Kopija SRS-a ,ili ne ????

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Citajuci ovaj interviju Tome Nikolica Pressu ,ne mogu drugacije zakljuciti nego , da ce ta njegova nova stranka biti cista kopija SRS-a, samo malo umivena i ispeglana.

Uostalom ,kako bi drugacije i moglo biti kada je Nikolic bio najbolji ucenik velikog vodje i gurua SRS-a V.Seselja.
Ovaj isti covek ,koga rezimski analiticari i mediji namerno guraju i pokusavaju stvoriti nekog modernog desnicara od njega,maltene do juce je prozivao sve vaznije politicare u Srbiji koji nisu u SRS-u i optuzivao ih da su "strani placenici" i "domaci izdajnici" .

Kako je sve nazivao Draskovica,pokojnog Djindjica,Micunovica,Pesicku i ostale,da ih ne pominjem sve poimenice ,nema potrebe ponavljati,sve je zapisano i zabelezeno na CD-a i kasetama.

Prema tome ,takav jedan covek ne moze se promeniti i jednostavno reci :ma ljudi,ja sam se ovih zadnjih 18 god. samo malo salio ,nisam mislio tako kako sam pricao.

Dokaz svemu tome je i ovaj inetrviju Pressu,naravno,ceo ne samo delovi njega.

P.S.Nadam se ,da ce se ovaj put naslov "svideti" gos.administratoru.
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=47456&sectionId=29

INTERVJU... Tomislav Nikolić, šef poslaničke grupe "Napred Srbijo":thumbdown::thumbdown::thumbdown::otkacio::otkacio:
VUČIĆA NEĆU JOŠ DUGO DA ČEKAM!
Nisam promenio nijedan stav otkad sam napustio SRS, i dalje sanjam veliku Srbiju, i dalje ne bih Hagu izručio Mladića, ali više niko ne sme da kaže da Srbija neće u EU!


TOMISLAV NIKOLIĆ
NEĆU JOŠ DUGO DA ČEKAM... Vučić mora da odluči pre 21. oktobra



Bivši vođa radikala Tomislav Nikolić priznaje da lakše diše otkada je napustio Šešelja i SRS, ali tvrdi i da je ostao isti, isti onaj radikal koji je osvojio više od dva miliona glasova na predsedničkim izborima. U intervjuu za Press pokušao je da nas ubedi zašto da mu verujemo i da obećava kako će na njegovoj strani biti mnogo više ljudi neko ikada u SRS-u!

U čemu je razlika između Tomislava Nikolića od pre deset-petnaest dana, koji je bio zamenik predsednika SRS-a, i Tomislava Nikolića s kojim danas razgovaramo?

- Nema razlike. Ono što sam mislio pre desetak dana mislim i sada. Slobodniji sam da drugačije ispoljavam ono što mislim i da lakše sprovodim svoje ideje. Sve što sam mislio tada mislim i danas.

n I dalje se zalažete za veliku Srbiju, s granicama Karlobag, Karlovac...

- Ostajem pri svim principima, samo što neki moraju drugačije da se realizuju. Do svih granica velike Srbije mora da se ostvari potpuna demokratija i poštovanje ljudskih prava. To je ono na čemu ćemo graditi naš odnos s Hrvatskom.
ODNOS PREMA FINANSIJERIMA


n Da li biste sarađivali s Hagom?

- Saradnja s Hagom da, ali dvosmerna, koja podrazumeva da se Srbima omogući istinska odbrana.

n Podržavate li izručenje Ratka Mladića?

- Ne.

n Ali, izjavili ste da se zalažete za evropske integracije, za šta je uslov puna saradnja s Hagom, a vi ste protiv izručenja.

- Da, ali i Evropa treba da sarađuje sa Srbijom. I da li smo ikada saznali sve te evropske uslove. Zato tražim sada i od naše vlasti i od EU i ostalih koji odlučuju o sudbini Srbije da sednemo za sto. Da Evropa napiše šta traži od nas, a mi da kažemo šta Srbija može da ispuni.

n To ste „prepisali" od Vojislava Koštunice.

- Dobro je on tražio, ali zašto je onda pravio SSP i posle nije glasao za njega.

n Ali, u čemu je onda razlika između vas i Šešelja?

- Na koje razlike mislite?

n Političke! Zastupate iste stavove, imate iste ciljeve, ispada da ste kopija Šešelja?

- Razlika je u tome što ja i dalje zastupam iste stavove, a više nisam bio siguran koji su Šešeljevi stavovi.

n Zašto bi radikal ili bilo ko drugi prišao vama kad imamo „original" SRS, sa sve Šešeljem?

- Nisam ni od koga tražio da bira između mene i Šešelja.

n
n Ne baš, a da li ovo što govorite znači da ste napustili SRS jer nije bilo moguće reformisati stranku?

- Bilo je moguće, ali to nije dozvolio Šešelj.

n Vidite li sebe u koaliciji s Tadićem, kao što najavljuju iz DS-a?

- Nikada! Zašto bismo pravili jednopartijski sistem? Ko bi onda bio opozicija? Ja želim dva bloka. Može li DS da okupi svoj blok? Može! I ja hoću da okupim blok, da pozovem Koštunicu i Ilića! Imamo bliske stavove, ako treba, jedna lista na izborima na kojoj će se znati koliko ko ima kandidata pa da se posle izbora podelimo u klubove. Može! Hoće jednu stranku - može! Hoću da sarađujem, da se smenjuje vlast, da teramo jedni druge da dobro radimo.

n Da li je za vas Zvezdan Jovanović u stvari Gavrilo Princip, kao što je za Šešelja?
- Nije. I to je jedan od razloga zašto smo se razišli. To je jedan od razloga zbog koga je SRS izgubio izbore.

n A da li biste ponovo razmotrili eventualno pomilovanje Milorada Ulemeka Legije?

- To je priča iz kampanje za predsednika. Pitali su me da li bih kao predsednik pomilovao Legiju, a ja sam rekao da bih morao da pročitam spise. Ako postoje dokazi i ako je sud pravilno presudio da je Legija učestvovao u ubistvu Zorana Đinđića, kakvo crno pomilovanje!

n Zašto vam se Aleksandar Vučić nije pridružio?

- Vučić je apsolutno, stopostotno uz nas, on podržava moje ideje.

n Šta znači to? Mentalno je uz vas, ali neće da vam se fizički pridruži?

- Ne, to znači da ja treba da imam strpljenja još koji dan. Svi njegovi prijatelji, najbliži saradnici su već kod mene.

n Da li očekujete da vam se Vučić pridruži do 21. oktobra kada je najavljen osnivački kongres?

- Neću dotle da čekam Vučića! Na dan formiranja stranke očekujem ugledne ljude koji će tada biti iznenađenje. Neće valjda Vučić da bude iznenađenje! On pre toga mora potpuno jasno da kaže da ćemo on i ja i nekoliko naših najbližih saradnika da pripremimo i program, statut i organizaciju.

n Znači, nećete još dugo da čekate Vučića?

- Neću morati još dugo da ga čekam.

n Šta ga je sprečilo da ne prelomi do sada?

- Velika privrženost Šešelju i želja da mu i dalje pomaže u odbrani. Ima stvari u odbrani Šešelja koje samo Vučić može da uradi i ima stvari organizacionih i logističkih koje samo ja mogu da uradim. Ponudio sam saradnju timu za odbranu Šešelja, da niko ne zna.

n Da li nešto Šešelj možda zna o Vučiću što mi ne znamo pa je možda to jedan od razloga?

- Ne, ne postoje takve stvari.

n Da li ste se posle razlaza čuli sa Šešeljem i šta biste mu rekli?

- Nismo se čuli od sastanka na kome je odlučio da ne glasamo za SSP. Prema njemu ne osećam ni mržnju, ni odbojnost. Ali koliko ga poznajem, on više nikada neće progovoriti sa mnom, niti će to dozvoliti nekom iz SRS-a.

n Hoćete li vratiti poslaničke mandate, oni ipak nisu vaši?

- Nisu to mandati SRS-a.


SELIM SE IZ BULEVARA ZORANA ĐINĐIĆA!

n Obećali ste pre više od godinu dana da ćete se preseliti iz Bulevara Zorana Đinđića?

- Mogu da vas obradujem, uskoro ću potpisati ugovor za novi stan, koji je u izgradnji. Ne bih da otkrivam ime ulice u koju se selim da i njoj ne promene ime. Stan će biti gotov za oko godinu dana, a ugovor ću potpisati ranije.

n Ali zašto se sada selite kad delite iste ideje s Đinđićem: Srbija u EU, odbrana Kosova...

- Nisu iste ideje. Đinđićev put u EU je bio po svaku cenu. On je išao u EU, njegova stranka je išla u EU, ali ne i građani. Uveli su brutalnu privatizaciju, pljačku. To nisu moje ideje.


n Formalno ne, ali ste ih osvojili kao član SRS-a.

- To je tačno, ali tada smo svi bili SRS. Sada svako od nas raspolaže svojim mandatom. Ali, ako mislite da sam ja bio jedan običan član stranke koji sad treba da vrati mandat nekome ko nijednim potezom nije doprineo da stranka osvoji mandate, grdno se varate. Kome da vratim mandat? Nekoj Vjerici Radeti koja kune sve živo po Srbiji jer je to njen način bavljenja politikom i koja mi u oči kaže: „Znam da sam klela tvoje unuke, ali tako je naredio Šešelj!"

n Ali ovako ličite na Baneta Ivkovića, koji se u vreme DOS-a otcepio od SPS-a i zadržao mandate.

- Je l' ličim na Ivkovića? E, neka ličim! Ja nisam mandate odneo vladajućoj stranci, nekom bogatašu, ja sam mandate poverio građanima! I uskoro će nas biti više nego što nas je ikada bilo u SRS-u!

n Da li vas je posle raskida sa SRS-om pozvao neko od stranih ambasadora?

- Ambasadror Rusije. Od zapadnih ambasadora još niko, ali možda neke pozovem na osnivanje stranke.

n Neko od lidera stranka?

- Niko. Ni Boris Tadić ni Vojislav Koštunica. Koštunica me nije pozvao ni da mi čestita kada sam bio izabran za predsednika Skupštine. Razgovarao sam jedino s Velimirom Ilićem da sednemo s Koštunicom i razgovaramo kako dalje.

n I na kraju, da li vama i vašoj porodici i dalje prete?

- Vidim da je država preduzela neke mere za bezbednost moje porodice, što bi moglo da znači da ima indicija da je neko odlučio da me ugrozi.

SVETOMIR MARJANOVIĆ
 
Poslednja izmena:
Citajuci ovaj interviju Tome Nikolica Pressu ,ne mogu drugacije zakljuciti nego , da ce ta njegova nova stranka biti cista kopija SRS-a, samo malo umivena i ispeglana.
A šta si očekivao? Ma, najbitnije je da se svi ti nadripatrioti i, ludaci, tutumraci i babe vračare razbucaju u što više malih, beznačajnih stranaka, da najzad dođu na mesto koje im pripada.
 
A šta si očekivao? Ma, najbitnije je da se svi ti nadripatrioti i, ludaci, tutumraci i babe vračare razbucaju u što više malih, beznačajnih stranaka, da najzad dođu na mesto koje im pripada.

Da ,u pravu si,ali se plasim ovog nerazumnog forsiranja Tome "grobara"i njegovih novih-starih pajtasa po dnevnoj stampi.

Umesto ,da se realno oceni sta je i ko je licno on i svi ti kojima se okruzio,sve se zaboravlja,zaboravlja se svih tih 18 god. u Seseljovom SRS i jos vise se zaboravlja sta je do juce pricao i radio taj najbolji Seseljov ucenik. :rtfm::rtfm::rtfm:

Sto je najgore ,cak i neki celnici Tadicevog "zutog preduzeca" daju apsurdne izjave ,kao n.p. Dulic koji odvali,da je moguca u vrlo skoroj buducnosti koalicija sa strankom T.Nikolica:dash:.....jedino ako to Tadic nije poslao upozorenje svojim koalicionim partnerima da paze sta rade,tu mislim na G 17 i SPS,jer Canak i SPO su prakticno samo prisutni u sadasnjoj vlasti bez ikakvog realnog uticaja,dok ove dve stranake (G 17 i SPS) imaju dve trecine vlasti u svojim rukama bez ikavog ili vrlo malog uticaja u birackom telu.
 
Pa sta je tu novo da DS hoce u koaliciju sa Tomom,ako bi tako dosli opet na vlast,pa nema sa kojom strankom oni vec nisu bili u koaliciji,sve iz navedenog razloga.Moral i doslednost im nisu jaca strana,kao ni njihovih biraca.Alo zato ne trebate to isto od Tome ocekivate,18 godina sam bio ovo,pa sam preko noci postao ono,glupost.Bas mi vas je zao sto cete i ubuduce imati glavobolje zbog koalicionih partnera,posto NIKAD necete biti sposobni da sami ili samo sa jednom partijom formirate vladu.
 
Da ,u pravu si,ali se plasim ovog nerazumnog forsiranja Tome "grobara"i njegovih novih-starih pajtasa po dnevnoj stampi.

Umesto ,da se realno oceni sta je i ko je licno on i svi ti kojima se okruzio,sve se zaboravlja,zaboravlja se svih tih 18 god. u Seseljovom SRS i jos vise se zaboravlja sta je do juce pricao i radio taj najbolji Seseljov ucenik. :rtfm::rtfm::rtfm:

Sto je najgore ,cak i neki celnici Tadicevog "zutog preduzeca" daju apsurdne izjave ,kao n.p. Dulic koji odvali,da je moguca u vrlo skoroj buducnosti koalicija sa strankom T.Nikolica:dash:.....jedino ako to Tadic nije poslao upozorenje svojim koalicionim partnerima da paze sta rade,tu mislim na G 17 i SPS,jer Canak i SPO su prakticno samo prisutni u sadasnjoj vlasti bez ikakvog realnog uticaja,dok ove dve stranake (G 17 i SPS) imaju dve trecine vlasti u svojim rukama bez ikavog ili vrlo malog uticaja u birackom telu.

Šta je tu čudno što je Toma ostao dosledan radikalizmu?

A, to da će Toma sa vama u koaliciju, samo možete da sanjate. Gubite vreme. Tma će vas da pomete sa vlasti.
Bolje vam je pokušajte da pravite koaliciju sa Šešeljem. To vam je realnije nago sa Tomom. Samo tu postoji jedan problem. Šešelj beži od učešća u vlasti. Njegova životna misija je da ostane večiti opozicionar. Samo tako može da ostane cirkusant i skandal majstor, kao i da za svaku izgovorenu glupost kaže. "Pa, ja sam u opoziciji. Može mi se". Kao kad je onomad govorio: "Pa, šta ako sam lagao. To je bilo pre nego što sam došao na vlast. Laži su dozvoljeno sredstvo u borbi opozicije protiv vlasti".
 
while Serbian liberals portray Nikolic as a radical demagogue, some Western diplomats say he poses less of a threat to Western interests than does Vojislav Kostunica, the Serbian prime minister, who helped lead the revolution that overthrew Milosevic but has now adopted nationalist rhetoric.
"Kostunica is a 19th-century, anti-Western, romantic nationalist," said one senior Western diplomat, who was not authorized to comment publicly on the domestic politics of another country. "Mr. Nikolic is more pragmatic."

link http://www.iht.com/articles/2008/05/02/europe/profile.php?page=2
 
Nemam nikakve veze sa DS,niti sam kada imao.:dontunderstand:

Otvarajuci ovu temu ,hteo sam pokazati da ta svadja u SRS-u nije iz nekih ideoloskih razloga ili razloga zaokreta u politickom razmisljanju T.Nikolica ,nego je u biti bila samo jedan gola borba za vlast u okviru jedne stranke i nista vise od toga.

Uostalom,takvih raskola je bilo u svim vecim strankama i sve se uvek svodilo na to,da su segrti hteli postati kalfe .

Sto se tice toga,da ce DS jednog dana napraviti i koaliciju sa T.Nikolicom u svrhu opstanka na vlasti....tjja...uopste ne sumnjam u to da ce se to i desiti ako to bude potrebno Tadicu da bi udomio svoje gladne funkcionere,jer kako kaze nas narod:vlast je slast.:thumbdown:
 
Nemam nikakve veze sa DS,niti sam kada imao.:dontunderstand:

Otvarajuci ovu temu ,hteo sam pokazati da ta svadja u SRS-u nije iz nekih ideoloskih razloga ili razloga zaokreta u politickom razmisljanju T.Nikolica ,nego je u biti bila samo jedan gola borba za vlast u okviru jedne stranke i nista vise od toga.

Uostalom,takvih raskola je bilo u svim vecim strankama i sve se uvek svodilo na to,da su segrti hteli postati kalfe .

Sto se tice toga,da ce DS jednog dana napraviti i koaliciju sa T.Nikolicom u svrhu opstanka na vlasti....tjja...uopste ne sumnjam u to da ce se to i desiti ako to bude potrebno Tadicu da bi udomio svoje gladne funkcionere,jer kako kaze nas narod:vlast je slast.:thumbdown:
Kad je trebalo da se bude na vlasti dato je i premijersko mesto manjinskoj stranci.
Kad je trebalo da se bude na vlasti pajta se i sa onima koje su "skidali" 10 godina ...;)

Ova analogija ne govori o tome da DS nikada ne bi s radikalima, s Tomom ili Šešeljom, svejedno. Ili s obojicom. :whistling:

Naprotiv, bude li se politička scena namontirala tako da je to moguće ... eto koalicionih partnera. :mrgreen:
 
ako ga, tomu, hvali engleski ambasador to je meni dovoljno da zauzmem stav

koferce, pa sad toma. od autenticnih subjekata postaju minorni privesci za jednokratnu upotrebu, nadajmo se.

nije pitanje srs ili toma,toma je postao kofercetov klon, a nije ni ceo narod za srs nego nema za koga a protiv ovog nakaradnog rezima. toma je dobio pristup svim, ali svim medijima (rezim seiri), a srs je u medijskoj blokadi, nista novo ako su stvarno dobri (srs) stete nema samo koristi otkacili spavaca.

juce u centru zaustavio me saobracajac i kasnije u prici kaze `sad ce da naidje protestna setnja`, kad malo bolje preberem po memoriji ovih nedelja pa protest i setnja traju vec dva meseca. sta smo od toga videli na i u medijima. demokratsko rezimski mrak i idilu. e pa probudice se iz idile i nece im se svideti sta narod misli.

srecan puti i zbogom tomo.
 

Back
Top