Da li vas nervira izgovor političara

Da li vas nervira kad politicari koriste reci kao: rezon, konsekvence, edukacija...
Za sve te reci postoji odgovarajuca rec u nasem jeziku, ali iz nekog razloga oni bas obozavaju da ih koriste.

to je jos i nista .Secam se ranije kad su bili govori i govori i kad je Narod i voleo da to slusa jer je izgledalo pametno...To su bile kohezije, multilatelarne diskusije,kohabitacije ,expoprijacije,tendencije...a usput smo ucili o genijalnosti Vuka Karadzica.I onda jednom prilikom poskupljenja struje na 202ci izadje covek i objasni zasto prosecan gradjanin ne razume sve tacke( slicno kao i izrazi) racuna za struju.Jednostavno ,on i ne treba da razume on treba da placa.
 
Zavisi ko priča. Ako je u pitanju neko iole normalan onda ne obraćam pažnju ali ako to radi neko poput Velje Ilića ko usput zapliće jezikom jer je pripit onda mi strašno ide na živce.

Velja je genije. Velja je covek iz naroda. Velja je covek kome se dizu spomenici u znak zahvalnosti.I sve to zahvaljujuci izjavi da Srbija mora da radi i da se gradi. Sad je i Mrka poceo to da koristi... :hahaha::hahaha::hahaha:
 
То што код нас тренутно обитава на политичкој сцени, тешко се уопште може назвати политичарима.
То су најобичнији политиканти, јефтини демагози, фићфирићи и пробисвети, које сам све скупа ставила на - стелт опцију.
Ту нема п од политичара...
 
Pre par decenija se pricalo o platformama i prestrojavanju, sad o transparenciji ili evroatlantskim integracijama.

Све скупа су то жваке за лудаке, једино ми још жао оних, који немају паметнија посла, па сатима блеје пред
тв-ом и гледају ове "нафатиране" замлате...
 
Da li vas nervira kad politicari koriste reci kao: rezon, konsekvence, edukacija...
Za sve te reci postoji odgovarajuca rec u nasem jeziku, ali iz nekog razloga oni bas obozavaju da ih koriste.

prvo......nije tacno da za sve reci postoje adekvatni izrazi u nasem jeziku..........npr. prevedi mi u jednoj reci "imidz"......onako , zdravo srBski......:think:

a od izraza " rezon" , trebalo bi vise da te nervira , npr.........."prokleto seme i doseme." i slicne budalastine........ili je to cool, posto je u duhu srBsko - shabanskog recnika??:roll:
 
prvo......nije tacno da za sve reci postoje adekvatni izrazi u nasem jeziku..........npr. prevedi mi u jednoj reci "imidz"......onako , zdravo srBski......:think:

a od izraza " rezon" , trebalo bi vise da te nervira , npr.........."prokleto seme i doseme." i slicne budalastine........ili je to cool, posto je u duhu srBsko - shabanskog recnika??:roll:

imidz-ugled

Mene izrazito nervira kad dodje Vucic i sere da smo anti-srbi a koristi izraze kao rezon i time sakati nas jezik. Nije on jedini, skoro sam cuo Tadica da koristi slicne reci. Zar to nije sakacenje naseg lepog jezika? Naravno da postoje reci koje ne mogu da se prevedu, ali zasto da koristimo tudje kad postoje nase? Nije sve sto je Srpsko budjavo i prljavo.


Naravno da covek treba da zna sto vise jezika i da bude pismen. To se naravno podrazumeva.
 
imidz-ugled

Mene izrazito nervira kad dodje Vucic i sere da smo anti-srbi a koristi izraze kao rezon i time sakati nas jezik. Nije on jedini, skoro sam cuo Tadica da koristi slicne reci. Zar to nije sakacenje naseg lepog jezika? Naravno da postoje reci koje ne mogu da se prevedu, ali zasto da koristimo tudje kad postoje nase? Nije sve sto je Srpsko budjavo i prljavo.


Naravno da covek treba da zna sto vise jezika i da bude pismen. To se naravno podrazumeva.

sve se slazem.............sem sa tim da rec "imidz" moze da se zameni reci " ugled":think:

promasio si za ...............mnogo.....:think:
 
Imidz nije ugled. Imidz je mozda nesto poput stila, sto je opet tudjica.

Medjutim, jezicki purizam je isprazan i strasno zamoran. Nadam se da Srbi nikad nece zastraniti poput nesrecnih iskompleksiranih Hrvata sa svim njihovim krugovalima, zrakomlatima, zrakoplovima, dalekovidnicama itd.

U pravu si. Neke stvari ne treba prevoditi na silu, samo zato da bi imali svoju rec.
 
ovdje je jedan nas politicar, samir silajdzic, nakon demonstracija protiv vlasti pred skupstinom,
sav usplahiren, izjavio...

kakav je to nacin, ta okupljanja i ostalo..
mene djete zove na telefon i kaze : tajo, bojim se, tajo...


dusa slatka.. ne boji se on nego se dijete boji...
nakon takve izjave meni ne bi bio ni predsjednik mjesne zajednice..
jad jadni... tako se zove taj imidz...


bolje bi im bilo da pametno sute..
 

Back
Top