reinstall win xp?

klikk

Iskusan
Poruka
6.788
oke ljudi vjerovatno je ovo pitano već x puta ali ja nemogu naći.

nisam do sada rušio svoj sistem jer je radio dobro ali u posljednje vrijeme mi komp sve češće zašteka.
nije zbog virusa ili spywera provjerio sam sa NOD32 i search and destroy.

imam
pentium IV 1.6 MHz
512 rama
64 mb nvidiu mx 440
windows Xp Proffesional SP1

trenutno mi se događa da kada npr surfam(u firefoxu) pa onda pokušam upaliti bilo koji drugi program ili otvoriti neki folder sve se smrzne osim firefoxa.
to nema veze sa FF-om on je samo primjer.
kada onda upalim task manager(jedino što mogu)ctrl-alt-del i počnem ga micati po ekranu on ostavlja svoje smrznute slike.
evo npr to mi se upravo sada događa :otkacio:

ako sad budem gasio komp pri isklučivanju će se pojaviti poruka da explorer.exe is not responding... END NOW ... CANCEL

kako da se riješim tog problema?

čini mi se da bih trebao reinstalirati windowse.
ako to učinim na koji način da spasim podatke poput lozinki na firefoxu?

ima li negdje jednostavan tutorijal za rušenje sistema format:c i za instaliranje novih vindovsa?

zahvaljujem na svakoj pomoći

sada moram ponovno restartat komp pa ću se javiti opet za 10-akminuta :otkacio:
 
Evo ovde imas programcic u kom mozes da navezbas Instalaciju Xp-a ,a da nista ne uradis svom sistemu jer je to samo simulacija...
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-XP-Setup-Simulator-Download-15586.html

A evo ti i upustvo...


Znaci ,lepo skines ovaj simulator i skines i ovo upustvo (slika) i onda lepo pratis upustvo i to radis u simulatoru...ponavljaj proces koliko god hoces puta dok ne budes siguran da znas da uradis sve...Tek kad budes siguran upusti se u instalaciju pravog sistema...
 
Ja sam uspeo da reinstaliram Win XP a da mi nista ne brise. Uradio sam to ovako: Kad ubacis CD i kliknes na install, u jednom "drop meniju" izaberes UPGRADE. Ta opcija omogucava ti da reinstaliras Win XP preko starog. Bukvalno ti to dolazi kao "Refresh" sistema, a pri tom neces izgubiti nista. Ne znam da li si probao System Restore mozda i to pomogne. Koliko sam shvatio tebi je pukao expolorer. I ja sam imao slican problem, ali kod mene je bilo zbog virusa. Licno mislim da je NOD32 jako slabasan jer nema Proactiive Defense kao Kaspersky. Imao sam NOD32 sve verzije i nijedna nije dobra kao Kaspersky. Svaki put kad sam imao problema sa kompom to je bilo zbog virusa i uglavnom trojanaca koji prave na desetak svojih kopija, a koje NOD32 nikad nije nasao, a posle toga sam probleme resio sa Kaspersky-m. Probaj da skeniras komp sa Kaspersky-m. :bye:
 
heh skinio trial ali traži win xp sa service pakom 2 :lol:

jbga mislim da je vrijeme da i ja pređem u novi milenij :mrgreen:

jel ima neko neki prijedlog koji win da instaliram jer sam sad tek skonto da ih ima stotine :eek:
 
Instaliras Windows XP sa SP2.Mozes naci na torentim ako nemas.SP 3 ti ne preporucijem zbog masine.
Procitah da ti ostaju neke smrznute slike.Mislim da to nije samo do xp-a vec i tvoje masine.cini mi se da je vreme za neki upgrade....
E sad...sto se tice Firefoxa mozes da sacuvas sve passworde,za to imas opciju u samom FF pod tools-options-security pa passwords.

Mada mozes i da uradis REPAIR sistem i da ti sve ostane kako jeste a da samo sistem osvezis.
Ili...ghost explorer...ali to je visa matematika... :)

pozdrav
 
Drajveri za maticnu ne trebaju kada instaliras windows,drajvere za graficku mozes naci na internetu kao i za zvucnu karticu.
Kompjuter ce ti raditi bez tih drajvera,ali performanse ce biti slabe-pod ovim podrazumevam drajvere za zvuk i grafiku.
Drajveri se instaliraju kada se zavrsi instalacija windowsa,kao i svaki drugi program.
 
Poslednja izmena:
Instaliras Windows XP sa SP2.Mozes naci na torentim ako nemas.SP 3 ti ne preporucijem zbog masine.
Procitah da ti ostaju neke smrznute slike.Mislim da to nije samo do xp-a vec i tvoje masine.cini mi se da je vreme za neki upgrade....
E sad...sto se tice Firefoxa mozes da sacuvas sve passworde,za to imas opciju u samom FF pod tools-options-security pa passwords.

Mada mozes i da uradis REPAIR sistem i da ti sve ostane kako jeste a da samo sistem osvezis.
Ili...ghost explorer...ali to je visa matematika... :)

pozdrav

Kad vec spominjes te ghost-ove , jel mozes malo da opises o cemu se tu radi ?
Cuo sam da se sistem reinstalira za jako kratko vreme .
Nemora da se reinstalira win , pa posle drajveri ... sati i sati u oporavljanju masine .
 
Kad vec spominjes te ghost-ove , jel mozes malo da opises o cemu se tu radi ?
Cuo sam da se sistem reinstalira za jako kratko vreme .
Nemora da se reinstalira win , pa posle drajveri ... sati i sati u oporavljanju masine .
Tacno, ne mora....napravis image svoje paticije gde si instalirao windows i sve podesio i instalirao drajvere.....Mozes to da odradis sa Acronis True Image 11 (moja preporuka, jako je jednostavan za to), mozes i sa Norton Ghost-om, a mozes i sa Ghost-om koji imas na Hiren's Boot-u.
 
Drajveri za maticnu ne trebaju kada instaliras windows,drajvere za graficku mozes naci na internetu kao i za zvucnu karticu.
Kompjuter ce ti raditi bez tih drajvera,ali performanse ce biti slabe-pod ovim podrazumevam drajvere za zvuk i grafiku.
Drajveri se instaliraju kada se zavrsi instalacija windowsa,kao i svaki drugi program.
Moreeeeeeee , šta ti lupetaš???
Windows će mu staviti neke drajvere za matičnu ali je to sranje i služi samo toliko dok ne stavi drajvere od matične ploče gore. A šta misliš gde se nalaze pokretački programi za rad sa južnim i severnim mostom tj za čipset koji se nalazi na ploči , pa usb drajveri za matičnu i njene delove kao i za zvučnu i za mrežnu ako su integrisane na ploči. XP nema drajvere za novije ploče od 2004-e godine i stavlja samo defaultne windows drivere da može samo da se upali komp i digne windows dok se ne instaliraju drajveri od matične.
Ako neznaš , onda bolje ćuti!
 
šta napade čovjeka, skužio sam ja da je on mislio da za početak ne trebaju drajveri a poslije ću ih lako skinut.

nego da nastavim s mojim....

naravno nisam uspio instalirat nove winove...
pojavila se poruka

System boot failure. Please insert system disk and press enter.

probao sam par puta ali stalno isto.

manje više sam očekivao tako nešto pa sam skinio dva različita wina ali ni jedan ne radi :otkacio::otkacio::otkacio::otkacio:

ne znam, možda sam ih trebao rezat sa Poweriso umjesto sa Nerom.
 
Tacno, ne mora....napravis image svoje paticije gde si instalirao windows i sve podesio i instalirao drajvere.....Mozes to da odradis sa Acronis True Image 11 (moja preporuka, jako je jednostavan za to), mozes i sa Norton Ghost-om, a mozes i sa Ghost-om koji imas na Hiren's Boot-u.

Skinuo sam sa neta "Acronis True Image 11" . Kliknem na setup.exe na sekund se pokrene nesto u dosu i to je to . Jel instalacije ide iz dosa il sam pokupio virus ?
 
Poslednja izmena:
XP nema drajvere za novije ploče od 2004-e godine i stavlja samo defaultne windows drivere da može samo da se upali komp i digne windows dok se ne instaliraju drajveri od matične.
Ako neznaš , onda bolje ćuti!

E vidis maticna moze da radi bez drajvera za maticnu.Znam zato sto je ortak tako radio na njegovom kompu koji je kupljen pre pola godine..
Naravno ako decko ima drajvere za maticnu neka ih instalira,ali ce mu windows raditi i bez njih a to je bilo i njegovo pitanje.
 

Back
Top