Sednice Vlade Srbije

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Ne znam da li vam je to poznato ali redovne sednice Vlade Srbije se održavaju četvrtkom u 13h. Mislim da je to veoma, veoma retko budući da bi mi brže trebalo da, kao, idemo prema toj EU, s obzirom da stvarno mnogo zaostajemo i kasnimo u svemu. Vlada mora brže da donosi zakone, skupština mora brže da ih usvaja, ti zakoni treba da se poštuju itd.

Vlada Srbije bi ipak trebalo češće da zaseda jer je jednom nedeljno stvarno retko i, po meni, prespor tempo rada Vlade. Šta vi mislite o ovome i da li znate koliko često se održavaju sednice Vlada okolnih i razvijenih zemalja.

Mislim da bi Vlada Srbije trebalo da zaseda 3 puta nedeljno da bi nadoknadili to kašnjenje koje imamo u evropskim integracijama i uopšte u donošenje zakona i propisa.

I drugo, o čemu sam hteo da diskutujemo, to je modernizacija rada Vlade. Stvarno je besmisleno kada vidimo na TV-u ili u novinama da se na sednicama Vlade ispred članova Vlade nalaze gomile papira koje su toliko velike da prosto ne mogu da vide jedni druge. Nije baš bukvalno tako ali je smešno. Na sednicama Vlade bi umesto hrpe papira ispred svakog ministra trebalo da stoji po 1 lap-top. To bi svakako ubrzalo rad Vlade i smanjilo potrošnju papira kada bi ministri imali predloge svih zakona na lap-topu.

Ne znam da li ste videli da na sednicama hrvatske Vlade ispred ministara se nalaze notebook računari (ne znam baš kako se pravilno piše). Uglavnom, nije bitno da li će na stolu biti notebook ili lap-top računari, bitno je da se državna uprava pa samim tim i rad na sednicama Vlade Srbije modernizuje i kompjuterizuje. Pa ne živimo u 19. veku pa da se još uvek bakćemo sa tonama papira.
 
Dakle, da vidimo, da li ste za to da se sednice Vlade Srbije održavaju češće i da ministri i drugi članovi Vlade umesto što rade sa gomilom hartije kao u srednjem veku rade na laptopovima ili notebook računarima koji bi, naravno, bili povezani sa Skupštinom Srbije i kabinetom Predsednika Republike Srbije zbog lakšeg i bržeg uskladjivanja i usvajanja novih zakona ?

Možda nas čika Cvetković i posluša ako čita sve ovo. :lol:
 
Dakle, da vidimo, da li ste za to da se sednice Vlade Srbije održavaju češće i da ministri i drugi članovi Vlade umesto što rade sa gomilom hartije kao u srednjem veku rade na laptopovima ili notebook računarima koji bi, naravno, bili povezani sa Skupštinom Srbije i kabinetom Predsednika Republike Srbije zbog lakšeg i bržeg uskladjivanja i usvajanja novih zakona ?

Možda nas čika Cvetković i posluša ako čita sve ovo. :lol:
Pa zar nije dosta sto su na vlasti,a ti od njih zahtevas i da rade,.......nemoj,da im ne bude previse da se preumore,pa tek onda nisu ni za sta,........:eek::eek:
 
Dakle, da vidimo, da li ste za to da se sednice Vlade Srbije održavaju češće i da ministri i drugi članovi Vlade umesto što rade sa gomilom hartije kao u srednjem veku rade na laptopovima ili notebook računarima koji bi, naravno, bili povezani sa Skupštinom Srbije i kabinetom Predsednika Republike Srbije zbog lakšeg i bržeg uskladjivanja i usvajanja novih zakona ?

Možda nas čika Cvetković i posluša ako čita sve ovo. :lol:

Potpuno se slažem. Samo bih dodao da bi oni morali (ali neće naravno)(i tu mislim i na sve poslanike) da kupe sebi po laptop, SVOJIM PARAMA.
 

Back
Top