Slobino Vreme

Da li je bilo bolje u slobino vreme ili sad?

  • Bilo je bolje u Slobino vreme!

  • Nije bilo bolje u Slobinom vremenu sad je sto puta bolje!

  • Nemam misljenje!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Borko 72 Novi Becaj

Ističe se
Banovan
Poruka
2.202
Znamo svi kako se zivelo u Slobino vreme pa reko malo da popricamo o tome. Prvo sto mi pada na pamet iz Slobinog vremena je inflacija tad je bilo 1000 dinara kao sada 1000 evra secam se kad kazem bratu "daj mi 1000 dinara" on odma e si ti normalan moze 500? jedva mi je davao i 500. a sad je naprimer 5000 dinara sitnica a 500 dinara je smesno. ne razumem kako postoje neki koji mogu reci da je u slobino vreme bilo bolje?
 
Znamo svi kako se zivelo u Slobino vreme pa reko malo da popricamo o tome. Prvo sto mi pada na pamet iz Slobinog vremena je inflacija tad je bilo 1000 dinara kao sada 1000 evra secam se kad kazem bratu "daj mi 1000 dinara" on odma e si ti normalan moze 500? jedva mi je davao i 500. a sad je naprimer 5000 dinara sitnica a 500 dinara je smesno. ne razumem kako postoje neki koji mogu reci da je u slobino vreme bilo bolje?

Znaš kako... ima svakakvih ljudi... uostalom, bolje da govore da je onda bilo bolje, nego da govore da će biti propast sveta i da pokušavaju organizovati masovna samoubistva...
 
SPS i SPO (u Beogradu) vreme je bilo jedno od najtežih i najgorih razdoblja u istoriji srpske države i samim tim je neuporedivo sa današnjim koje je značajno bolje. E sad ukoliko me neko pita da li je moglo da bude i bolje, mogu samo da odgovorim potvrdno, ali onda ne bi imali ekstremno bogate tajkune (Mišković, Đilas, Beko), predstavnike lokalne uprave koji za 1-2 godine dolaze do stana (većina funkcionera u opštinskim upravama u BG), i građane koji primaju platu od 12.000 do 20.000 dinara, koja im je tačno dovoljna da plate račune i da jedu po pola hleba dnevno narednih mesec dana.
 
Znamo svi kako se zivelo u Slobino vreme pa reko malo da popricamo o tome. Prvo sto mi pada na pamet iz Slobinog vremena je inflacija tad je bilo 1000 dinara kao sada 1000 evra secam se kad kazem bratu "daj mi 1000 dinara" on odma e si ti normalan moze 500? jedva mi je davao i 500. a sad je naprimer 5000 dinara sitnica a 500 dinara je smesno. ne razumem kako postoje neki koji mogu reci da je u slobino vreme bilo bolje?

Pa i ja se pitam ali eto DS i Boris Tadic su vratili na vlast ljude koji su vladali Srbijom u to vreme.
 
Znamo svi kako se zivelo u Slobino vreme pa reko malo da popricamo o tome. Prvo sto mi pada na pamet iz Slobinog vremena je inflacija tad je bilo 1000 dinara kao sada 1000 evra secam se kad kazem bratu "daj mi 1000 dinara" on odma e si ti normalan moze 500? jedva mi je davao i 500. a sad je naprimer 5000 dinara sitnica a 500 dinara je smesno. ne razumem kako postoje neki koji mogu reci da je u slobino vreme bilo bolje?
A ko ti sad daje pare?:mrgreen:
 
Слоба је издао Србе у РСК, слабо је бранио националне интересе, али се финансијски мало боље живело у његово време. Мада можда би и прихватио мишљење претходника.
 
Poslednja izmena:
Слоба је издао Србе у РСК, слабо је бранио националне интересе, али се финансијски мало боље живело у његово време. Мада можда би и прихватио мишљење претходника.

Za Jezdine dilere je bilo više nego dobro.:D
 
Evo ja cu biti prvi koji ce reci da je bilo bolje u Slobino vreme.Dakle anketa je postavljena da li je bilo bolje vreme,a ne da li smo pristalice ideologije i sistema koji je tada vladao.

Treba imati na umu par stvari:

1.90-ih godina inflacija je zahvatila ceo svet,pa tako i nase podneblje.Finansijska kriza se osecala jos krajem 80-ih cak i USA koja se dici kapitalizmom.Kod nas je to samo poprimilo mnogo gori oblik iz razloga sto smo imali embargo na grbaci.

2.Sustinske promene se ne osecaju u postojecem drustvu,pa ni na ekonomskom planu.Ako je postojala inflacija on je suzbijena sredinom 90-ih avramovim dinarom.Tada je plata recimo bilo par stotina dinara,a za samo 1 dinar si mogao da kupis hleb i mleko.

3.Danasnji politicari se dice kako su podigli prosecne plate na "ogromnih" 300 evra,a ne vode racuna o kupovnoj moci.To je ona logika manipulacije - podici cu plate i to cu svaki dan da ponavljam u reklamne svrhe na medijima,ali zato cu da cutim da su i cene za toliko puta skocile.

4.Skolstvo i zdrvastvo je bilo besplatno,tj. placale su se neke sitne takse tipa participacija za lek koju je svako mogao da priusti,a na fakultetima su studenti placali knjige i neko ucesce u samofinasiranju koje nije bilo toliko strasno ni za ciji dzep.Danas je skolovanje preko 1000 evra.

5.Plate u fabrikama su bile male za vreme Slobe,ali su svi radili cak i za male plate.Danas imamo 1 000 000 nezaposlenih.Ako malo bolje razmislite : bolje je raditi recimo za ondasnjih 200-300 dinara mesecno koliko su svi primali,nego se obesiti zbog otkaza na poslu sto se danas desava.

6.Milosevic je napravio veliku gresku kada je rasformirao SKJ i stvorio SPS.Reformom u ideologiji i politici okrenuo se ka levom socijalizmu.Sve u svemu treba mu odati priznanje na anti-imperijalizmu,anti-kapitalizmu i anti-kolonijalizmu.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je bilo bolje u Slobino vreme samo da nije bilo rata.

Санкције, рат, бомбардовање... а сад имамо ту приватизацију, отворено тржиште и живот је исти или гори. А медији ??? Исто сорошевски, антинационални...МРАК
 
Evo ja cu biti prvi koji ce reci da je bilo bolje u Slobino vreme.Dakle anketa je postavljena da li je bilo bolje vreme,a ne da li smo pristalice ideologije i sistema koji je tada vladao.

Treba imati na umu par stvari:

1.90-ih godina inflacija je zahvatila ceo svet,pa tako i nase podneblje.Finansijska kriza se osecala jos krajem 80-ih cak i USA koja se dici kapitalizmom.Kod nas je to samo poprimilo mnogo gori oblik iz razloga sto smo imali embargo na grbaci.

2.Sustinske promene se ne osecaju u postojecem drustvu,pa ni na ekonomskom planu.Ako je postojala inflacija on je suzbijena sredinom 90-ih avramovim dinarom.Tada je plata recimo bilo par stotina dinara,a za samo 1 dinar si mogao da kupis hleb i mleko.

3.Danasnji politicari se dice kako su podigli prosecne plate na "ogromnih" 300 evra,a ne vode racuna o kupovnoj moci.To je ona logika manipulacije - podici cu plate i to cu svaki dan da ponavljam u reklamne svrhe na medijima,ali zato cu da cutim da su i cene za toliko puta skocile.

4.Skolstvo i zdrvastvo je bilo besplatno,tj. placale su se neke sitne takse tipa participacija za lek koju je svako mogao da priusti,a na fakultetima su studenti placali knjige i neko ucesce u samofinasiranju koje nije bilo toliko strasno ni za ciji dzep.Danas je skolovanje preko 1000 evra.

5.Plate u fabrikama su bile male za vreme Slobe,ali su svi radili cak i za male plate.Danas imamo 1 000 000 nezaposlenih.Ako malo bolje razmislite : bolje je raditi recimo za ondasnjih 200-300 dinara mesecno koliko su svi primali,nego se obesiti zbog otkaza na poslu sto se danas desava.

6.Milosevic je napravio veliku gresku kada je rasformirao SKJ i stvorio SPS.Reformom u ideologiji i politici okrenuo se ka levom socijalizmu.Sve u svemu treba mu odati priznanje na anti-imperijalizmu,anti-kapitalizmu i anti-kolonijalizmu.

E lepo si nam objasnio svaka ti cast:mrgreen:
Sustina je da smo 90tih ziveli kao psi zbog jednog gada( i nekoliko njih oko njega)koji su se bogatili,i lozili narod o nicim izazvanim sankcijama
 

Nismo imali para nesto mnogo ali smo za male pare kupovali isto kao i danas.

Danas ja ovu gomilu novcanica koristim kao toalet papir kad idem u WC koliko je "porasla" kupovna moc.Eto toliko one vrede.:mrgreen:

-----------------------------------------------------------------------------------------
da odgovorim sa druge teme Yopi posto je zakljucana:

Znaci, ti predlazes da mi razyebemo eventualni ruski gasovod kroz Srbiju i roknemo (minimum) 11 srpskih vojnika?

A na stranu sto ti likovi koji su napravili sta su napravili u Nigeriji veze nemaju sa komunizmom, anti-kapitalizmom i solidarnoscu radnika sveta i slicnim sranjima...

Vidim ja Yopo da ti nemas veze sa politikom.To je nacionalni pokret koji se bori protiv kolinijalizma.:ok: Procitaj na internetu sta je MENDA.
 
A ko je kriv za sankcije ,rat...da nije mozda Djindjic

Jeste kriv je.Primio je covek pare i setkao se po Nemackoj dok su bombe padale na nas '99.Novinar BBC-a mu je postavljao pitanja otome sta misli o bombardovanju dok je smrad Djidjic odgovarao : "Bombardujte ih jos malo,nece izdrzati". :otkacio: Zato je i dobio zasluzeni metak.:ok:
 
Nismo imali para nesto mnogo ali smo za male pare kupovali isto kao i danas.

Danas ja ovu gomilu novcanica koristim kao toalet papir kad idem u WC koliko je "porasla" kupovna moc.Eto toliko one vrede.:mrgreen:

-----------------------------------------------------------------------------------------
da odgovorim sa druge teme Yopi posto je zakljucana:



Vidim ja Yopo da ti nemas veze sa politikom.To je nacionalni pokret koji se bori protiv kolinijalizma.:ok: Procitaj na internetu sta je MENDA.

Kako smo isto kupovali,kad je plata bila 50 maraka?
Keva morala da mi da 3 plate za patike.Sad od jedne prosecne plate kupis 5 pari najki
A za more ti je trebala godisnja plata
 

Back
Top