FIT vs Singidunum

stefdza90

Početnik
Poruka
20
Pozdrav svima!

Zelja mi je da upisem marketing na jednom od ova dva fakulteta pa me zanimaju misljenja od onih koji imaju iskustva:


Programi ovih fakulteta (sto se marketinga tice) su sledeci:


Singidunum:
Program:
Prva godina: - Uvod u teoriju komunikacija, Istorija kulture I medija, Dinamika komunikacije, Retorija I stilistika, Kultura digitalnih komunikacija, Engleski
(Dodatni izborni predmeti: Kreativno pisanje, Film, Govorništvo, Istraživačko novinarstvo)
Druga godina: - Savremene političke teorije I ideologije, Istorijski narativi u medijima, Uvod u popularnu kulturu, Engleski
(Stručni izborni predmeti: Analiza medija, Radio novinarstvo, Osnova novinarstva, TV novinarstvo, Upravljanje kulturnim I umetnickim projektima, Vizuelna komunikacija, Odnosi s javnošću, Marketing u medijima)
(Dodatni izborni predmeti: Kreativno pisanje, Film, Govorništvo, Istraživačko novinarstvo)
Treća godina: - Teorije interkulturnih komunikacija, Psihologija komunikacija, Alternativni pristup klasičoj muzici, Engleski
(Stručni izborni predmeti: Narativno novinarstvo, Recepcije kulture, Koncepti autorstva I mediji, Menadžment projekata, Elementi političkog marketinga, Komunikacija brenda)
(Dodatni izborni predmeti: Kreativno pisanje, Film, Govorništvo, Istraživačko novinarstvo)


FIT:
Program:
Prva godina: - Uvod u operacioni menadžment, Principi marketinga, Poslovna ekonomija, Osnove informacionih tehnologija, Engleski 1, Marketinške komunikacije, Razvoj I projektovanje proizvoda I usluga, Statistika sa verovatnoćom, Engleski 2
Druga godina: - Oglašavanje, Ponašanje potrošača, Upravljanje ljudskim resursima, Osnove menadžmenta, Engleski za menadžere, Marketing istraživanja, Internet marketing, Brend menadžment, Metodi istraživanja u poslovanju, Profesionalna komunikacija
Treća godina: - Profesionalna praksa I etika, Strateški marketing, Marketing menadžment, Poslovno pravo, Stručna praksa, Završni rad + 4 izborna predmeta (Marketing usluga, Maloprodaja, Upravljanje uslužnim procesima, Logistika I upravljanje lancem snabdevanja, Upravljanje prodajom, Međunarodno poslovanje, Upravljanje projektima, Vizuelni identitet)



Pre svega me interesuje kvalitet znanja (ne zanima me kupovina diplome), da li i kakav posao i praksu oni mogu da obezbede i koliko se diploma ceni u inostranstvu?
Postoje li ikakve sanse da se dodje bar do volonterskog posla u toj bransi u Srbiji za vreme studiranja radi sticanja iskustva? Kolike su sanse da odem u neku zemlju u Evropi ili u Ameriku da bih magistrirao?


Hvala unapred
Stefan
 
Pre svega me interesuje kvalitet znanja (ne zanima me kupovina diplome), da li i kakav posao i praksu oni mogu da obezbede i koliko se diploma ceni u inostranstvu?
Ajd' se ti blago meni raspitaj kol'ko se cene ovde za pocetak?
Pa onda da li je akreditovan i koji?
Pa kad se onda nakon toga odlucis da je Singidunum bolji, e onda pitaj ciku u administraciji sta ce da ti pise na diplomi => marketing se ne spominje :-) Ti si ekonomista po zvanju... samo ti to kazu na kraju... veoma korisno, a tek sto ce da ti priznaju u inostranstvu na poverenje da je mRaketing to sto si studirao :roll:

Kad kupujes konja, daj malo se raspitaj jel' raga il' lipicaner
 

Back
Top