Sporost Racunara

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.257
Kod mene je stari kompjuter koji sam kupio prije 6-7 godina.Procesor je 1,6 Ghz,Ram memorija je 768 MB,HDD 40 GB.Kao zastitu koristim Avast Profesional i Spyware Doctor,od alata za odrzavanje koristim CCleaner i TuneUp Utilities 2007,za deinstalaciju programa koristim Your Uninstaller 2008. Redovno ga skeniram i cistim od smeca,juce sam ga skenirao i sa SmitFraudFix ,medjutim u zadnje vrijeme nesto usporeno radi. Kad se dize sistem povuce 70% ram memorije.Nakon 5 minuta Smart Ram pokazuje da je slobodno 70% radne memorije.Svaki dvoklik na bilo koju ikonicu, program ili dokument pjescani sat stoji puno duze nego sto bi trebalo da stoji mada mi je slobodno 70% rama.Ponekad i kad izlazim iz nekog programa klikom na x moram cekat da izadje,nece odmah. Na C particiji imam 60% slobodnog prostora a na D particiji 70 %.Na putu do firme sam navratio do dva servisa i kad sam iznio svoj problem rekli su mi da tu pomaze samo reinstalacija sistema,jer vremenom se nakupi bugova i rupa da to nemoze sanirat ni jedan alat.U januaru sam vrsio reinstalaciju Windowsa i ne radi mi se to opet,bar u skorije vrijeme.Defragmentaciju radim mjesecno sa JkDefrag 3.36 i on to odradi vrlo dobro.Mozete li mi pomoc da to sto bezbolnije odradim.U kompjutere se ne razumijem dobro,engleski mi ne ide, a kompjuterom se najvise sluze djeca i meni stolicu ustupe samo kad nesto sjebu mada znaju da sam ja gori od njih.Ako mozete pomozite ako je sta jednostavno za odradit
Veliki pozzzz
 
U TuneUp-u imas opciju Start up manager,u njemu izbaci sve nepotrebne programe pri podizanju,tako ce ti se brze ucitati windows,takodje taj smart ram,sta on u stvari radi?Ako kojim slucajem optimizuje ili oslobadja memoriju onda bi to trebalo biti uzrok za sporost.
 
U TuneUp-u imas opciju Start up manager,u njemu izbaci sve nepotrebne programe pri podizanju,tako ce ti se brze ucitati windows,takodje taj smart ram,sta on u stvari radi?Ako kojim slucajem optimizuje ili oslobadja memoriju onda bi to trebalo biti uzrok za sporost.

Nekad mi je neko reko da Smart Ram usporava otvaranje drugih programa i da samo pojacava memoriju trenutnom procesu a ja sam se na to oglusio.Na tvoju preporuku odmah sam ga eliminisao i vec je bolje.Sto se tice programa koji se automatski pokrecu nemam ja njih puno.To su sljedeci programi:
1.Revo Uninstaller,zaboravio sam napisat da imam i njega.Ne bi ga se odrekao ni zasta jer pomocu njega sam deinstalirao programe koje nisam nikakvim drugim alatom mogao
2.ctfmon.exe-windows\sistem32\
3.Google Update-Google Installer,za ovo neznam ni treba li mi uopste.Vjerovatno mi je se zakacio kad sam isprobavao onaj Google browser.
4.Unlocker Assistant
5.Spyware Doctor
6.SoundMan-SoundMan.exe.-Realtek Sound Menager
7.Avast
Nekad je bio i Comodo Firevall Pro ali me je nervirao a ucinio mi se i zahtjevan za moju masinu pa sam ga deinstalirao.Pozzz
 
Poslednja izmena:
@Mr.Been

Slobodno možeš da isključiš sve iz Start up-a, osim ctfmon-a i Avast-a, jer sve drugo nije neophodo da bi se startovalo sa Win-om zajedno i da ga usporava, a posebno Spyware Doctor koji dosta troši sistemske resurse! ;)

Osim toga, u okviru TuneUp Utilities-a (koji kažeš da koristiš), imaš dosta alata koji služe kako za čišćenje, sređivanje tako i za optimizaciju sistema, pa pročačkaj malo sa njima.
 

Back
Top