Žene ponovo žele da budu domaćice??

Ja sam bila na ivici te odluke i razmatrala trajno domacicharenje, al' mi umro muz. Sad moram na posao, a zaista bih uzivala u kuci.
Naravno, bez hobija to i nije neki provod vremena. Ali ako oh zena ima, onda moze biti uzivanje da se ne odlazi na posao. I tako drustveni kontakti na poslu nisu i jedini u zivotu. Mislim da domacice nista od zivota ne gube, ako se bave i necim zanimljivim nakon kucnih poslova.
 
Ne mislim da mi je biti domacica tesko....vec stvarno zelim svoj posao....planiram nesto sama...ali tako da imam dovoljno vremena za porodicu....i sve je izvodljivo....:)

Zapad je ipak drugo....mi sada zivimo zivotom na neki nacin kojim su oni zivjeli prije 20 god....u njihovim clancima oduvijek je bilo tih savjeta o djeci,porodici....samo ono sto vidimo na TV i sto se cita "malo" je drugacije od stvarnosti....
Koliko je samo price o zastiti zene uopsteno i u braku....a opet koliki je posto zlostavljanja....njihove kazne su astronomske,a opet ne menjaju procenat....

Iskreno se bojim da se vrati to nekadasnje,zena je domacica i majka....da se ne ukinu tesko stecena prava i jednakost....
 
....danas biti zena kod kuce ..ne znaci automatski i po ceo dan drzati kofu i krpu u ruci..umela bih jako lepo da se organizujem..da gajim dete i njega sacekam da dodje kuci..:D

a ko bi plaćo...misim, te tvoje aktivnosti van šerpe i kofe....a i ko bi držo šerpu i ostalo, esu to neki radioaktivni predmeti.......objasni sad ti....u čemu bi se sastojo tvoj doprinos zajedničkom domaćinstvu............
 
Cesto sam imala prilike da cujem komentare svojih drugara kako bi rado da im buduca zena bude samo domacica, a na komentar : Pa onda ti treba fina platica da sve kuci pokrpis, odgovarali su otprilike Ne trazim spnzorusu, nego domacicu. Nesto mi se tu nikako nije uklapalo. Kao da sebe porichu... ili mozda nisu bili svesni buducih porodicnih troskova. A sada im zene uveliko rade. Cak su mnogi od njih ganjali vezu za zaposljavanje istih. Naopako, jel' da?
 
a ko bi plaćo...misim, te tvoje aktivnosti van šerpe i kofe....a i ko bi držo šerpu i ostalo, esu to neki radioaktivni predmeti.......objasni sad ti....u čemu bi se sastojo tvoj doprinos zajedničkom domaćinstvu............

Ja cu da se udam za lepog,pametnog i bogatog..:lol: tako da ..nemoj da se brines..:lol: ali kada vec pitas.ja bi i dalje radila svoj posao kod kuce..kucna pomocnica bi drzala metlu,krpu,kofu and usisivac..a ja bih brinula o detetu i njemu.i kuvala bi..(ljubav ulazi kroz usta,nema tu niko da se mesa.. :mrgreen:.).. Si zadovoljan..:hahaha:
 
Nikad u svom životu nisam planirala da budem isključivo domaćica...nikad nisam
zamišljala samoj života tako da mi to bude jedino čime ću se baviti...kuća, muž,
deca i ostalo što uz to ide.....Međitm kojekakvim turbulencijama u našoj zemlji
kao mnogi, tako i ja ostadoh bez posla....jedno vreme na samom početku,
osećanja su mi bila podeljena....malo radosti što neću ustajati rano i ko bez
glave juriti na posao...malo tuge jer mi oduzeše neke moje radosti, druženja sa
koleginicama, jutarnja kafica...i sve što može već da ispuni neki deo dana, a
pri tom donese pristojnu sumu novca u kućni budžet.....Onda opet iz početka,
ubeđivanje sebe da ću, biti više posvećena, porodici, da ćemo više vremena
provesti zajedno...i te kako su znale da me na momente umire.

Ipak kad pogledam u nazad, shvatam da sam sve postizala i da mi se samo
činilo, da je lepše i lakše ženama koje su kod kuće i ne moraju da jurcaju na
posao. Vremena imam na pretek...to što sam radila za par sati u kući radim i
sada....a šta sa ostatkom dana. Koliko god imala raznih mogućnosti, da prošetam,
pročitam neku lepu knjigu, pogledam film...pa to sam imala i ranije.

Ne ja nisam tip domaćice...i nije mi to nešto što me potpuno ispunjava. Naročito
što se deca i muževi razmaze, jer ti si ceo dan kod kuće pa si odmorna, i sve
se očekuje da im se donese na noge.

Lično sam bila mnogo zadovoljnija, to tek sada shvatam, malo kasno, kada
sam imala mnogo više obaveza, i naravno kada sam imala svoju platu. Nebitno
kolika je ta plata, svaka žena treba da ima svoj dinar, neku svoju finansijsku
nezavisnost, jer kakav god muž bio i koliko god zarađivao, to je on zaradio
a ja nisam tip ni da tražim ni da čekam da mi se da, slađe mi je ono što sama
zaradim. Lakše trošim, i sa manje griže savesti.
 
Srbija želi na zapad,evo kako neki zapadnjaci razmišljaju: http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=319354
Želite li da budete domaćice?
E, al' super im je zaključak. Znači to je sad kao trebalo da bude iznenađenje što muškarci za ženu žele majku a za ljubavnicu poslovnu ženu, namirisanu i uvek veselu? Hej, pa da sam muško normalno da bih i ja to želela, raj na zamlji :lol: svašta. Ali ovo je bolje:

"Što je još zanimljivije, slično mišljenje dele i žene. Gotovo 40 odsto ispitanica potvrdilo je da jako ceni finansijsku sigurnost koju im pružaju muževi. Drugim rečima, sopstvena karijera im nije na prvom mestu."

Dakle, odjednom je neverovatno čudna ideja da je nekome porodica preča od karijere :eek: a što je najjače, to je stavljeno pod "drugim rečima"..... čovek dao slobodnu interpretaciju kao činjenicu, što je lepo biti novinar :D :D :D
Čekajte, kad je postao šablon da je bilo kome, ne samo ženi, karijera preča od porodice, pa da je zato uopšte ima? Zar to nije bio tabu do sad koji niko na planeti ne bi priznao a i ako bi priztnao istovremeno bi bio svestan da nije u redu.....

Ja ne znam da je ikada ženama, generalno, "karijera bila preča od porodice", tako da stvarno ne vidim šta se tu promenilo..... muškarcima, sa druge strane, bila preča ili ne, to se nikada nije zameralo, zato su se između ostalog i izdešavali toliki razvodi...
I šta je čudno u finansijskoj stabilnosti? Pa je l' neka treba da kaže kako želi muškarca koji je finansijski totalno nestabilan i na koga ne može da se osloni nego će narednih 50 godina konstantno da tripuje da li će imati za hleb ujutru???

I na osnovu svega toga sastavljač ovog debilnog članka (koji je paralelno sastavio i prvi debilni odgovor, ako ne i više narednih..... znam da se to radi da ne kažem... radila sam.....) izvlači debilne zaključke, ako nije zbog popunjavanja prostora..... (što je prva varijanta) jer:

U pravu si, Karlito, još jedna stvar koju ćemo da nasledimo, zato što približavanje "Zapadu" znači da treba da postanemo "Zapad". Ali vodeće zemlje Evrope ne zadržavaju ovakav sistem niti ga uopšte uzimaju u obzir.
Mi bismo, ipak, da se ugledamo na SAD, jer smo ionako videli previše njihovih bajki na TV-u da bismo i dalje bili svesni da je njihova bajka u stvari jedna jadna i žalosna kompenzacija za konkretno rešenje. Pođimo od obrazovnog sistema..... privatizacije..... zakona!..... svega...


Čovek je ispisao gomilu pretpostavki, a sve je to učinio na osnovu neke navodne ankete koju je navodno neko vodio i u kojoj je navodno bilo odgovora koji su naveli "novinara" da izvede zaključke koji aman baš ništa drugo nisu do njegovog subjektivnog utiska, ako već nisu kompletna izmišljotina.
 
Ne, ne bih mogla nikako. Bila sam u (ne)prilici da ne radim 2 meseca i mislila sam da cu da poludim kod kuce (iako kuvam, radim sve po kuci, nemam spremacicu :D, idem redovno u teretanu + stalno radim na nekim projektima).
Jer mi je potrebno da budem dobra u necemu - ali ne u 4 zida.
Ne bih mogla da zamislim svoj zivot tako. Meni je to uzasno frustrirajuce, sama cinjenica da se nicim ne bavim i da se ne vidjam sa ljudima (ljudi u prodavnici? :D na pijaci? komsinice? to se ne racuna).
Posvecivanje malom detetu, to razumem. Ali potpuno posvecivanje muzu i cekanje da on dodje s posla, mislim da bi on covek poludeo. :D

I samo da dodam, ja sam frik koji pravi domace spagete, da mi neko ne kaze da sam surova karijeristkinja. :D
(I niko ne brani zenama da budu domacice, ne znam sto je sad ovo izum nedelje :I).
 
Ja cu da se udam za lepog,pametnog i bogatog..:lol: tako da ..nemoj da se brines..:lol: ali kada vec pitas.ja bi i dalje radila svoj posao kod kuce..kucna pomocnica bi drzala metlu,krpu,kofu and usisivac..a ja bih brinula o detetu i njemu.i kuvala bi..(ljubav ulazi kroz usta,nema tu niko da se mesa.. :mrgreen:.).. Si zadovoljan..:hahaha:

E daj molim te, koliko ti treba da napravis taj rucak? :evil:
 
Srbija želi na zapad,evo kako neki zapadnjaci razmišljaju: http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=319354
Želite li da budete domaćice?


"Istraživanje ukazuje na to da se danas mnoge žene pitaju da li su emancipacijom sebi učinile uslugu ili ne. I ko je tu, zapravo, u povoljnijem položaju: ona žena koja po kišovitom danu ne mora da ide na posao ili ona koja mora da se spremi i radi celi dan. Uz sve ono što je kod kuće čeka kada se vrati sa posla. "


"Srećne domaćice više nisu retkost. Taj trend izgleda postaje sve izraženiji u zapadnim zemljama. Doskorašnji imperativ - postići sve odjednom - biti i žena od karijere i savršena domaćica i majka - čini se jenjava. "


Totalno nakaradna postavka.

One žene koje ovako vide emancipaciju, i dalje joj nisu ni blizu, pa je se ne mogu ni odricati.
 
Srbija želi na zapad,evo kako neki zapadnjaci razmišljaju: http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=319354
Želite li da budete domaćice?

Mi smo i jedno i drugo - bar ovde na forumu tako da ćeš qraz dobiti odgovor...
Ni meni nije jasno bilo ranije - kako sve ove kuckalice za koje većinom znam da kuckaju iz radnih prostorija dok su im deca u vrtićima il ih neko već čuva kući, uspevaju da postignu sve.
Umesto odgovora na pitanje dobih 50kg sebe sa sve krevetom : (
 
e i ja sam jedna od domacica. sedim kuci bavim se decom, imam ih dvoje kuvam muzu i deci rucak perem peglam... i dobro se osecam zbog svega toga. Moj muz dovoljno zaradjuje da ne bih morala da radimbilo sta npr da perem sudove po restoranima ili slicno nemojte me pogresno shvatiti nije moj muz bil gejts. Jos jedna plata dobro bi nam dosla ali posto sam ja uciteljica a posla u struci sve manje... nije steta sto sam domacica imam ja dosta posla ikod kuce. Nisam karijerista i uopste mi ne smeta sto ne radim,mada naravno, prihvatila bih posao ali da je u struci ili negde gde se trazi fakultet.
Ne bih volela da je obrnuta situacija da ja idem na posao a muz da je domaca. Mislim da to lose utice na samopouydanje muskarca. Mislim da je muskarac zastitnik porodice i da ON treba da zaradjuje. Mada ima i toga i brak funkcionise.
P.S. kad bih radila ne bih imala vremena da se odmorim da procitam nesto, da idem na forum...Verovatno.
 
Не желим да седим кући по цео дан. Волим да радим, волим да се дружим, волим да имам свој новац (па макар ми месечна плата била и 10.000 динара)....
Мислим да би ме свакодневно седенје у кући упропастило. Сигурно бих се угојила, постала бесна, усмерила пажнју само на НЈЕГА И тако почела и нјега да гушим, малтретирам, лепим се за нјега...А ја се тога ужасавам....
И никада не бих могла да останем дуже у вези са човеком који од мене очекује да седим стално у кући и сва се ка нјему усмерим. Мислим да је то нездраво.
Жена која има породицу не може побећи од улоге домаћице. Али...Ја бих пре узела неку помоћ у кући, него што бих седела у кући по цео дан....
 

Back
Top