potrebna intervencija na sajtu

Da bi napravio formular za registraciju, potrebno ti je i znanje PHP-a i MySQL-a...
Ako ti treba formular (da ti neko napise poruku preko njega, a poruka da ti stigne na mail) javi mi se, imam dobar programcic za to...

A sto se tice ove registracije, ako neces da se bakces sa MySQL-om i PHP-om, predlazem ti da pocnes sa CMS-om (Joomla, Mambo, Drupal & co...), oni to imaju "fabricki" ugradjeno u sebe, a i jos gomilu mogucnosti...
 
Pa ne znam, pogledaj kod nekih web dizajn firmi... kontam da bi ti naplatili 20-50 eura... Zavisi sta treba dalje nakon tog login-a da se radi...

Pa kakve veze ima sta se radi posle logina? Valjda je bitno odrediti da li je posetilac ulogovan da bi video odredjenu web stranu!

A sto se cene koju si naveo tice - to je necuveno! Ko je taj koji ce za 20-50 evra garantovati sigurnost logina?
 
login forma, skripta koja proverava da li se user/pass slaze sa onim u bazi, otvaranje sesije i logout link negde koji ce da ubije sesiju, uz validaciju na serveru i klijentu -> jedno opusteno popodne, uz muziku, sok i kolace :D

50 evra? sto da ne...
 
Vidi ovako, ako govorimo o standardnoj login proceduri koja proverava da li je korisnik u bazi, onda si u pravu. Takva PHP skripta se moze naci u svakoj boljoj knjizi za PHP pocetnike, pa i ne vredi vise.

Ja medjutim pricam o login sistemu za koji ti mozes ugovorom garantovati da ce to raditi i da nece biti upada. E tada, decko moj, sedis danima i nocima i hakujes sam svoj login sistem dok ne napravis nesto specificno sto radi na bazi MySQL procedura i funkcija. E tako nesto sigurno neces prodati za 50 evra iako je za implementaciju u nekim jednostavnijim slucajevima potrebno samo jedno popodne.
 

Back
Top