Koliko ima Srba?

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.936
Zna li neko da odgovori na ovo:

1. Koliko ima Srba u svetu?

2. Koliko ima Srba na Balkanu?

3. Koliko ima Srba na prostoru bivše Jugoslavije?

4. Koliko ima Srba u Srbiji?

Crno na belo molim, ne "pokatoličeni" ili "islamizirani: ili razni drugi asimilovani Srbi, po poreklu jedino ako su od roditelja (i u tom pogledu, nemojte odlaziti daleko, znači "za prođu" mogu možda jedino, iz očiglednih razloga, Goranci i Crnogorci, nemojte ni slučajno Makedonce).

Ja ću predstaviti moju pretpostavku za 4. - nešto više od 6,5 miliona.
 
6 miliona u Srbiji, 1.5 miliona u RS, 200,000+ u CG, 200,000 u HR.

Koliko nas ima u dijaspori vise niko nezna, osim toga da nas ima puno, a jos vise sto su prestali da se izjasnjavaju kao Srbi jer im je $ bio sladji od casti.
 
Pa predpostavljam ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Serbs

:D hehehe

p.s. 2&3 je fakticki jedno te isto pitanje, sumnjam da ima znacajan broj Srba u Rumuniji, Bugarskoj, Albaniji i Grckoj ;)


Sto se tice demografske pouzdanosti podataka, wikipedia je pouzdana kao moja baba na motoru.

Na toj stranici informacije kazu da u Srbiji ima 7,080,914 srba, sto jeste netacna informacija. U srbiji ima toliko (ili vise) stanovnika, ali NE Srba.

"На основу последњег пописа из 2002. године Србија има 7.498.001 становника (без података са Косова и Метохије)" - Vlada R. Srbije: http://www.srbija.gov.rs/pages/article.php?id=37
 
Sto se tice demografske pouzdanosti podataka, wikipedia je pouzdana kao moja baba na motoru.

Na toj stranici informacije kazu da u Srbiji ima 7,080,914 srba, sto jeste netacna informacija. U srbiji ima toliko (ili vise) stanovnika, ali NE Srba.

Ti mora da si ih brojao pa znas :D

Ja mislim da je informacija tacna iz razloga da je SCG imala od prilike 10,6 mil, tih 600 i kusur hiljada otpada na CG, a onda od 10 milki odbij 1,5 na siptare i 1,5 recimo da ima svih "ostalih" sto sumnjam da ih ima i toliko i opet ti ostane od prilike 7 miliona, pa bi ja rekao da je ta informacija priblizno tacna....ali opet, ti si prebrojavao ;)
 
Он је ограничио Србе само на Србе, а не на Србе Муслимане, Србе Македонце, Србе Комунисте, Србе Љотићевце и друге политичке Србе. Таквих Срба би се могло набројати око пет милиона и то око 2 милиона у диаспори.
 
Ti mora da si ih brojao pa znas :D

Ne razumem te.

Da li ti tvrdis da su te informacije na wikipedi-i tacne? Ja bas zato sto neznam tacno, sam "zaokruzio" cifre koje sam naveo.

Takodje mi je zanimljivo to sto vise verujes jednoj wikipediji koju svako menja, nego sajtu vlade.


Ako mi neverujes, pogledaj stranicu "Demografija Srbije" na wikipedi-i, pa je usporedi sa onom stranicom koju si naveo gore. Videces kako jedan sajt sadrzi razlicite podatke o istoj informaciji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Serbia ( Serbs 6,212,838 )

Problem je sto Srbi na kosovu nisu uracunati u toj cifri, ali ipak postoje dokazi o pogresnim izvorima.
 
Он је ограничио Србе само на Србе, а не на Србе Муслимане, Србе Македонце, Србе Комунисте, Србе Љотићевце и друге политичке Србе. Таквих Срба би се могло набројати око пет милиона и то око 2 милиона у диаспори.

Prijatelju, kako mi se cini uskoro cemo da delimo i Srbe od Srba Vojvodjana.

cc!
 
+ 4 miliona Srba katolika.......;)

Tačno sam znao...i još naglasio zbog ovoga...šta sam ono rekao? :otkacio:

U RS ima 1,5 miliona, a u Hrvatskoj 200,000 :?::roll:

Po podacima ministarstva dijaspore, ima 1,6 miliona u celoj Bosni i Hercegovini, a po Miloradu Pupovcu i broj je viši za Republiku Hrvatsku, jer je popis obavljen 2001. godine, pre jednog broja povratnika.

6 miliona u Srbiji..

Više, pa kada je 2002. godine rađen potpis bilo je 6.212.838 bez Kosova. Na Kosovu je tada bilo 150.000 Srba, a danas bi trebalo da bude ispod 130.000.
 
Poslednja izmena:
1. U svetu, mozda oko 10-12 miliona

2. Na Balkanu, 6,2(Srbija)+1,5(Bosna)+0,2(Hrvatska)+0.2(CG, ako pretpostavimo da novopeceni Dukljani nisu Srbi) +0.1 (priblizno u okruzenju, Slovenija, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Makedonija) = 8.2 miliona

3. Bivsa Juga, priblizno isto kao prethodno.

4. Srbija, valjda je oko 6.2, mrzi me sad da trazim popis iz 2002.

1912. Srba je otprilike bilo 12 miliona na prostorima bivse Juge, ali svetski ratovi, NDH, Jasenovac su nas skratili za dosta stanovnishtva.
 
Poslednja izmena:
Srbija kao Srbija ima oko 8 miliona stanovnika, od toga negde oko 7 miliona po mom mišljenju su SRbi, RS 1,5 miliona, RH 200000, CG 200000, Švedska 200000 - 300000, Kanada 125000, Australija oko 100000, Austrija nešto više od 150000, Nemačka negde oko 300000... to su neke veće grupacije naših sunarodnjaka u inostranstvu.
 
Тешко је на то одговорити колико има Срба!! Из више разлога..
Многи који нису Сбри су се тако изјаснили. По задњем попису..Али и многи који јесу Срби су се изјаснили као друге нације...А како се ситуација одвија још мање ће се изјашњавати као Срби због папира ,пасоша итд...
Ствар генетике је другачија тема. Срба по генима има завидан број..Али има једна стара пословица
Србе треба Посрбити!!!
 
1. U svetu, mozda oko 10-12 miliona

2. Na Balkanu, 6,2(Srbija)+1,5(Bosna)+0,2(Hrvatska)+0.2(CG, ako pretpostavimo da novopeceni Dukljani nisu Srbi) +0.1 (priblizno u okruzenju, Slovenija, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Makedonija) = 8.2 miliona

3. Bivsa Juga, priblizno isto kao prethodno.

4. Srbija, valjda je oko 6.2, mrzi me sad da trazim popis iz 2002.

1912. Srba je otprilike bilo 12 miliona na prostorima bivse Juge, ali svetski ratovi, NDH, Jasenovac su nas skratili za dosta stanovnishtva.

Ti k'o da nisi čitao moje napomene o Hrvatskoj, Bosni i Srbiji. :whistling:
 

Back
Top