Pregrevanje procesora

wujic

Početnik
Poruka
9
Imam racunar na kome mi je "crkla" RAM mamorija, kada sam zamenio RAM i ponovo startovao racunar, sve je izgledalo normalno, ali posle 5-10 minuta on se restartovao i nije mogao da pokrene Windows, ja sam pogledao u BIOS-u temparatura procesora je bila 96 stepeni!!!!
Procesor je integrisan na maticnoj ploci neki "PRO1400"!

Da li neko ima iskustva sa ovim?:???:
Sta da radim?
 
prvo, fabriscki je podeseno da ti se komp ugasi ako procesor predje kriticnu temp. i obicno posle par min mozes opet da upalis komp...
drugo sta ti je to kad ti je procesor integrisan na plocu ?
trece otvori to ( sta god da je ) i pogledaj da li ti se kuler na procesoru vrti uopste...
 
Ako nemate nista protiv evo da se i ja ukljucim.
Moguce da je otislo napajanje.
Kao sto je opste poznato napajanje kad oslabi komponente koje dobijaju manjak struje iziskuju odredjenu voltazu i napajanje pokusava da to nadomesti medjutim povecava ravnomerno i voltazu na drugim komponentama.
Tako da se desava da procesor ili memorija kojoj treba 1 - 2 volta dobija vise struje sto prouzrokuje pregrevanje komponenti.
Ispravite me ako gresim.
 
Ako nemate nista protiv evo da se i ja ukljucim.
Moguce da je otislo napajanje.
Kao sto je opste poznato napajanje kad oslabi komponente koje dobijaju manjak struje iziskuju odredjenu voltazu i napajanje pokusava da to nadomesti medjutim povecava ravnomerno i voltazu na drugim komponentama.
Tako da se desava da procesor ili memorija kojoj treba 1 - 2 volta dobija vise struje sto prouzrokuje pregrevanje komponenti.
Ispravite me ako gresim.
E tada dolazi do pregrevanja napajanja i njegovog crkavanja!
A ovo je notorna glupost , jer svaki naponski izlaz na napajanju računara ima svoje namotaje zasebno na trafou napajanja .
Ko se iole razume u struju shvatiće.
 
Imam racunar na kome mi je "crkla" RAM mamorija, kada sam zamenio RAM i ponovo startovao racunar, sve je izgledalo normalno, ali posle 5-10 minuta on se restartovao i nije mogao da pokrene Windows, ja sam pogledao u BIOS-u temparatura procesora je bila 96 stepeni!!!!
Procesor je integrisan na maticnoj ploci neki "PRO1400"!

Da li neko ima iskustva sa ovim?:???:
Sta da radim?
Očisti hladnjak na procesu zameni pastu i stavi drugi kuler!
 
E tada dolazi do pregrevanja napajanja i njegovog crkavanja!
A ovo je notorna glupost , jer svaki naponski izlaz na napajanju računara ima svoje namotaje zasebno na trafou napajanja .
Ko se iole razume u struju shvatiće.
Covece pa to je bio kod mene slucaj.
Pregrevali su mi se maticna,procesor i graficka.Moram priznati da mi je to bilo ATX napajanje koje je doslo uz kuciste.Radilo je bez problema 2 godine dok nisam ubacio Graficku GF Gt 6600.
Tek po zameni napajanja Chieftec 360w temperature su se normalizovale.
Kako ovo objasnjavas?
 
Covece pa to je bio kod mene slucaj.
Pregrevali su mi se maticna,procesor i graficka.Moram priznati da mi je to bilo ATX napajanje koje je doslo uz kuciste.Radilo je bez problema 2 godine dok nisam ubacio Graficku GF Gt 6600.
Tek po zameni napajanja Chieftec 360w temperature su se normalizovale.
Kako ovo objasnjavas?
More ne lupetaj , dve godine ti je radio normalno , zar ne i onda pošandrcao kada si ubacio grafičku drugu jer ona vuče mnogo više struje od integrisane grafičke , i naravno da dolazi do preopterecenje slaboga napajanja vrlo verovatno kineskoga i njenoga pregrevanja ,pregrevanja napajanja a ne matične i ostalih delova računara. I sve se normalizovalo kada si ubacio napajanje od .360wati.
A tu glupost što si izjavio da dolazi do dizanja napona na ostalim delovima , zaebi , to ne može da se desi otkada su izmišljene Zenner diode koje režu napon , a i svaki izlaz sa napanja ima svoje namotaje na napajanju i nemože ono da generiše više struje nego što generiše. Sem toga tu je i bios koji ti ne bi dozvolio dizanje napona na elementima na računaru.
 
More ne lupetaj , dve godine ti je radio normalno , zar ne i onda pošandrcao kada si ubacio grafičku drugu jer ona vuče mnogo više struje od integrisane grafičke , i naravno da dolazi do preopterecenje slaboga napajanja vrlo verovatno kineskoga i njenoga pregrevanja ,pregrevanja napajanja a ne matične i ostalih delova računara. I sve se normalizovalo kada si ubacio napajanje od .360wati.
A tu glupost što si izjavio da dolazi do dizanja napona na ostalim delovima , zaebi , to ne može da se desi otkada su izmišljene Zenner diode koje režu napon , a i svaki izlaz sa napanja ima svoje namotaje na napajanju i nemože ono da generiše više struje nego što generiše. Sem toga tu je i bios koji ti ne bi dozvolio dizanje napona na elementima na računaru.

Dobro Snejks.
Kad ti tako kazeš.Samo ne moras takvim tonom da se obracas, ja i ti se ne svađamo samo diskutujemo.Ja sam imao problem takve prirode i to sam napisao u zelji da pomognem a ne da se svađam.Inace kuciste kod mene je Asusovo sa dv osmice jedna napred i jedna nazad tako da ne verujem da je kuler sa napajanja uticao mnogo na provetravanje kucista a samim tim i na temperature komponenti.
 
imao sam isti problem i rešio sam ga vrlo efikasno - kupio sam novi komp. napajenje je bilo užas, a posle svake popravke bi se sve brže i brže kvarilo... sada imam imam nov komp, tri kulera tako da me bole brige za pregrejavanje....
 

Back
Top