Zvucna Kartica

A da li moze da sluzi kao drugi izlaz za zvuk??? Tj. hocu da povezem slusalice i zvucnike odjednom,ali hocu da odvojim zvuk,da se na zvucnike cuje jedna muzika a na slusalice druga,da li je to moguce???
 
Poslednja izmena:
Moze da sluzi kao izlaz,ali samo u slucaju da je takva zvucna i da ima softwersku podrsku za tako nesto.

Recimo vidjao sam ploce MSI za intel socket 478 koje imaju integrisanu zvucnu,ali line in i mic mogu da se koriste kao audio out.
 
Nemogu da se setim oznake ploce,ali se secam da je bio socket 478...uglavnom su te integruse iste (slicne),pa je moguce da ima ta opcija kod dosta ploca.

Uglavnom imas programce koje stize sa drajverima i mozes da izaberes da li da bude mic,line in i audio out...znaci samo stereo ili sva tri da budu audio out.
 
Nemogu da se setim oznake ploce,ali se secam da je bio socket 478...uglavnom su te integruse iste (slicne),pa je moguce da ima ta opcija kod dosta ploca.

Uglavnom imas programce koje stize sa drajverima i mozes da izaberes da li da bude mic,line in i audio out...znaci samo stereo ili sva tri da budu audio out.

ok,moguce,kazem da nisam video iako sam sastavio milion kompa do sada
 
Ovako Gigabyte GA-MA69VM-S2 ima integrisanu HD Audio 7.1 , po defaultu sve stoji onako kako treba da stoji , plava za line in , inače ima audio izlaza pozadi 6 i na ploči jos 4 za front panel. možeš recimo da utakneš za line in ili microfon bilo gde , realtekov audio menadžer će te pitati šta si ubo u određenu rupu? Ti možeš da odabereš šta god poželiš iz liste samo čekiraš i voila!! Inače matična je za Athlon 64x2 procesore i ddr2 memoriju , sa najnovijim flashom biosa prima i trojezgrane i četvorojezgarne procesore.
a da malopre sam video i Asus M2N-E isto ima
 
Poslednja izmena:
Ali ni sa jednom nemoze(sem eventualno nekih profi) da na prednjim(front l+r) cuje jedno a na zadnjim(rear l+r) drugo, muziku i igricu npr.-sto je njegovo pitanje;)

Znaci na plavoj (pod uslovom da imas 5.1 ili vise kanalnu audio) mozes dobiti izlaz ali samo kao dodatna 2 kanala za zvuk koji cujes na zvucniku.
 
@Edge.com
Citas li ti ili samo tako napamet pises?? :D

@Oggy
Hmm,to se desava kada se 5.1 nakace na tv na stereo izlaz pa se onda u vuferu podeli na ostale zvucnike...Znaci kada je ulaz zvucnicima stereo izlaz uredjaja.
Druga stvar,i materijal koji se emituje preko kompa,dvd palyera... mora da ima audio signal u odgovarajeucem formatu. No dobro ovo poslednje je opste poznato...:D ;)
 
Hm,pa ako se na bilo koji nacin posalje stereo signal zvucnicima,nece biti odvajanja front/rear vec samo left/right.
Dakle,ako vufer ima stereo ulaz za uredjaj koji ima samo stereo izlaz (tv,mini linije...) , ako audio zapis koji se emituje salje samo stereo signal (mp3 stereo,DviX) ili player ne podrzava nista osim stereo....
E sad to sto si pomenuo moze biti da igrica ili sta god vec...salje stereo signal...znaci nema razlike izmedju front i rear.
 
Moze da sluzi kao izlaz,ali samo u slucaju da je takva zvucna i da ima softwersku podrsku za tako nesto.

Recimo vidjao sam ploce MSI za intel socket 478 koje imaju integrisanu zvucnu,ali line in i mic mogu da se koriste kao audio out.

Za socket 478 ploče su u 99% slučajeva imale podršku za 5.1, možda prve serije ploča da nisu imale, ali sve ostale imaju, osim možda nekog najjeftinijeg krša iz nege žnj firme!
 
Hm,pa ako se na bilo koji nacin posalje stereo signal zvucnicima,nece biti odvajanja front/rear vec samo left/right.
Dakle,ako vufer ima stereo ulaz za uredjaj koji ima samo stereo izlaz (tv,mini linije...) , ako audio zapis koji se emituje salje samo stereo signal (mp3 stereo,DviX) ili player ne podrzava nista osim stereo....
E sad to sto si pomenuo moze biti da igrica ili sta god vec...salje stereo signal...znaci nema razlike izmedju front i rear.
Ko kaze da se salje stereo zvuk, sta ako je 2.1\4.1\5.1...
Ako sam ja shvatio on na jednom izlazu(stereo\2 kanala) zeli da cuje npr. igricu a na drugom izlazu muziku sa WinAmpa...A svi izlazi su na jednoj audio kartici.
btw
kod visekanalnih izlaza oni se oznacavaju kao front i rear levi i desni, centralni i vufer(za 5.1)- a sta se na njima cuje to je druga stvar;)
 
@Edge.com
Pa procitaj sta se pisalo iznad. U najboljem slucaju ispada da si ponovio ono sto je napisano...
U ostalom nebitno.

@Oggy
Provalio si sta mu treba :D ;)

@princ_92
Sto odma nisi rekao sta hoces da postignes? cccc :D
 
To možeš da uradiš jedino ako ugradiš još jednu zvučnu i programima daš da koriste različite zvučne. Ovako nema šanse, jedino ako postoje neki specijalni programi da u realnom radu izvrše kanalisanje zvuka po želji. Ja ih ne znam jer se ne bavim zvukom. Traži pomoć od ljudi koji se baš tim bave. Pozdrav.
 

Back
Top