivnoj provjeri toga što se dogodilo.

1 Rasprava skupštine 25. siječnja 2006. (5. zasjedanje) (vidi Doc.10765, izvještaj Povjerenstva za politička pitanja, report of the Political Affairs Committee, rapporteur: Mr Lindblad ). Tekst usvojen od strane Skupštine 25. siječnja 2006. (5. zasjedanje).

Link na Rezoluciju (engleski) na web stranici Vijeća Europe: http://assembly.coe.int/Mainf.asp?link=/Documents/AdoptedText/ta06/Eres1481.htm
 
U Francuskoj ne jača samo radikalizam nego i rasizam a to je posljedica liberalizma i radikalnog islamizma koji se tammo širi.Pariz i druge gradove u Fracuskoj su zapalili muslimanski emigranti iz Alžira i Maroka izazivajući mirne i kulturne Francuze na osvetu.Sada mladi i utjecajni Francuzi odlaze masovno u redove desnice zato što vide da im domovina ide u krivom smjeru i osječaju zavjeru protiv njihove kulture,države,nacije i vjere.Francuzi sada suraduju sa Rusima i drugim desničarima u europi da se oslobode toga sistema koji iz europe pravi euroarabiju odnosno iz kršćanskog kontinenta prave islamski a kada jednom muslimani zavaladaju europom i uvedu šerijatske zakone ti nečeš moči pisati što želiš nego ono što ti vjerska policija odredi tako je to u Saudijskoj Arabiji i drugim arapskim zemljama u kojima žene nemaju nikakva prava i tetiraju ih kao stoku.Ako mi ne vjeruješ klikni na link http://islamu.wordpress.com/2006/05/02/polozaj-zena-u-islamu-muhamedovo-lose-misljenje-o-zenama/
 
Scijentologija
http://www.katolici.org/nauk.php?action=c_vidi&id=10899
Zašto scijentologija nije religija
Scijentologija na prvi pogled ima sve što ima religija. Ima obrede, simbole, nedjeljno Bogoslužje... Međutim da bi se imalo Bogoslužje, u toj riječi treba - Bog. Naime, scijentologija nema nikakvo vjerovanje niti ikakvih dodirnih točaka sa transcedentalnim u bilo kojem smislu. Ne spominje se Bog, ni Spasenje... ništa!
Postavlja se pitanje dali religija nužno mora imati vezu sa transcedentalnim? Pa odgovor je... da!
Naime ako postavimo scijentologiju naspram recimo komunizma kao ideologije... I komunizam ima simbole, ima čak i svoje apostole (Marx, Engels, Lenjin), ima svoj konačni cilj (komunizam/besklasno društvo), ima svoju svetu knjigu (Manifest), ima svoju filozofiju... ali nema vezu sa transcedentalnim i zato nije religija nego ideologija.
Prvotno se gledao na scijentologiju kao još jednu New Age furku. U današnjem vremenu kada vlada duhovna glad, New Age je iz konzumerizma postao instant religija, baš onako kako smo i mi postali instant civilizacija. Uzmi gemišt religija, napravi koktel, uzmi što ti štima, glavno da je tebi dobro - i napravi sam svoju duhovnost. Međutim scijentologija nigdje ne spominje niti se dodiruje duhovnosti.
Jedan fratar koji je inače poznat po svom ekumenskom i međureligijskom radu susreo se sa pripadnikom scijentološke crkve. Njegov zaključak je bio sljedeći: Scijentologija nije religija (jer nema nikakvu vezu sa transcedentalnim), a svojim sljedbenicima manipulira tako što su otkirli neku psihološku tajnu.

Manipulacija sljedbenicima
Scijentološka crkva nigdje nije priznata kao religija, osim u SAD-u gdje je i osnovana i to zahvaljujući prvom amandmanu Ustava SAD-a gdje se jamče vjerske slobode. Religija je postala iz čistog pragmatizma da bi se dobile sve benificije pri plačanju poreza koje uživaju vjerske institucije. Pa što je onda scijentologija?
Scijentologija je u suštini način da se od sljedbenika, odnosno žrtava izvuku što veće količine novca.
Kako?
Gore spomenuti fratar koji govori o psihološkoj tajni. Scijentolozi naime koriste opasno psihoterapiju koja u suštini radi po principu brainwashinga. Dakle sljedebenicima-početnicima se kroz psihoterpaiju radi na oslabljivanju uma, razuma kada um iz racionalnog prelazi u iracionalno stanje. Tada dalje nije teško manipulirati sa sljedbenicima, pa ni prodati im apsurdnu petparačnu priču o Xenu.

Koliko je scijentologija opasna
Nažalost ovdje ne možemo govoriti o nikakvoj vjerskoj slobodi pošto ovdje religije - nema! Scijentologija je dakle veliki sceam od kojeg dobro žive veliki vođe ove "religije". Scijentologija je pod stalnom prismotrom njemačke obavještajne službe, u Italiji su pokretani mnogi procesi protiv scijentološke crkve, a u SAD-u je pokrenuto mnogo istraga zbog gospodarskog kriminala, krađa pa i ubojstava. Mnogi vođe ove "religije" završili su u zatvoru.
Ljudi koji su uvučeni u brainwashing scijentologije, a uspjeli su se izvući pokrenuli su svojvrstan rat na Internetu protiv scijentologije da upozore ljude na pogubne posljedice ulaska u ovakvu "religiju".

Poznati scijentolozi
Tom Cruis poznati hollywoodski glumac koji je također scijentolog je i John Travolta.
Tom Cruise je došao u dodir sa scijentologijom preko svoje prve supruge Mimi Rogers. Tamo je kroz scijentološki "self-help", odnosno kroz scijentološku psihoterapiju Tom pobjedio disleksiju. Od tada je čvrsti sljedbenik i zagovornik scijentologije.
Hollywoodski glumci su propagandni aprat preko kojih scijentologija djeluje. Svojim velikim utjecajem, guraju karijere ovih glumaca, a ovi zauzvrat rade kao propagandni strojevi ove velike prevare.

Apsurdi scijentologije Jedan od simbola scijentologije je i tzv. "scijentološki križ". Križ je simbol kršćanstva - muke, smrti i uskrsnuća Kristova. Scijentologija nema nikakve veze s kršćanstvom, jedina veza s Kristom je ta da je to lažna slika . Zašto križ? Scijentološki križ ima osam krakova koje prikazuju osam dinamika (?!).
Na službenoj stranici scijentološke crkve pozivaju se ljudi na "sunday service", odnosno nedjeljno Bogoslužje.
Ali što se slavi na tom Bogoslužju? Xenovo zatočeništvo?


Scijentologija i psihijatrija U scijentologiji postoji grupa koja je anti-psihijatrijski nastrojena. Po njima psihijatrija je pogubna naspram psihologije, u toj mjeri da psihijatriju optužuju za Prvi Svjetski Rat, uspon Hitlera i Staljina, napade 11.9., rat u Bosni i na Kosovu...

Scijentološka crkva u Hrvata
U Hrvatskoj je scijentološka crkva priznata kao dobrotvorna vjerska organizacija c/p koju bi trebalo zabraniti zbog opasnosti za javno zdravlje nacije.
 
U Francuskoj ne jača samo radikalizam nego i rasizam a to je posljedica liberalizma i radikalnog islamizma koji se tammo širi.Pariz i druge gradove u Fracuskoj su zapalili muslimanski emigranti iz Alžira i Maroka izazivajući mirne i kulturne Francuze na osvetu.Sada mladi i utjecajni Francuzi odlaze masovno u redove desnice zato što vide da im domovina ide u krivom smjeru i osječaju zavjeru protiv njihove kulture,države,nacije i vjere.Francuzi sada suraduju sa Rusima i drugim desničarima u europi da se oslobode toga sistema koji iz europe pravi euroarabiju odnosno iz kršćanskog kontinenta prave islamski a kada jednom muslimani zavaladaju europom i uvedu šerijatske zakone ti nečeš moči pisati što želiš nego ono što ti vjerska policija odredi tako je to u Saudijskoj Arabiji i drugim arapskim zemljama u kojima žene nemaju nikakva prava i tetiraju ih kao stoku.Ako mi ne vjeruješ klikni na link http://islamu.wordpress.com/2006/05/02/polozaj-zena-u-islamu-muhamedovo-lose-misljenje-o-zenama/


Slusaj, decko, da ti ja nesto kazem. Ja se ovde borim da se kaze istina o islamu i sve me raspinju na stub srama i banuju me idi na "Islam", pa se tamo bori, a ne da napadas ovu neznu, nezasticenu Vilu, koja zeli samo dobro celom svetu.
 
I stanovnicima Saudijske Arabije?

Idemo natrag na temu. ;)

Pre svega njima, jer su oni ugrozeni, a naroavno i ostalom svetu i zivotinjama (ne samo u nicku, vec i u zivotu).

Da se vratimo na temu. Ja imam dosta prijatelja koji su prihvatili sajentologiju, obicno jedni druge uvlace. Ja sam isla na par nekih skupova, oslobadjanja, padanja u trans. Mnogim prijateljima sam i pozajmljivala pare, a neke sam i "izvukla". Nikada nikom ne kazem da nije u pravu, samo sam im predstavila kako mi to izgleda.
Iskreno, meni je sajentologija jedna lakrdija, koja ima veze sa zivotom, jer su upravo savremena psiholosla istrazivanja prihvatila dosta tih sajentoloskih ideja, ako i taj new age pokret koji je jako povezan sa sajentologijom.
 
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/international/3161930/index.do Svaka čast Francuskoj i Njemačkoj na ovim zabranama,ova američka sekta je služila samo za obmanjivanje i pljačkanje ljudi.

O, srecni mi, kad ima ko da brine o nama, sta bi mi bez te brige majcinske koje nam nasa brizljiva drzavcica pruza? Ako mene pitate, Scijetolozi verovatno nisu pristali na fifty/fifty, pa im njihova drzava cisto dala do znanja da ima tu moc da ne mora da deli s nikim nista.

;)
 
ova američka sekta je služila samo za obmanjivanje i pljačkanje ljudi

A kako su se tek napljackale katolicko-hriscanske sekte a nema zabrane?!:mrgreen:
Cudno,ne?

Opljackace te i tvoj komsija ako mu se za to pruzi prilika, a kamoli razna udruzenja koja su kreirana bas sa tom svrhom. Scijentolozi, Katolici, Demokrati ... sve su to samo razne formule za efikasniji nacin istresanja naseg novcanika u njihove dzepove.

:)
 
Scijentologija je opasna sekta a katoličke sekte nisu zato što su bliske kršćanstvu a ova sekta je doslovno mafijaška organizacija opasna za ljude i državu.:rtfm:

mafijasska organizacija opasna za ... drzavu

Sve drzave na visokim nivoima prisno saradjuju medjusobno, za drzavu ne postoji opasnost poput NATO-a, Scijentologa, Jehovonoh Svedoka i tome slicno. Ove, vecih razmera organizacije, kreirane su u experimentalne svrhe od bas tih drzavnih organa, istih koji se i 'bore' protiv njih. Sve to da bi nam dali utisak da smo obrali bostan bez zastitnicke ruke nase domovine.

Scijentolozi, Katoloci, Politicke partije, Vrhovni sud... Svima njima upravlja Dzordz Bush ;)
 
George Bush je kao prvo protestant,kao drugo mason i kao treće on je političko smeće.Amerika preko svojih medija i filmova duže vrijeme sotonizira katoličku crkvu da bi lakše promovirala svoje sekte.Film koji je nedavno lansiran to ilustrira zove se Da Vinci Cod taj film kao i ovaj Saouth park su napravljeni sa jednim ciljem a to je rušenje europske kršćanske vjere i kulture nemoj misliti da su pravoslavni pošteđeni svi smo meta te antikršćanske propagande i Amerike.Ekumenizam između europskih Pravoslavnih i Katolika nadam se i Protestanata će zauvek rješiti taj problem.:rtfm:
 
George Bush je kao prvo protestant,kao drugo mason i kao treće on je političko smeće....Ekumenizam između europskih Pravoslavnih i Katolika nadam se i Protestanata će zauvek rješiti taj problem.:rtfm:

Molim te, ne mesaj predsednika Busha u sajentologiju, da ne bih reagovala.

Ekumenizam nece resiti nikakav problem, jer je usmeren da se postuje Babilonska bludnica i Zver Papa (Beni, izvini, ti nisi tako los).
 

Back
Top